خدمات معماری

طراحی کابینت آشپزخانه

طراحی کابینت آشپزخانه

طراحی کابینت آشپزخانه

طراحی کابینت آشپزخانه یکی از مراحل اصلی و مهم در آشپزخانه می باشد و داشتن یک آشپزخانه زیبا بدون طراحی اصولی و حرفه ای امکان پذیر نخواهد بود توجه به رنگ، حجم و جانمایی تاسیسات و تجهیزات کابینت اصول طراحی کابینت آشپزخانه خواهد بود.

کابینت های آشپزخانه به هر سبکی که باشند، آشپزخانه همان سبک را به خود می گیرد. کابینت های سبک مدرن همانند تمامی لوازم طراحی شده در سبک دکوراسیون داخلی و طراحی کابینت های آشپزخانه ساده و بدون کوچکترین جزئیات می باشد که کاملا بر خلاف کابینت های کلاسیک  که همیشه همراه با حاشیه های بر آمده و منبت کاری شده هستند طراحی و اجرا می شوند.

درب کابینت های مدرن صاف و بدون هیچ گونه بر آمدگی می باشد، در صورتی که تنها یک خط باریک و کوچک، مرز بین کابینتها را مشخص می کند.

نمونه کارهای طراحی کابینت آشپزخانه

دستگیره کابینت در طراحی کابینت آشپزخانه

نکته مهم در در طراحی کابینت آشپزخانه، دستگیره ها هستند، هیچ چیز همچون دستگیره های آشپزخانه نمی تواند سبک آشپزخانه مدرن را مشخص کند. به نقل از طراحان، هرچه طول دستگیره های کابینت بیشتر و بلندتر باشد،‌ ظاهر آن مدرن تر خواهد بود. به همین دلیل سعی کنید برای کامل شدن ظاهر کابینت از دستگیره هایی استفاده کنید که کشیده تر و براق باشد .

انتخاب رنگ برای طراحی کابینت آشپزخانه

رنگ در کابینت ها تا حد زیادی سلیقه ای می باشد. رنگ هایی  مثل خاکستری، سفید و سایه های روشن از سبز، آبی و بنفش در دسته رنگ های سرد میباشد. شدت کم این رنگ ها باعث می شود اثری لطیف و آرامش بخش در فضا ایجاد کنند.

در طراحی کابینت های آشپزخانه  می توان به میزان کمی از ترکیب رنگ ها نیز استفاده کرد مثلاً ترکیب سفید و سبز خیلی خوب در اجرای کابینت خود را به نمایش می گذارد. اگر از سرد بودن محیط آشپزخانه خیلی خوشتان نمی اید با اضافه کردن رنگ چوب یا همان قهوه ای روشن می توانید رنگبندی فضا را متعادل تر کنید .

در طراحی آشپزخانه مدرن فقط از چوب استفاده می شود که بعضی چوب طبیعی هستند، بعضی هم تخته چندلا یا همان ام دی اف؛ اگر بحث هزینه ها مطرح نباشد چوب طبیعی بهترین گزینه می باشد که علاوه بر زیبایی وصف ناپذیر، کیفیت و دوام بسیار بالایی هم دارند؛ اما در صورتی که بحث محدودیت مالی در میان باشد کابینت های ام دی اف بی رقیب خواهند بود.

کابینتهای mdf از لحاظ ظاهری نسبت به کابینتهای چوب طبیعی تنوع بیشتری دارند و از لحاظ و دوام و استحکام هم چیزی از چوب طبیعی کم ندارند اما در صورت خرابی تعمیر آنها تقریباً غیر ممکن است.

کابینت های گلاس

کابینت های گلاس دارای  روکشی شفاف و براق بوده که  این روکش باعث می شود نور از سطح کابینتها بازتاب کند و به همین دلیل درهای کابینت high gllas حتی به عنوان منبع روشنایی در آشپزخانه نیز بکار می روند.

در آشپزخانه های کوچک استفاده از این نوع کابینت بسیار مناسب می باشد چون باعث روشن شدن محیط آشپزخانه می شود و فضای آنرا از چیزی که هست بزرگتر نشان میدهد.

کابینت های هایگلاس به دلیل براقیت سطح خود  نیاز به مراقبت بیشتری دارند چون سطح آنها نسبت به انواع دیگر کابینتها خش پذیر بوده و یکی از عیوب و معضلات کابینتهای هایگلاس میباشد.

دکوراسیون داخلی در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه