09177114128 مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
در طراحی داخلی رستوران اصول و قواعد خاصی وجود دارد که باید حتماً آن‌ها را در امر طراحی در نظر گرفت. اصول طراحی داخلی رستوران شامل تمامی موارد از جمله رنگ تا طراحی اصولی نمای ساختمان می‌باشد که باید در طراحی این اصول را در نظر گرفت.

تاریخ: 1398/9/01

 

رستوران

رستوران‌ها امروزه به یکی از مکان‌های محبوب در بین مردم تبدیل شده است. بیشتر مردم برای گذراندن اوقات فراغت خود به رستوران‌ها مراجعه می‌کنند. علاوه بر کیفیت غذای ارائه شده در رستوران‌ها، عوامل دیگری نیز در انتخاب یک رستوران موثر هستند. طراحی رستوران باید به‌گونه‌ای باشد که ساختمان آن کاملاً مشخص و مجزا به نظر آید و جلب توجه کند. تابلوی رستوران یکی از اجزای بسیار پراهمیت در طراحی خارجی رستوران است و عامل مشخص‌کننده‌ای در نمای خارجی آن به شمار می‌رود، زیرا باعث جلب‌توجه مشتری شده و در ذهن آن‌ها به عنوان نشانه باقی می‌ماند. ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در این نوشتار اصول طراحی داخلی رستوران را به شما عزیزان ارائه می‌کند. در تمام مراحل طراحی توجه به رنگ یک موضوع اصلی و اساسی است زیرا که رنگ عنصر اصلی طراحی داخلی محسوب می‌شود. 

 

طراحی داخلی رستوران

 

ریز‌فضاهای رستوران

در یک رستوران بخش‌ها و فضاهای متفاوتی وجود دارد که هر کدام با توجه به کاربردی که دارند، دارای مساحت و ویژگی‌های خاص خود می‌باشند. همین ریزفضاها یکی از اصول مهم در مشخص کردن اصول طراحی داخلی رستوران هستند. در ادامه لیستی از این ریزفضاها ارائه می‌شود.

  • سالن اصلی رستوران
  • آشپزخانه
  • سرویس بهداشتی
  • بخش اداری

سالن اصلی رستوران خود به بخش‌های متعدد دیگری تقسیم می‌شود که هر کدام از این بخش‌ها با ویژگی‌های خاص خود رستوران را به وجود می‌آورند. در طراحی هر کدام از این بخش‌ها باید به نکات خاصی توجه داشت. از پنل‌های چوبی می‌توان در بخش‌های مختلف طراحی استفاده کرد.

1. پذیرش:

پذیرش اولین فضایی است که شخص پس از ورود باید با آن روبرو شود تا دچار سردرگمی نشود. به همین دلیل پذیرش باید در معرض دید عموم قرار بگیرد و فرد بتواند به راحتی این فضا را تشخیص دهد.

 

اجرای دکوراسیون رستوران کوچک

 

2. بار:

بعضی از رستوران‌ها با توجه به خدماتی که ارائه می‌دهند، یک بار نوشیدنی نیز برای مشتریان در حال انتظار خود در نظر می‌گیرند تا مدت زمان انتظار برای مشتری سخت نباشد. طراحی این فضا با توجه به اینکه یک فضای بسیار خاص است و در بیشتر رستوران‌ها وجود ندارد، باید به گونه‌ای باشد که سرپیشخدمت بتواند به راحتی سفارش‌ها را بگیرد و فضای مناسب به اندازه کافی برای مشتریان در نظر گرفته شود.

 

3. کافه سرویس و بار قهوه

این دو فضا از بخش‌های مهم یک رستوران هستند و با یکدیگر تفاوت‌های کلیدی نیز دارند. فضای کافه سرویس به ازای هر نفر 83. 0 تا 5. 1 متر مربع در نظر گرفته می‌شود ولی در فضای بار قهوه برای هر نفر 2. 1 تا 4. 1 متر مربع در نظر گرفته می‌شود. علاوه بر این موضوع، فضای کافه معمولاً خانوادگی است و غذا در این بخش حتماً توسط پیش خدمت برده می‌شود، ولی در قسمت بار قهوه عموماً فضا به صورت سلف سرویس طراحی می‌شود. 

نورپردازی نیز امر مهمی در طراحی داخلی به حساب می‌آید. به همین دلیل آشنایی با انواع لایه‌های نورپردازی در طراحی داخلی امری بسیار مهم است. 

اصول طراحی داخلی رستوران

 

یک رستوران دارای بخش‌های مختلف دیگری از جمله سالن ضیافت‌های رسمی، پیش‌خوان و سلف سرویس نیز می‌باشد که هر کدام دارای اصول خاص خود هستند. در یک رستوران، آشپزخانه از اهمیت بسیاری برخوردار است و دارای قسمت‌های مختلفی می‌باشد که در نوشتارهای آتی با نام اصول طراحی آشپزخانه رستوران به ذکر این موارد می‌پردازیم. با ما همراه باشید...

ایرانادکور، مرجع تخصصی معماری و دکوراسیون داخلی در جنوب کشور با بهره‌گیری از تخصص و دانش معماران و طراحان حرفه‌ای در  طراحی و اجرای دکوراسیون رستوران همواره آماده ارائه خدمات به شما عزیزان است.

نویسنده: ه. درعلی/ عضو تیم تحریریه ایرانادکور

 

برچسب ها :

نظرات کاربران

    برای این مطلب تاکنون نظری ثبت نشده است.

نظر خود را بیان کنید

نام شما :*  

ایمیل :

نظر شما : *  

7 روز هفته ، 8 صبح الی 5 بعد از ظهر پاسخگوی شما هستیم