نور پردازی

نورپردازی مناسب خانه

نورپردازی مناسب خانه

نورپردازی مناسب خانه
در خانه های امروزی، نورپردازی به اندازه چیدمان وسایل اهمیت پیدا کرده است. اما آیا شما می دانید چه نوری برای اتاق خواب لازم است و چه نوع لوستری برای پذیرایی باید بخرید و چه رنگ لامپی را در آن به کار ببرید؟ آیا می دانید میزان نور مورد نیاز فضا چقدر باید باشد؟ با ما در ایرانادکور همراه شوید تا در این باره گفت و گو کنیم.

تاریخ مقاله : 1399/03/10

ایرانادکور، مرجع دکوراسیون داخلی در جنوب کشور این مقاله را به شما تقدیم می کند. پیشتر در همین سایت اهمیت نور در دکوراسیون داخلی را مورد بحث قرار داده ایم امروز می خواهیم بیشتر درخصوص نور و انواع نورپردازی در ساختمان با شما سخن بگوییم.

نورپردازی خانه

نورپردازی منزل

در واقع این نوع رنگ ها، بافت و جنس المان های محیط است که  در تعیین میزان نور مورد نیاز محیط دخالت مستقیم دارد. می دانید که رنگ سفید، 80 درصد نور را منعکس می کند، در حالی که رنگ مشکی فقط و فقط 4 درصد نور را به فضا باز می گرداند و مابقی را جذب می کند. پس اگر فضای شما رنگ های روشن و سطوح صاف و صیقلی دارد، درصد بالایی از نور منعکس می شود و اگر از رنگ های تیره و بافت های خشن در دکوراسیون استفاده شده باشد، آنگاه بخش زیادی از نور جذب خواهد شد.

نورپردازی خانه

در خانه هایی که از آینه براق و صیقلی، کاشی های براق و رنگ های روشن استفاده می کنند، گاهی تا 90 درصد نور منعکس می شود. پس به طور طبیعی به مقدار نور کمتری نیاز دارند. و برعکس در فضاهایی که از رنگ های تیره استفاده شده بایستی نور بیشتری را در نظر گرفت.

نورپردازی منزل

عوامل موثر بر نورپردازی

علاوه بر روشنی و تیرگی وسایل، اندازه اتاق و ارتفاع سقف، از عوامل تاثیر گذار در نورپردازی محیط است. برای مثال در صورت داشتن سقف بلند در منزل خود، برای اینکه سایه ها را به طور کامل بر طرف کنید، به نورپردازی قوی تر و روشن تری نیاز دارید. اما برای اتاق با سقف کوتاه، بهتر است که از شدت روشنایی و قدرت نور بکاهید تا بر میزان کوتاهی سقف و دیوارها تاکید نشود.

نورپردازی خانه

همچنین تعداد پنجره های موجود و مقدار نور طبیعی که وارد فضا می شود، در نور پردازی مناسب فضا نقش مهمی دارد و باید در زمان نورپردازی توجه کنید که اتاق موردنظر رو به جنوب و بسیار نورگیر است یا رو به شمال با نورگیری بسیار کم و سرد؟ مقالات زیر را برای اطلاعات بیشتر مطالعه کنید:

enlightenedانواع لایه های نورپردازی در طراحی داخلی

enlightenedاجرای نورپردازی مناسب در خانه

enlightenedلوسترهای زیبا

نورپردازی

نورپردازی اتاق نشیمن

اتاق نشیمن محلی است برای آرامش و گفتگو بین افراد خانواده و دوستان. نورهای زیاد که چشم را ناراحت کرده و مانع استراحت و آرامش می شود، مناسب نشیمن نیست. استفاده از نور زرد مناسب تر از آبی است. آباژور در کنار کاناپه برای مطالعه اتاق نشیمن را دنج تر می کند. تابلو های روی تاقچه ها یا دیوارها را با یک چراغ تزیینی که در گوشه یا کنار دیوار قرار می دهید بیشتر نمایان کنید.

نشیمن

نورپردازی آشپزخانه

راحتی آشپزی در هر آشپزخانه نیازمند نور کافی است . هالوژن ها ایده های خوبی برای اآشپزخانه هستند. در صورت داشتن میز صبحانه در آشپزخانه ،با نصب یک چراغ پر نور در بالای آن فضای میز را کاملا روشن کنید. اگر هم در آشپزخانه ویترین دارید پ با تاباندن نور بیشتر به وسایل داخلی آن جلوه دهید. در کابینت شیشه ای، اگر از نور در داخل کابینت برای افکت استفاده کنید، منظره ای بی نظیر خواهید داشت.

نور در آشپزخانه

سخن پایان ایرانادکور

در اتاق خواب نور کم، در پذیرایی نور شدید و روشن و در حمام و سرویس بهداشتی از نورهای سفید و آبی استفاده کنید. این ها دانسته های کارشناسانه یک دکوراتور است که می تواند براحتی فضای شما را دگرگون کند، برای اجرای زیباترین دکوراسیون داخلی در شیراز و جنوب ایران با ما در تماس باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید. ما انواع نورپردازی در ساختمان را به بهترین شکل برایتان اجرا خواهیم کرد.

نویسنده : ص.توکلی / عضو تیم تحریریه ایرانادکور

دکوراسیون داخلی در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه