09177114128 مشاوره رایگان
اجرای محوطه سازی باغ و  ویلا
روش‌های مختلف و متنوعی برای ایجاد یک فضای دلنشین در باغ و ویلا وجود دارد؛ اما قطعاً شناخت صحیح نسبت به المان‌ها و اصول طراحی و اجرای محوطه سازی باغ و ویلا می‌تواند همواره بهترین نتیجه را به دنبال داشته باشد.

 

امروزه، با کاهش باغ و فضای سبز در محیط اطراف زندگی انسان و همچنین با گسترش فرهنگ آپارتمان نشینی، بیش از گذشته به یک محوطه سازی باغ و ویلا به صورت خاص و منحصر به فرد احساس می‌شود. نکته مهمی که در هنگام اجرای محوطه سازی باغ و ویلا بسیار به آن توجه می‌شود در اصل ایجاد یک فضای دلنشین و لذت بخش متناسب با سبک طراحی باغ و ویلا می‌باشد.

قطعاً یکی از عوامل مهمی که باعث برگشت دوباره آرامش و آسایش به انسان‌ها می‌شود، فراهم کردن فضایی پر از صمیمیت و دلنشین برای گذران اوقات فراغت افراد می‌باشد. در هنگام طراحی و اجرای محوطه سازی باغ و ویلا عوامل متعدد محیطی و فیزیکی تاثیرگذار هستند؛ که باعث می‌شود تا در نهایت یک طرح نسبت به دیگری ارجحیت داشته باشد. به همین دلیل، در هنگام طراحی و اجرای محوطه سازی باغ و ویلا باید حتماً از متخصصین امر کمک گرفت.

روش‌های مختلف و متنوعی برای ایجاد یک فضای دلنشین در باغ و ویلا وجود دارد؛ اما قطعاً شناخت صحیح نسبت به المان‌ها و اصول طراحی و اجرای محوطه سازی باغ و ویلا می‌تواند همواره بهترین نتیجه را به دنبال داشته باشد. فرقی نمی‌کند فضای باغ و ویلا کوچک باشد یا اینکه دارای متراژ زیادی باشد؛ در نهایت باید با رعایت اصول طراحی و اجرای محوطه سازی باغ و ویلا تلاش کرد تا خاص‌ترین فضا را پدید آورد.

فرآیند اجرای محوطه سازی باغ و ویلا می‌تواند در یک چهارچوب کاملاً واضح و کاربردی مشخص شود. این مراحل به طراح کمک می‌کند تا همواره نتیجه مناسبی از روند طراحی خود به دست آورد. در ادامه به اختصار به بیان این مراحل خواهیم پرداخت.

مرحله اول: طراحی نقشه اولیه از محوطه سازی باغ و ویلا

تهیه نقشه از فضا و محیط باغ و ویلا می‌تواند به عنوان اولین و مهم‌ترین مرحله در به وجود آوردن یک فضای عالی و منحصر به فرد نقش داشته باشد. بدون داشتن یک نقشه، نباید توقع داشت که اصلاً نتیجه خوب و مناسبی از کار حاصل شود. جانمایی المان‌های باغ، مسیر رفت و آمد، محل قرارگیری ویلا و در نهایت تمامی عناصر موثر و کاربردی در محوطه سازی باغ و ویلا در اصل از تهیه این نقشه اولیه حاصل می‌شود.

 

مرحله دوم: انتخاب بافت گیاهی و درختان

قطعاً مهم‌ترین عنصری که در ایجاد یک محوطه سازی باغ تاثیرگذار است، بافت گیاهی و نوع درختانی می‌باشد که قرار است تا فضای محیط را تعریف کنند. برای انتخاب گیاهان و درختان در محوطه سازی باید عوامل مهمی مانند اقلیم، شرایط آب و هوایی، متراژ باغ و در نهایت گیاهان زیبا و جذاب را در نظر داشت.

 

مرحله سوم: انتخاب صحیح امکانات رفاهی

اگر شما قصد دارید تا یک باغ و ویلا را طراحی کنید؛ فراموش نکنید که افراد معمولاً برای گذران اوقات فراغت خود و لذت بردن از آن به ویلا و باغ شخصی خود مراجعه می‌کنند. به همین دلیل، باید با در نظر گرفتن بودجه کارفرما و دیگر عوامل تاثیرگذار در طراحی، به انتخاب بهترین و مناسب‌ترین امکانات رفاهی برای باغ و ویلای شخصی پرداخت.

 

ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در شیراز و جنوب کشور با بهره‌مندی از دانش و تخصص معماران و طراحان حرفه‌ای و همچنین داشتن سابقه‌ای طولانی و درخشان در طراحی و اجرای محوطه سازی باغ و ویلا همواره تلاش می‌کند تا خدماتی شایسته و منحصر به فرد را برای کارفرمایان و مشتریان عزیز خود به ارمغان بیاورد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و دریافت مشاوره تخصصی در زمینه طراحی محوطه سازی باغ و ویلا می‌توانید با مشاورین ایرانادکور تماس حاصل فرمایید.

 

فرم سفارش

نام و نام خانوادگی : *  

تلفن همراه : *  

جزئیات

7 روز هفته ، 8 صبح الی 5 بعد از ظهر پاسخگوی شما هستیم