دکوراسیون

دکوراسیون نوستالژیک

دکوراسیون نوستالژیک

دکوراسیون نوستالژیک
شکل و شمایل خانه و حال و هوای آن برای افراد آن اهمیت فوق العاده ای دارد. در عین حال که ظاهری زیبا برای خانه مهم است، حسی که هر کدام از جزئیات دکور به آن ها می دهد نیز اهمیت خاصی دارد.امروزه اغلب مردم برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل خود به سبک های مدرن روی آورده اند ولی هنوز هم عده ای از افراد پیدا می شوند که طرفدار “دکوراسیون های کلاسیک و سنتی” باشند. چیدمان وسایلی نوستالژیک و خاص و آنتیک که می تواند فضا را دگرگون سازد.

تاریخ مقاله : 1399/07/13

ایرانادکور ، با در اختیار داشتن تیمی هنرمند و خلاق که ویژگی های معماری سنتی ایرانی را بخوبی درک می کنند ، پر از ایده های ناب و جسورانه ، نامی آشنا در دکوراسیون داخلی در خدمت شما عزیزان خواهد بود.

دکوراسیون نوستالژیک

دکوراسیون سنتی ایرانی

برای به کار بردن هر سبکی در طراحی داخلی باید دانش و تجربه کافی در این زمینه وجود داشته باشد تا نتیجه کار زیبا و حرفه ای شود، نباید با هر سبک و روشی تغییر دکوراسیون را انجام دهیم. اما تناسب سلیقه افراد با وسایل بسیار مهم است، کسانی که از سبک های سنتی ایرانی خوششان می آید باید بتوانند حال و هوای خانه خود را به این سمت نزدیک کنند. شیشه های رنگی ، فرشهای لاکی ، میز و صندلی و صندوقچه های ایرانی، شعر نوشته و نقاشی و مینیاتورهای خاص ایران جزئی از این حال و هوا هستند.

دکوراسیون نوستالژیک

انتخاب رنگ و اشیا

برای تزیین کردن فضای کلاسیک استفاده از مجسمه های سنگی و گچی و هم چنین تابلو فرش های زیبا و تابلوهای نقاشی و آلات موسیقی مانند ویولن ویا سه تار می تواند بهترین ایده باشد. همچنین فرش از انواع وسایل مهم و ضروری در دکوراسیون داخلی پذیرایی است و باعث می شود دکوراسیون پذیرایی با شکوه تر به نظر برسد. استفاده از رنگ های تند در دکوراسیون منزل نیازمند فضاهای بزرگتر است و در فضای کوچک با رنگ های ملایم و یا پرده روشن فضا را می توان آرامتر کرد. اگر کمی زمینه هنری داشته باشید می توانید سبک مدرن و سبک کلاسیک را با هم هماهنگ کنید.

دکوراسیون نوستالژیک

استفاده از گیاهان و وسایل مناسب

انتخاب وسایلی که درنهایت، دکوراسیون سنتی به شمار می آید خیلی آسان نیست، به خصوص اگر که بخواهیم در کنار کلاسیک بودن چیدمان، اصالت، زیبایی و هنر را یکجا داشته باشیم. حضور گیاهان آپارتمانی در فضا زیبایی به همراه دارد. تعدادی گلدان مثلاً  گیاهان درختچه بنجامین نمای زیبایی به فضا می دهد. گلدان های شمعدانی قرمز با گلدان های آبی فیروزه ای و یا سفالی می تواند حس نوستالژیکی به همراه داشته باشد.وسایل دیگری مانند ساعت های بسیار قدیمی و قالیچه های دیواری قدیمی هم می تواند در این فضا قرار بگیرد.

دکوراسیون نوستالژیک

المان های فضای نوستالژیک

یک آب نما به یاد حوض خانه‌های قدیمی و قل‌قل سماور، از هر چه فکر کنید سنتی‌تر است. از شاخص‌ترین المان‌های دکوراسیون سنتی ایرانی، کرسی‌ها هستند. اگر فضای کافی در اختیار دارید، فراموش‌شان نکنید. سرویس ظروف سفالی که اغلب فیروزه ای رنگ بودند، نیز در اکثر این خانه های سنتی به وفور یافت می شود. در کنار تمامی نمادها و شاخص های دکوراسیون سنتی ایرانی، میتوان از تابلو فرش هایی که با زحمت فراوان دوخته و قاب کاری شده است، یاد نمود که در تکمیل این فضای کاملا سنتی، نمایشگاهی مجلل و با شکوه را پدید می آورد.

دکوراسیون نوستالژیک

مقالات زیر را بخوانید :

enlightenedچیدمان و دیزاین خانه‌های ایرانی

enlightenedطراحی و اجرای دکوراسیون منزل ایرانی

enlightenedلوکس ترین و گران قیمت ترین خانه های ایران

دکوراسیون نوستالژیک

سخن پایانی ایرانادکور

دفتر معماری ایرانادکور، مرجع کامل معماری و دکوراسیون داخلی در جنوب کشور با مشاورین متخصص و حرفه ای در اختیار شماست تا خانه تان را به بهترین شکل ممکن بر طبق سلیقه و همراستا با حس درونی شما طراحی و یا بازسازی نماید. ایرانادکور با اجرای پروژه های بسیار، پیشرو در تجلی هنر ایرانی در خانه و ارائه ایده های طراحی به سبک قدیمی است.  برای بهترین نتیجه با دفاتر ما در شیراز در ارتباط باشید.

نویسنده : ص.توکلی / عضو تیم تحریریه ایرانادکور

دکوراسیون داخلی در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه