دکوراسیون

قوانین چیدمان منزل

قوانین چیدمان منزل

قوانین چیدمان منزل
آشنایی با قوانین چیدمان منزل و رعایت کردن این نکات در هنگام طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل همواره به شما کمک می‌کند تا فضایی جذاب و زیبا را داشته باشید.

فرقی نمی‌کند که شما در خانه‌ای کوچک و با متراژ پایین زندگی می‌کنید یا صاحب یک ویلای بزرگ دو طبقه با متراژ بالا هستید. اگر شما با اصول و نکات مهم در چیدمان منزل مسکونی آشنایی نداشته باشید، قطعاً نمی‌توانید یک دیزاین شیک و زیبا را در محل زندگی خود فراهم کنید. هر انسانس همواره در تلاش است تا محل زندگی خود را به بهترین و خاص‌ترین فضا برای زندگی کردن تبدیل کند.

آشنایی با قوانین چیدمان منزل و رعایت کردن این نکات در هنگام طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل همواره به شما کمک می‌کند تا فضایی جذاب و زیبا را داشته باشید. ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در شیراز و جنوب کشور در این مقاله به بررسی بهترین اصول چیدمان منزل مسکونی می‌پردازد و ایده‌های خاص و جالبی را برای شما به اشتراک می‌گذارد. همراه ما باشید.

enlightenedدعوت می کنیم مقاله اجرای دکوراسیون داخلی در شیراز را در کنار این محتوا بخوانید تا با اصول اساسی دکوراسیون داخلی آشنا شوید.

قوانین چیدمان منزل 3

جانمایی تلویزیون در سالن پذیرایی

تلویزیون می‌تواند به عنوان یک بخش مهم و کلیدی در سالن پذیرایی ایفای نقش کند و یا اینکه فقط به عنوان یک عنصر جانبی در کنار بقیه عناصر موجود در سالن پذیرایی قرار بگیرد. این موضوع کاملاً به شما و سبک دکوراسیون داخلی منزل شما بستگی دارد.

در نشیمن‌های کوچک و یا در خصوص تلویزیون‌های بزرگ در منزل، شاید بهترین مکان برای قرار دادن تلویزیون بر روی یکی از دیوارهای خانه به حساب آید. یک دیوار واقعی و نه یک دیوار کاذب و ساختگی! دلیل این موضوع چیست؟ کاملاً واضح است که به وجود آمدن فضای مناسب و کافی در اتاق  نشیمن و صرفه جویی‌های جانبی در هزینه‌ها و یا در خصوص تلویزیون های بزرگ همگی از دلایل این امر می‌باشد. در این صورت هزینه خرید میز تلویزیون هم از لیست خرج‌های شما حذف خواهد شد و همچنین در سالن پذیرایی خود از فضای بیشتری برخوردار هستید.

قوانین چیدمان منزل 1

چیدمان مبلمان در منزل

اولین قدم در انتخاب بهترین مدل چیدمان مبلمان منزل این است که نقطه کانونی را در سالن پذیرایی مشخص کنید. نقطه کانونی در سالن پذیرایی یا نشیمن باعث می‌شود تا شما راحت‌تر بتوانید مبلمان منزل را حول یک نقطه مرکزی بچینید. نقطه مرکزی می‌تواند هر آیتم یا المان شاخص مانند تلویزیون، شومینه، پنجره بزرگ با یک دید عالی و حتی یک لوستر بزرگ و زیبادر وسط سالن به حساب آید.

مبلمان به منظور استفاده افراد خانواده و همچنین مهمانان و دیگر افراد در نظر گرفته می‌شود. بنابراین، از لحاظ تعداد مبلمان نیز باید این مسائل را در نظر بگیرید. ست کردن رنگ فرش و مبل نیز یکی دیگر از تکنیک‌های داشتن فضایی خاص و منحصر به فرد در سالن پذیرایی به حساب می‌آید. با این کار به راحتی تاثیر چشمگیری بر فضا خواهید داشت.

قوانین چیدمان منزل

چیدمان میز ناهارخوری در سالن پذیرایی

توجه داشته باشید که عوامل بسیاری در انتخاب مدل میز ناهارخوری مناسب برای منزل تاثیرگذار به حساب می‌آیند. اگر متراژ فضای منزل شما کم است، به هیچ عنوان میزهای بزرگ با صندلی زیاد انتخاب نکنید. همچنین مدل سالن پذیرایی منزل شما از مهم‌ترین عواملی است که نحوه چیدمان میز ناهارخوری را مشخص می‌کند.

به منظور جدا کردن فضای ناهارخوری از فضای مبلمان و پذیرایی در سالن پذیرایی بهتر است تا از دو فرش متفاوت و با اندازه مناسب برای هر کدام از فضاها استفاده کنید. فرش زیر میز ناهارخوری را با توجه به تعداد صندلی‌های میز انتخاب کنید. همچنین اگر متراژ سالن پذیرایی کم است، استفاده از میزهای ناهارخوری مناسب خانه‌های کوچک می‌تواند از بهترین ایده‌ها در نظر گرفته شود.

در ادامه نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم تا جهت کسب اطلاعات بیشتر به مطالعه مقالات زیر بپردازید.

بهترین چیدمان منزل مسکونی 

چیدمان میز ناهارخوری

ترفندهای چیدمان صحیح در خانه 

قوانین چیدمان منزل 2

ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در شیراز و جنوب کشور با بهره‌مندی از دانش و تخصص معماران و طراحان حرفه‌ای و همچنین داشتن سابقه‌ای طولانی و درخشان در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل در شیراز و جنوب کشور همواره تلاش می‌کند تا برترین و خاص‌ترین خدمات را به شما عزیزان ارائه دهد. دکوراسیون داخلی منزل همیشه تاثیر به سزایی در آرامش و احساس خوب اعضای خانواده دارد. بنابراین از این امر مهم غافل نشوید.

همچنین توصیه می کنیم مقاله سه روش جذاب برای طراحی داخلی آپارتمان مدرن را بخوانید تا بدانید یک آپارتمان مدرن چگونه طراحی می شود.

نویسنده: ه. درعلی/ عضو تیم تحریریه ایرانادکور

دکوراسیون داخلی در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه