مقالات تخصصی معماری

دلیل استفاده سقف شیبدار

دلیل استفاده سقف شیبدار

دلیل استفاده سقف شیبدار
امروزه استفاده از سقف شیبدار به یک مبحث طراحی جذاب و پرکاربرد در ساختمان‌ها تبدیل شده است. زمان آن رسیده تا دلیل استفاده سقف شیبدار در ساختمان را بررسی کنیم.

تاریخ: 1399/4/20

قطعاً اتفاق افتاده است که در بعضی مناطق خاص دیده باشید که خانه‌ها دارای سقف شیبدار می‌باشند و پس از تحسین زیبایی و جذابیت این مدل از سقف به این فکر فرو رفته باشید که دلیل استفاده سقف شیبدار چیست؟ جهت یافتن پاسخ، در این مقاله از ایرانادکور مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در جنوب کشور همراه باشید.

سقف شیبدار

معرفی سقف شیبدار

امروزه استفاده از سقف شیبدار دیگر به یک منطقه یا شرایط آب و هوایی خاص اختصاص ندارد و شما می‌توانید مدل سقف شیبدار را تقریباً در تمام کشورها و شهرها و در خانه‌های مختلف با سبک طراحی متفاوت ببینید. سقف شیبدار به سقفی گفته می‌شود که زمانی که از روبرو به آن نگاه می‌کنیم، سقف دارای زاویه‌ باشد و شیب کم یا نسبتاً زیادی داشته باشد. این مدل سقف شیروانی به شدت در حال افزایش محبوبیت خود در میان مردم است، زیرا هم کاربردی است و هم نمای بسیار زیبایی دارد. آشنایی با انواع پوشش سقف در ساختمان به شما در انتخاب کمک خواهد کرد.

دلایل استفاده از سقف شیبدار

مزایا و دلایل استفاده سقف شیبدار

شاید هنوز در تمامی شهرها و مناطق به دیدن این مدل از سقف عادت نکرده باشیم اما قابل به ذکر است که یکی از مهم‌ترین مزایا و دلایل استفاده از سقف شیبدار این است که از سقف شیبدار می‌توان در تمام مکان‌های اداری، تجاری، مسکونی و ویلایی هم استفاده کرد. علاوه بر این با جرات می‌توان ادعا کرد که سقف شیبدار یکی از زیباترین سقف‌هایی است که می‌توان اجرا کرد و با استفاده از مصالح و طرح مناسب و زیبا نیز جذابیت و کارآیی سقف شیبدار دو برابر خواهد شد. بازسازی سقف خانه با چوب نیز بسیار زیبا و کاربردی محسوب می‌شود.

بهترین مدل سقف شیبدار

سقف‌های شیبدار دارای مدل‌ها و طرح‌های متنوع و متفاوتی هستند که می‌توان به راحتی هر کدام از طرح‌ها را انتخاب کرد. در هنگام طبقه‌بندی سقف‌های شیبدار از لحاظ مصالح مصرفی مورد استفاده می‌توان موارد زیر را نام برد: سقف شیبدار چوبی، سقف شیبدار سنگی، سقف شیبدار شینگل، سقف شیبدار تایل، سقف شیبدار فلزی و سقف شیبدار ترکیبی. هر کدام از سقف‌های شیبدار ذکر شده در بالا با توجه به شرایط جوی و میزان بودجه مصرفی می‌توانند یک انتخاب خوب به حساب آیند. یکی از نکات مهم در سقف‌های هر خانه این است که نحوه رفع رطوبت سقف خانه با هر کدام از انواع سقف‌ها متفاوت است.

بهترین سقف شیبدار

سقف‌ها یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر خانه به حساب می‌آیند که وظیفه پوشش و تامین آرامش و امنیت اعضای ساکن در خانه را بر عهده دارند. این تامین امنیت هم از لحاظ جانی و هم از لحاظ شرایط آب و هوایی می‌باشد. بنابراین، باید با کسب اطلاعات کافی در این زمینه به انتخاب بهترین نوع سقف برای خانه پرداخت. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و اشنایی با انواع سقف‌ها و کاربرد آن‌ها به شما پیشنهاد می‌کنیم تا مقالات زیر را مطالعه بفرمایید.

اجرای سقف کاذب پی وی سی

اجرای سقف CNC در شیراز

اجرای سقف کاذب در شیراز

انواع سقف شیبدار

ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در جنوب کشور با بهره‌مندی از دانش و تخصص معماران و طراحان حرفه‌ای و همچنین داشتن سابقه‌ای درخشان و طولانی در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی در شیراز و جنوب کشور تلاش دارد تا همواره خدماتی منحصر به فرد و شایسته را به شما عزیزان ارائه دهد.

نویسنده: ه. درعلی/ عضو تیم تحریریه ایرانادکور

دکوراسیون داخلی در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه