دکوراسیون

دکوراسیون سنتی ایرانی

دکوراسیون سنتی ایرانی

دکوراسیون سنتی ایرانی
هنر ایرانی همیشه مانند نگینی در جهان درخشیده است. اینکه می‌گویند هنر نزد ایرانیان است و بس به راستی صحت دارد. دکوراسیون داخلی منزل ایرانی سرشار از شگفتی رنگ‌ها و طرح هاست. یک ایرانی بایستی از سبک و سیاق هنر معماری کشور خود بداند. بنابراین در این نوشتار به بررسی ویژگی های دکوراسیون داخلی منزل ایرانی خواهیم پرداخت با ایرانادکور همراه شوید.

تاریخ مقاله : 1399/06/27

ایرانادکور، مجری تخصصی معماری و دکوراسیون داخلی در جنوب کشور با بهره‌گیری از دانش و تخصص معماران و طراحان حرفه‌ای در اجرای چیدمان و دیزاین خانه‌های ایرانی همواره آماده ارائه خدمات به شما عزیزان است. آشنایی با سبک شناسی مبلمان به ما در انتخاب مبلمان صحیح کمک خواهد کرد.

دکوراسیون ایرانی

دکوراسیون داخلی منزل ایرانی

منازل ایرانی سبک مخصوص به خود را دارند. تنوع سبک در معماری داخلی ایرانی بسیار زیاد است. به طور مثال اگر دوست دارید سبک دکوراسیون داخلی منزل ایرانی را دنبال کنید باید از مبلمان‌های اصلی سبک ایرانی که شامل فرش ایرانی، صنایع دستی ایرانی، رنگ‌هایی که به سبک و سلیقه ایرانی‌ها نزدیک است استفاده کنید. اهمیت هنرهای گوناگون در دکوراسیون منزل ایرانی چیزی است که ارزش مطالعه و بکارگیری را دارد.

دکوراسیون ایرانی

اهمیت صنایع دستی ایرانی در دکوراسیون داخلی 

اگر دوست دارید خانه شما سبک ایرانی به خود بگیرد حتما از انواع صنایع دستی ایرانی در منزل خود استفاده کنید. گلیم، انواع حصیر، پشتی و یا کوسن‌هایی با پارچه‌ها سنتی، استفاده از وسایل قدیمی مانند چراغ گرد سوز یا رومیزی‌های گلدوزی و … همگی از زیباترین انواع صنایع دستی ایرانی است که می‌توان به عنوان دکوری یا یک وسیله کاربردی از آن استفاده کرد.

خانه ایرانی

جایگاه فرش دست بافت ایرانی

یکی از مهمترین المان های دکوراسیون کف پوش است و فرش یکی از برترین کف پوش هاست. از با شکوه‌ترین فرش ها در دنیا فرش اصیل دست بافت ایرانی است که می توانید در دکوراسیون داخلی منزل از آن استفاده کنید، فرش دستباف ایرانی قیمتی و هنری بسیار زیادی که دارد نمادی از هنر اصیل ایرانی است. در بسیاری از منازل ایرانی نیز گلیم یا فرش دستباف ایرانی را قاب می‌گیرند و به عنوان یک اثر هنری در دکوراسیون داخلی منزل خود از آن استفاده می‌کنند.

دکوراسیون ایرانی

نقش هنر در دکوراسیون ایرانی

خوب است بدانید هنر  در دکوراسیون داخلی منزل ایرانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. امروزه در بسیاری از خانه‌های ایرانی و حتی در مکان‌های عمومی برای دکوراسیون دیوار داخلی از هنر نقاشی ، مینیاتور و خوشنویسی استفاده می‌کنند.  یکی از شیک‌ترین طرح‌هایی که می‌توان برای دکوراسیون داخلی منزل ایرانی استفاده کند تزئین یک دیوار با یک بیت شعر پارسی است که با خط خوش نوشته شده است. یا مینیاتوری که به زیبایی قاب شده باشد و یا نقاشی های شاهنامه که می تواند بحث مهمانی های شما شود.

دکوراسیون ایرانی

درب های چوبی در دکوراسیون ایرانی

در گذشته تنها زینت کوچه های قدیمی علاوه بر دار و درخت‌های بیرون‌زده از سر دیوار، درهای چوبی قدیمی‌ای بودند که ترکیب‌شان با دیوارهای خشتی و کاهگلی بسیار روح‌نواز و زیبا بود. این درها در خانه‌های ایرانی الهام بخش است و می تواند حتی برای درب اتاق ها بکار رود. انواه رنگی و ظریف این درب ها برای هر قسمت از خانه می تواند ایرانی بودن سبک خانه را مهر تایید بزند.

دکوراسیون ایرانی

مقالات زیر پیشنهاد ماست:

enlightenedچیدمان و دیزاین خانه‌های ایرانی

enlightenedطراحی و اجرای دکوراسیون منزل ایرانی

enlightenedلوکس ترین و گران قیمت ترین خانه های ایران

دکور ایرانی

سخن پایانی ایرانادکور

اتاق های آینه کاری شده ، حوض های فیروزه ای، تاقچه های ترمه پوش و خیلی از المان های دیگر یادآور خانه اصیل ایرانی است. برای داشتن چنین فضایی ما می توانیم لیستی از انتخاب ها را پیش رویتان بگذاریم کافیست با ما در ایرانادکور در تماس باشید و مشاوره رایگان دریافت کنید. رازهای معماری باغ ایرانی را نیز پیشتر در همین سایت بررسی کرده ایم.

نویسنده : ص.توکلی / عضو تیم تحریریه ایرانادکور

دکوراسیون داخلی در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه