مصالح ساختمانی

کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی
اصول انتخاب کفپوش مناسب برای یک فضا چیست؟ چگونه می‌توان از بین تمام کف پوش ‌های موجود در بازار، بهترین و مناسب‌ترین نوع کفپوش را انتخاب کرد؟ مطالعه نوشتار زیر در مورد کفپوش اپوکسی را از دست ندهید.

تاریخ: 1399/7/10

کفپوش همیشه به عنوان یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین انتخاب هر فرد برای هر فضایی به حساب می‌آید. کفپوش علاوه بر نقش کاربردی که ایفا می‌کند، در زیبایی فضا نیز بسیار تاثیرگذار می‌باشد. کفپوش اپوکسی یکی از کفپوش‌های زیبا و کاربردی به حساب می‌آید که ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در شیراز در این نوشتار به بررسی کفپوش اپوکسی می‌پردازد.

کف پوش اپوکسی 7

انتخاب کفپوش مناسب

انتخاب یک کفپوش مناسب برای هر فضایی یکی از دغدغه‌های اصلی به حساب می‌آید. امروزه انواع مختلفی از کفپوش‌ها در بازار وجود دارد که هر کدام دارای مزایا و معایب منحصر به فرد خود می‌باشند. بنابراین، انتخاب یک کفپوش مناسب از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. قبل از هر آیتم دیگری در طراحی و دکوراسیون داخلی باید توجه داشت که انتخاب بهترین برند کف پوش حرف اول را می‌زند. کفپوش یکی از بخش‌های ضروری و جدانشدنی در هر فضایی به حساب می‌آید. هر ساختمان با هر گونه کاربری که داشته باشد، در مرحله اول باید به کفپوش آن توجه کرد.

کف پوش اپوکسی 4

معرفی کف پوش اپوکسی و خصوصیات آن

کفپوش اپوکسی شاید برای شما نام چندان آشنایی در مقایسه با دیگر کف پوش‌ها نباشد و آشنایی زیادی با آن نداشته باشید. کفپوش اپوکسی که از رزین‌های اپوکسی به وجود می‌آید، به صورت مایع مورد استفاده قرار می‌گیرد و سطحی کاملاً یکدست و بدون درز را پدید می‌آورد. این مایع یکپارچه دارای ضخامت‌های متفاوتی می‌باشد که هر کدام کاربرد خاص خود را دارند. ضخامت کف پوش اپوکسی از 0.5 تا 5 میلیمتر متغیر است و بر روی سطوح سیمانی، بتنی، سنگی، فلزی و بتنی قابل اجرا می‌باشد. یکی از گزینه‌های کفپوش برای مغازه در شیراز می‌تواند کفپوش اپوکسی باشد.

کفپوش اپوکسی 3

کف پوش اپوکسی به دلیل داشتن مزایای متعدد در فضاهای مختلفی قابل استفاده است. مزایای کفپوش اپوکسی عبارتند از: مقاومت لایه نهای کار در برابر فرسایش، ضربه و تخریب بسیار بیشتر است، جذب آب در کفپوش اپوکسی به صفر می‌رسد و حتی از نفوذ دیگر مایعات مانند روغن و مایعات رقیق به داخل جلوگیری می‌کند، کفپوشی سبک و بسیار کم حجم که در ضخامت‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. در هنگام انتخاب کفپوش باید به سازه و کاربری ساختمان توجه ویژه داشت. قطعاً کفپوش مناسب برای خانه، قابل استفاده در کارخانه صنعتی نیست. آشنایی با انواع کف‌پوش‌های رایج در ساختمان به شما در انتخاب کمک می‌کند.

کفپوش اپوکسی 2

موارد استفاده و کاربرد کفپوش اپوکسی

قطعاً کفپوش هر فضایی باید جوابگوی نیازها و خواسته‌های افراد آن فضا باشد. کفپوش مناسب برای فضاهایی مانند بیمارستان با کفپوش مناسب یک باشگاه ورزشی تفاوت بسیاری دارد و باید پاسخگوی کاربران همان فضا باشد. کفپوش اپوکسی با ویژگی‌های خاص خود مناسب فضاهایی مانند کارخانجات، کارگاه‌ها، انبارها، فضاهای تجاری و مراکز خرید می‌باشد. از آنجایی که کف پوش اپوکسی دارای تنوع رنگ و انواع مختلفی با ویژگی‌های متعددی می‌باشد، از آن می‌توان در اغلب فضاها استفاده کرد. رعایت اصول کف سازی در انواع زمین یکی از نکات ضروری به حساب می‌آید.

کفپوش اپوکسی

انتخاب کفپوش مناسب برای هر فضایی نیاز به دانستن اطلاعات کافی در این زمینه و شناخت کافی از انواع کف پوش دارد. در ادامه پیشنهاد می‌کنیم که مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید.

enlightenedکف پوش سه بعدی

enlightenedکفپوش گرانول فوم

enlightenedکف پوش برای پله در شیراز

کفپوش اپوکسی 1

ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در جنوب کشور با بهره‌مندی از دانش و تخصص معماران و طراحان حرفه‌ای و همچنین داشتن سابقه‌ای درخشان در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل در شیراز و جنوب کشور همواره تلاش می‌کند تا خدماتی خاص و منحصر به فرد را به شما عزیزان ارائه دهد.

نویسنده: ه. درعلی/ عضو تیم تحریریه ایرانادکور

دکوراسیون داخلی در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه