09177114128 مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
طراحی دکوراسیون داخلی منزل چیست؟ آیا ضروری است تا با نحوه چیدمان مبلمان و حتی رنگ مناسب دیوار و سقف در منازل مسکونی آشنایی داشت؟ آشنایی با این اصول چه کمکی به ما می‌کند؟

تاریخ: 1398/10/17

 

طراحی دکوراسیون داخلی

در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی یک منزل مسکونی عوامل مهمی تاثیرگذار هستند و بخش‌های مختلفی در خانه دخیل هستند. برای بهره‌مندی از یک طراحی دکوراسیون داخلی کامل و بی‌نظیر باید از همان ابتدا به تمام بخش‌های مختلف خانه توجه نشان داد و در طراحی و اجرای دکوراسیون آن‌ها تمامی اصول را رعایت کرد تا در نهایت بتوان از طرحی زیبا و دلپذیر در خانه بهره برد. ایرانادکور، مجری تخصصی معماری و دکوراسیون داخلی در جنوب کشور با بهره‌گیری از دانش و تخصص معماران و طراحان حرفه‌ای در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل و همچنین چیدمان و دیزاین خانه‌های ایرانی همواره آماده ارائه بهترین خدمات به شما عزیزان است. در ادامه این مقاله قصد داریم تا به بررسی اتاق نشمن و انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی که برای این فضا می‌توان در نظر گرفت بپردازیم. با ما همراه باشید. طراحی داخلی پذیرایی و نشیمن شامل نکات خاص و ویژه‌ای هستند.

 

دکور داخلی

 

اتاق نشیمن

اتاق نشیمن یا فضایی که برای نشیمن در نظر گرفته می‌شود در اصل محل زندگی خانواده و مهم‌ترین قسمت خانه است. فضای اتاق نشیمن به دلیل اهمیت خود در یک منزل مشکونی باید حتماً آفتابگیر باشد و ارتباط راحتی در صورت نیاز با بالکن یا حیاط داشته باشد. بستگی دارد که آیا در یک خانه ویلایی یا یک آپارتمان زندگی می‌کنید. در اتاق نشیمن فعالیت‌هایی مانند نشستن، صحبت کردن، تماشای تلویزیون، مطالعه و دیگر فعالیت‌ها صورت می‌گیرد. به همین دلیل طراحی اتاق نشیمن باید دوستانه و صمیمی باشد. معمولاً مساحت اتاق نشیمن را بین 15 تا 35 متر مربع در نظر می‌گیرند و فضای نشیمن باید ارتباط مستقیمی با ورودی، آشپزخانه، غذاخوری و بالکن داشته باشد. رنگ عنصر اصلی طراحی داخلی محسوب می‌شود.

 

دکوراسیون داخلی مدرن

 

چیدمان اتاق نشیمن

فضای نشیمن در شب‌ها بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد. لذا انتخاب نوپردازی مناسب برای کل فضا و در کنار آن هم چراغ مناسب برای انجام هر فعالیتی ضروری است. در نورپردازی اتاق نشیمن نباید مانند پذیرایی یا دیگر فضاها از یک منبع نور مرکزی سقفی برای روشنایی فضا استفاده کرد. استفاده از نورپردازی‌های مخفی و محو در ایجاد آرامش در فضای اتاق نشیمن موثرتر هستند. اصول طراحی داخلی شامل نکات مهمی در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی است که با رعایت آن‌ها می‌توان فضایی دلنشین ایجاد کرد.

با توجه به فضایی که شومینه در اختیار می‌گیرد می‌توان به راحتی نحوه چیدمان مبلمان را مشخص کرد. در این حالت با در نظر گرفتن شومینه به عنوان خط تقارن می‌توان مبل‌ها را به صورت متقارن در دو طرف شومینه قرار داد. حالت متقارن بهترین حالت برای چیدمان مبلمان حول یک نقطه مرکزی است. نحوه چیدمان مبلمان و استقرار شومینه و تلویزیون باید به گونه‌ای باشد که از آشپزخانه و غذاخوری قابل مشاهده باشد. سبک‌شناسی در دکوراسیون داخلی به شما کمک می‌کند تا با انواع سبک‌ها آشنا شوید.

 

طراحی دکوراسیون داخلی

 

ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در جنوب کشور با بهره‌مندی از دانش و تخصص معماران و طراحان حرفه‌ای در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی و نورپردازی همواره آماده ارائه بهترین و متفاوت‌ترین خدمات به شما عزیزان است. برای ثبت سفارش خود و بهره‌مندی از کاملترین مشاوره و اجرای تخصصی با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

نویسنده: ه. درعلی/ عضو تیم تحریریه ایرانادکور

برچسب ها :

نظرات کاربران

    برای این مطلب تاکنون نظری ثبت نشده است.

نظر خود را بیان کنید

نام شما :*  

ایمیل :

نظر شما : *  

همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت 8 الی 17 پاسخگوی شما هستیم