09177114128 مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
گاهی انتخاب چیدمان مناسب مبلمان برای یک سالن مستطیل شکل تبدیل به یک معضل جدی می شود و شما را سردرگم می کند . قطعا دوست ندارید نشیمن یا سالن شما شبیه راهرو و یا دالان دراز شود . از آنجا که مشتریان ما این سوال را بارها و بارها از مشاوران ایرانادکور پرسیده اند ، این نوشتار را برای راهنمایی بهتر آماده کرده ایم . همراهمان باشید .

تاریخ مقاله : 1398/12/01

گروه مهندسی ایرانا دکور با در اختیار داشتن کارشناسان ماهر و اجرای پروژه های بسیار موفق با رعایت اصول و قوانین دکوراسیون داخلی در زمینه طراحی داخلی و دکوراسیون هال و پذیرایی مستطیل شکل ، با تهیه این مقاله قصد راهنمایی و تکمیل اطلاعات شما عزیزان را دارد

سالن مستطیل

خوب می دانیم که ایجاد فضای صمیمی ، در نشیمن با پلان مربع بهترین حالت را دارد چراکه مبلمان در این حالت به دلیل شکل چیدمان گرد مبلمان خواهد بود.

اما در این نوشتار سوال این است :  راه حل ها و ترفندهای دکوراسیون برای نشیمن های مستطیل شکل کدامند؟!

توجه به مبلمان منزل

قبل از هر چیزی باید بدانید وسایل در اختیار شما که مجبورید آن ها را نکه دارید کدامند ؟  و انتظارتان از فضای نشیمن، برآورده کردن چه نیازهایی است؟! مبلمان خانه شما چندتاست و مس خواهید چطور آن هارا بچینید؟!

در مرحله بعد با دیدی کلی به فضای نشیمن و در نظر گرفتن ایده های کاربردی با توجه به اطلاعات قبلی از وسایل موجود دست به طراحی و جا نمایی بزنید .

سالن مستطیل

رازهای چیدمان سالن مستطیل شکل

مسیر های رفت آمد  : بهترین راه برای ایجاد یک فضای راحت و آرام باز گذاشتن مسیر رفت آمد اصلی در یک طرف از سالن است باید بتوان بدون مزاحمت برای کسانی که روی مبل ها نشسته اند در سالن حرکت کرد و به مانعی برنخورد .

نقاط کانونی سالن مستطیل شکل : نقاط کانونی فضای یک نشیمن ، شومینه و تلویزیون هستند . یک ست مبلمان را در اطراف آنها باید چید به بهانه دیدن برنامه یا گرم شدن پای شومینه .

در بخش دیگر فضا را غذاخوری و یا نیم ست مبل را در نظر بگیرید. این یک راه عالی برای شکستن فضای طویل سالن مستطیل شکل است .

بهترین نوع مبل برای نشیمن مستطیلی : مبل L  شکل بهترین گزینه است . وسایل و مبلمان اضافه را جمع کنید و فضا را خلت نگه دارید .

چیدمان میز ناهار خوری : یک راه ساده این است در یک طرف یه سالن بلند میز و صندلی پذیرایی را بچینید ، سپس یک ست مبل که پشت بزرگترین آن به ناهار خوری باشد را چیدمان کنید تا فضا تفکیک و مربعی تر شود .

سالن مستطیل

مقالات زیر برای شما در سایت ماست :

چیدمان مبل در پذیرایی مستطیل شکل

دکوراسیون هال و پذیرایی مستطیل شکل

انتخاب میز و صندلی ناهار خوری

ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در جنوب کشور همواره با بهره‌گیری از تخصص و دانش طراحان حرفه‌ای در طراحی و آشنایی با انواع سبک‌ها در دکوراسیون داخلی می‌تواند شما همراهان گرامی را در بحث دکوراسیون داخلی در شیراز راهنمایی کند. با مشاورین ما تماس بگیرید

نویسنده : ص.توکلی /عضو تیم تحریریه ایرانادکور 

برچسب ها :

نظرات کاربران

    برای این مطلب تاکنون نظری ثبت نشده است.

نظر خود را بیان کنید

نام شما :*  

ایمیل :

نظر شما : *  

7 روز هفته ، 8 صبح الی 5 بعد از ظهر پاسخگوی شما هستیم