دکوراسیون

دکوراسیون کافی شاپ

دکوراسیون کافی شاپ

دکوراسیون کافی شاپ
بی شک یک دکوراسیون زیبا در کنار موارد دیگر چون غذا و سرویس دهی خوب در جذب مشتری موثر است بنابراین به کارگیری خلاقیت و نوآوری در خلق یک فضای مطلوب راهکار مناسبی است که به کمک آن مشتری های بیشتری را به کافی شاپ بکشانید.

enlightenedموضوع: دکوراسیون کافی شاپ

enlightenedمدت زمان مطالعه: 20 دقیقه

enlightenedتاریخ: 9 اردیبهشت 98

بی شک یک دکوراسیون زیبا در کنار موارد دیگر چون غذا و سرویس دهی خوب در جذب مشتری موثر است بنابراین به کارگیری  خلاقیت و نوآوری در خلق یک فضای مطلوب راهکار مناسبی است که به کمک آن مشتری های بیشتری را به کافی شاپ دعوت کنید .

معرفی چند سبک متفاوت برای طراحی دکوراسیون

 1. سبک وینتج[1]:از وینتج می‌توان به عنوان سبکی نوستالژی با وسایل و اشیا کهنه و قدیمی یاد کرد.این نوع دکوراسیون داخلی یادآور خاطرات در سال های گذشته می باشد. به بیانی ساده تر می توان گفت اگر وسیله ای در دوره خاص در گذشته مد شده باشد و بعد در زمانی غیر از زمان خود، مورد استفاده قرار بگیرد، وینتج محسوب می شود. اشیای قدیمی در این سبک به فراوانی یافت می شود کهنگی که بر اثر گذشت سال ها ماندگار شده باشد یک ارزش محسوب می شود و به نمایش گذاشته می شود.

 1. سبک روستیک]:سبک دکوراسیون روستیکیا همان سبک دکوراسیون روستایی می باشد. امروزه و به دلیل ایده های جدید معماران ، استفاده از این نوع  دکوراسیون روستایی به یکی از طرح های محبوب معماری روزتبدیل شده است سبک دکوراسیون روستیک در عصر حاضر به دلیل نوع زندگی آپارتمان نشینی بسیار دلنشین بوده که با تلفیق طبیعت و مدرنیته به یک تعادل بی نظیر دست یافته است .

 1. سبک مدرن:تاکید این سبک بر فرم های ساده و یکپارچگی بین فضاها می باشد. همچنین اتصال فضاهای  داخلی و خارجی نیز از خصوصیات این سبک می باشد که ترکیبی از سادگی و شیک بودن را به همراه دارد. سادگی در این سبک به این معنی است که در طراحی فضای داخلی، ازمبلمانی استفاده کنیم که دارای خطوط صاف و مستقیم هستند و در آن ها هیچ گونه خطوط منحنی و جزئیات غیر ضروری به کار برده نشده است.
 2. سبک صنعتی: امروزه این نوع دکوراسیون داخلی در کافی شاپ ها طرفداران زیادی پیدا کرده است.در این سبک نیازی به  پنهان کردن این سازه و یا سیستم های لوله کشی ندارید و میتوان از آن برای تزئینات داخلی نیز استفاده کرد. این سبک علاقه ی زیادی به نشان دادن تمامی عناصر و سازه‌ها به صورت خام به کاربران آن فضا دارد.

ایده هایی برای افزایش جذابیت کافی شاپ

 • دکوراسیون شما باید حال و هوای گرم و صمیمی داشته باشد.

استفاده از رنگ های سرد در دکوراسیون کافی شاپ پیشنهاد نمی‌شود، در فضای مانند کافی شاپ که به دنبال حسی از خلوص و بی آلایش هستیم، انتخاب رنگ هایی مانند قرمز و نارنجی می تواند این حس را به مشتری القا کند که به فضایی گرم و صمیمی وارد شده است، پیشنهاد می شود.قرار دادن کاناپه های بزرگتر از اندازه معمول به رنگ قرمز پررنگ یا صندلی هایی به رنگ نارنجی به کار می‌آیند.این ترکیب رنگی را دیوارها هم منتقل کنید اجرای یک نقاشی که تمام دیوار را بپوشاند و تصویری از طلوع خورشید باشد و بتواند حسی از گرمای پرتوهای خورشید را  به فضا منتقل کند ، ایده‌ای است که می‌توانیم در این جا پیشنهاد کنیم.

 • یک پناهگاه ادبی بسازید.

برای کسانی که زیاد به کافه رفت و آمد می‌کنند ، یکی از لذت های کافه می تواند مطالعه به هنگام نوشیدن باشد. می توانید روی این حس و حال ادبی سرمایه گذاری کنید  تا مشتری بیشتری را جذب کنید  برای ایجاد این حال و هوا فضایی برای مطالعه اختصاص داده و تصاویری از کتب قدیمی  و سخنان ادبی را به دیوار قسمت بیاویزید.  ایجاد یک قفسه توکار از کتاب و پر کردن آن با کتاب هایی که برای مشتریان شما جذاب است.این نوع طراحی کاردیگری است که در زمینه ی دکوراسیون کافی شاپ ها می توانید انجام دهید.

 • در انتخاب لوازم هوشمند باشید.

اسباب و لوازم باید تکمیل کننده حال و هوایی باشد که  در و دیوار و نورپردازی منتقل می‌کند . برای مثال اگر فضای شما سنتی می باشد استفاده از لوازم مدرن و یا فلزی پیشنهاد نمی شود.

کافی شاپ امروزه جایگاه ویژه ای را در میان تمام اقشار جامعه به خصوص جوانان دارا می باشند در کافی شاپ ها بر خلاف رستوران ها که از نور زیاد و رنگهای روشن مانند قرمز نارنجی زرد و غیره استفاده می شود از نور کم و رنگ های تیره و یا خنثی برای ایجاد فضایی آرام استفاده می کنند به این دلیل که مخاطبان این مکان به دنبال فضایی آرام و دنج می باشند که بدون استرس در آن به گفتگو بپردازند. این موضوع بیانگر اهمیت نورپردازی و رنگ در دکوراسیون کافی شاپ می باشد.

نورپردازی

نورپردازی در کافی شاپ ها به طور کلی به چهار صورت انجام می شود: نورپردازی کلی، تاکیدی، کاربردی و دکوراتیو. برای اجرای یک نورپردازی قابل کنترل راحت و کاربردی باید استفاده از همه این حالت ها به صورت انفرادی یا ترکیبی اولویت بندی شوند.

نورپردازی کلی: این نوع نورپردازی اصلی‌ترین حالت است که به نورپردازی محیطی نیز معروف است و در حقیقت جایگزین نور طبیعی روز می شود. این نوع روشنایی می تواند از طریق چراغ های سقفی، دیواری، رومیزی و لوستر ها و همچنین ترکیبی از سه نوع نورپردازی دیگر به وجود آید.

نورپردازی کاربردی: نور پردازی کاربردی یعنی تامین نور کافی و مناسب به تناسب کاربرد محیط؛ می توان به نورپردازی مناسب برای آشپزی در محیط  به عنوان نمونه ای از نورپردازی با دیدگاه کاربردی اشاره کرد. چراغ های رومیزی و آویزهای سقفی نمونه های خوبی برای این نوع پردازی هستند .

نورپردازی تاکیدی : از این نوع پردازی برای تاکید بر حضور عنصری مهم و زیبا در دکوراسیون کافی شاپ ها مانند تابلوهای هنری، مجسمه ها و غیره و همچنین برای ایجاد احساسی دراماتیک در فضا استفاده می شود.  این نوع نورپردازی حتما باید در کنار نورپردازی کلی و برای ارتقاء حال و هوای فضا و نیز برجسته ساختن پارامترهای مهم محیط به کار گرفته شود .نورپردازی شناور، نورهای نقطه ای و نورپردازی خطی از انواع مهم این نوع پردازی هستند که می‌توانند در ایجاد سایه- روشن در دکوراسیون کافی شاپ ها و جلب نظر ها به سوی قسمتی خاص در چیدمان کمک کند.

نورپردازی دکوراتیو: در این نوع نورپردازی ویژگی های فیزیکی چراغ ها به اندازه نوری که از آنها منتشر می شود اهمیت دارد و می تواند سبک دکوراسیون را تعریف کند نورپردازی دکوراتیو بیشتر دارای جنبه دکوراتیو است و به تعیین سبک دکوراسیون کافی شاپ و  تولید هماهنگی میان اجزای محیط کمک می کند.

روانشناسی رنگ بر طراحی داخلی دکوراسیون کافی شاپ

 1. استفاده از رنگ های گرم (شامل طیف رنگی قرمز و مشتقات آن) یا سرد (شامل طیف رنگی آبی و مشتقات آن) به صورت تک رنگ برای سقف کافی شاپ سبب القای حس طراحی هنری و خلاقانه در مشتریان می گردد.
 2. استفاده از تک رنگ سفید برای سقف سبب القای هیجانات مثبت در مشتری می‌شود.
 3. استفاده ترکیبی از رنگ های گرم و رنگ های سرد به نسبت ۲به ۱ برای سقف کافی شاپ سبب حس صمیمیت و دوستی در مشتری می گردد.
 4. استفاده از چند رنگ گرم برای سقف کافی شاپ سبب القای حس صمیمیت و دوستی می گردد.
 5. استفاده از چند رنگ سرد برای سقف کافی شاپ سبب به القای حضور در محیط هنری و خلاقانه می گردد.
 6. استفاده از تک رنگ سفید برای دیوار کنار میز و صندلی های کافی شاپ سبب القای حضور در محیطی هنری و خلاقانه می گردد.
 7. استفاده از چند رنگ گرم برای دیوار کنار میز و صندلی های کافی شاپ سبب القای حس صمیمیت و دوستانه در محیط می گردد.
 8. استفاده ازچند رنگ گرم برای کانتر کافی شاپ سبب القای حس دوستانه در محیط می گردد.
 9. استفاده ترکیبی از رنگهای گرم و رنگهای سرد به نسبت ۲ به ۱ برای کانتر کافی شاپ را به صمیمیت و دوستی در کاربران می گردد.
 10. استفاده از رنگ های خنثی به صورت تک رنگ برای مبلمان راحتی کافی شاپ سبب القای حس حضور در محیط کار هنری و خلاقانه می گردد.

در نهایت می توان گفت، بزرگ ترین سطوح  سقف، دیوار و کف معمولا خنثی ترین ارزش ها را دارند در نقطه ی مقابل این پس زمینه عناصر دومی همچون تکه های بزرگ مبلمان و یا قالیچه ها می توانند به شدت بیشتری داشته باشند.دست آخر،قطعات تاکیدی،فرعی و دیگر عناصر کوچک مقیاس می توانند برای ایجاد تعادل یا کشش قوی ترین کروما را داشته باشند.تنظیم رنگ های تیره می توانند بیشترین نور فضا را جذب کنند و بگونه ای چشمگیر از روشنایی بکاهند

برچسب ها :

دکوراسیون داخلیاجرای دکوراسیون داخلیدکوراسیون کافی شاپ

دکوراسیون داخلی در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
خانه