09177114128 سفارش دکوراسیون

0713-2284930

09177114128

روش های نوسازی باغ شخصی با کمترین هزینه!


: 761

داشتن یک باغ یا باغچه کوچک و زیبا در محوطه ی خانه به زیبایی خانه و فضای باز آن می افزاید. به همین دلیل نگهداری از باغ یا باغچه کوچک و رسیدگی مداوم به آن امری ضروری است. در ادامه به روش های نوسازی باغ با کمترین هزینه می پردازیم.

enlightenedموضوع: روش های نوسازی باغ های کوچک یا باغچه در فضای باز با کمترین هزینه

enlightenedمدت زمان مطالعه: 3 دقیقه

 

داشتن یک باغ یا باغچه کوچک و زیبا در محوطه ی خانه به زیبایی خانه و فضای باز آن می افزاید. به همین دلیل نگهداری از باغ یا باغچه کوچک و رسیدگی مداوم به آن امری ضروری است. احتیاجی نیست که حتماً از روش های گران قیمت استفاده کرد. در مطالب قبل به بررسی طراحی فضای سبز در معماری منزل پرداختیم، در ادامه تعدادی از روش های مهم و البته با صرفه ی اقتصادی برای نوسازی و نگهداری از باغ های شخصی ذکر می گردد.

 

  • مبلمان باکیفیت برای باغ خود خریداری کنید!

در ابتدا ممکن است این نکته دقیقاً مخالف یک روش کم هزینه به نظر برسد، اما اینچنین نیست. سرمایه گذاری برای خریدن مبلمانی با کیفیت بالا در اصل در بازه‌ی طولانی مدت نتایج عالی و اقتصادی به همراه دارد؛ زیرا مبلمان با کیفیت، دوام بیشتری دارند و برای مدت زمان طولانی‌تری می توان از آن ها استفاده کرد. این مدل از مبلمان ها به راحتی شکسته نمی شوند. در نتیجه شما مجبور نیستید تا مبلمان خود را مدام عوض کنید.

 

مبلمان مناسب باغ

 

  •  بازیافت را آغاز کنید!

نوسازی باغ همیشه به منظور خریدن لوازم گران قیمت نمی باشد. شما می توانید بسیاری از مواد را بازیافت کرده و در قالب های جدید از آن ها استفاده کنید. این کار نه تنها باعث جذابیت منحصر بفرد باغ شما می شود، بلکه به محیط زیست نیز کمک می کند. در ادامه به تعدادی از آیتم هایی اشاره شده است که می توانید به راحتی آن ها را بازیافت کنید.

  1. بطری های پلاستیکی: آیا ماهیانه از بطری های آب یا بطری های نوشابه زیاد استفاده می کنید؟ این بار دیگر بعد از مصرف بطری ها را دور نیندازید، آن ها را از وسط نصف کرده و درون آن کمی خاک بریزید و سپس در آن ها گل و گیاه بکارید.
  2. کشوهای یک میز قدیمی: کشوهای یک میز یا کمد قدیمی می تواند در طراحی باغ شما کمک زیادی انجام می دهد. چند عدد کشو که بالای سر یکدیگر قرار گرفته اند، منظره پله مانند زیبایی را به وجود می آورند که می توان در هر کدام از این کشوها یک مدل از گل های زینتی را پرورش داد. حتی می توانید کشوها را رنگ کرده و جلوه ی خاصی به آن ها نیز بدهید.
  3. فنجان های قدیمی و غیرقابل استفاده: همه ی ما تعداد زیادی از ظروف و فنجان هایی داریم که شاید دیگر قدیمی شده اند و از آن ها استفاده نمی کنیم. می توانید این فنجان ها را در گوشه ای کنار هم قرار داده و از آن ها به عنوان گلدان های کوچک استفاده کرد.

 

ایده های طراحی جالب کاشت گیاهان

 

 

خلاقیت در طراحی گلدان با بطری

 

  • از ماسه به جای سیمان استفاده کنید!

طراحی یک پاسیو کوچک و دلنشین در گوشه ای از باغ می تواند یک ایده‌ی عالی باشد. می توانید مبلمان، صندلی و میز ها را در این قسمت ساماندهی کنید تا یک فضای صمیمی و دوست داشتنی را برای گردهمایی های خانوادگی در یک روز تعطیل فراهم کنید. در این بخش و به عنوان کف سازی می توانید می توانید به جای سیمان از ماسه استفاده کنید. ماسه نسبت به سیمان ارزان قیمت است و زیبایی بیشتری هم دارد. همچنین باعث می شود تا فضا بهتر و طبیعی تر جلوه کند.

 

طراحی فضای سبز

 

  • از چراغ استفاده کنید!

در شب، چراغ ها باعث می شوند تا فضای باغ جادویی و خیره کننده به نظر برسد. با استفاده از انواع مختلف روشنایی و قرار دادن چراغ ها در قسمت های مختلف باغ می توانید یک نورپردازی زیبا را داشته باشید. در فضاهایی که به نور کمتر احتیاج است از چراغ های کم نور و رنگی در کنار شمع های تزئینی با نور ملایم استفاده کنید تا فضای جادویی را در باغ خود تداعی کنید.

 

نورپردازی خلاقانه در فضای سبز

 

برای آشنایی بیشتر با پروژه های حرفه ای دفتر معماری ایرانادکور می توانید از پروژه های سایت دیدن فرمایید. ایرانادکور کامل ترین مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در جنوب کشور است. ایرانادکور همواره آماده ارائه ی بهترین خدمات در زمینه طراحی و دکوراسیون داخلی به شما هموطنان عزیز می باشد. 

7 روز هفته ، 8 صبح الی 5 بعد از ظهر پاسخگوی شما هستیم