09177114128 مشاوره رایگان

اجرای محوطه سازی باغ شهر 3000 متری

زمان اجرا سال 1393 

کارهای انجام شده در پروژه : تسطیح زمین محوطه ، اجرای جدول گذاری محوطه باغ ، نصب چراغ های محوطه ، ساخت استخر ، اجرای پارگینگ خودرو ، اتاق نگهبانی 

نیاز به زندگی درکنار طبیعت

زندگی مدرن هرگز نتوانست روح انسان را اقناع کند.روح بشر همواره به دنبال بهانه ای برای گریز از روزمرگی زندگی صنعتی و مدرن است.

داشتن محلی که در آن بین طبیعت ومعماری پیوندی ایجاد شود راه حلی برای یک زندگی متفاوت است.

باغشهرها که این قابلیت را ایجاد می کنند سالهاست جایگاه خاصی در زندگی ما پیدا کرده اند.

طراحی باغچه ها

به عنوان اولین گام درطراحی و اجرای باغشهر به جانمایی و آرایش گل و گیاهان در مکان مناسب پرداختیم.

از آنجایی که زمین باغشهر ما دارای شیب ملایمی در دامنه کوه بود در لند اسکیپ آن در نظر گرفته شد که علاوه بر باغچه هایی با عرض 1.5 متر در کنار دیوارهای ویلا، دومحوطه به صورت پلکانی در نظر گرفته شود که در وسط آن آبنما و در دو سوی آن باغچه باشد. طراحی محل باغچه ها در پایین دست استخر این امکان را فراهم آورد که بدون استفاده از پمپ از استخر به عنوان منبع آب استفاده نمود.

با توجه به کمبود آب در محل وجود منبع آبی به بزرگی یک استخر موهبت بزرگی برای آبیاری محسوب می شود.

نکته ای که در استفاده از استخر باید در نظر گرفت عدم استفاده از کلر و ضدعفونی کننده های صنعتی در آب استخر است تا باعث خشک شدن گیاهان نشود.

در انتخاب  گیاهان سعی شد از گیاهانی که کمتر نیاز به آب دارند استفاده شود.

در جلوی درب ویلا یک ردیف باغچه که در آن سرو کاشته شده ساخته شد تا هم بسان دیواری محوطه را محصور کند و هم همیشه گاهی سبز در جلو ویلا داشته باشیم.

ساختمان باغشهر

در نظر گرفته شد یک ساختمان یک طبقه با دو اتاق خواب( با توجه به مجوز ساخت در منطقه تنگ جلاب) ساخته شود.برای نمای ساختمان ازسنگ های صورتی رنگ استفاده شد که رنگی نزدیک به کاشی های کف بالکن جلوی ساختمان داشت.در جلوی درب ورودی ساختمان یک بالکن عریض در نظر گرفته شد که با توجه به قرار گرفتن زمین در دامنه کوه و سطح شیبدار ویو بسیار زیبایی در اختیار ما گذاشت.در محوطه دور ساختمان نیز همانطور که گفته شد باغچه ای مانند یک کمربند در نظر گرفته شد.پس به عنوان بالایی ترین سطح درطراحی و ساخت ویلا ساختمان ویلا باغچه پیرامون، بالکن جلوی ساختمان،یک سرویس بهداشتی و حمام در گوشه محوطه که روی آن مخزن آب برای استفاده شرب و شستشو قرار داده شده،قرار دارد.

سطح دوم

سطح دوم که به وسیله یک پلکان با خیز صورتی رنگ که هماهنگ با رنگ نمای ساختمان است از سطح بالایی جدا میشود شامل حیاط اصلی که مستطیل شکل است.یک استخر در سمت چپ که عمق آن پلکانی زیاد میشود یک آلاچیق در پایین دست استخر(که از طرف پایین با گیاهان سطح سوم محصور شده است)و همچنین باغچه دور تادورمانند بقیه سطوح میباشد.یک تاب در سمت راست حیاط توسط کارفرما خریداری و گذاشته شد.

سطح سوم

یک راهرو در وسط که سطح دوم را به سطح سوم وصل می کند و در وسط آن آبنمایی با نور پردازی تعبیه گردیده.دو باغچه در دوطرف آن.

سطح چهارم(پایین ترین سطح)

به وسیله راه پله از سطح بالایی جدا میشود و در وسط آن پارکینگ مسقف می باشد.یک مخزن آب نیز در پایین برای ذخیره آب قرار داده شد.

 

 

 

7 روز هفته ، 8 صبح الی 5 بعد از ظهر پاسخگوی شما هستیم