مشاوره : 4128 711 -0917


ایرانا دکور  | طراحی دکوراسیون داخلی منزل، معماری و طراحی داخلی

اهمیت نور پردازی در طراحی داخلی


: 279

اتاق خواب در واقع تنها محلی در خانه است که مهمانان آن را نمی‌بینند و این امر باعث می‌شود که طراحی داخلی آن یکی از مهم ترین کارهای هر خانه باشد.

اتاق خواب در واقع تنها محلی در خانه است که مهمانان آن را نمی‌بینند و این امر باعث می‌شود که طراحی داخلی آن یکی از مهم ترین کارهای هر خانه باشد.

ما همه ایده‌های اتاق خواب متفاوتی داریم؛ بعضی می‌خواهیم آن بسیار شلوغ و سرزنده باشد، در حالی که دیگران سادگی و خنثی بودن آن را ترجیح می‌دهند، اما در یک مورد، همه بر سر آن هم عقیده هستند؛ همه ما می‌خواهیم یک اتاق خواب با چراغ قابل تنظیم داشته باشیم!

روشنایی حس فضا را تعیین می‌کند و این یک واقعیت است. به همین دلیل ما باید به دقت ایده‌های نورپردازی اتاق‌هایمان را بررسی کنیم، چه اتاق خواب مستر و چه اتاق‌های کودکان.

نوپردازی اتاق خواب

*اندازه

اندازه اتاق خواب (یا هر اتاق دیگر) یکی از مهمترین فاکتورها در تعیین روشنایی آن است. یک ایده نورپردازی که در حال حاضر بسیار پرطرفدار هم است این است که لوستری آویزان کرده و تا آنجایی که جا دارد به آن چراغ اضافه کنیم.

اما قصعا باید به اندازه اتاق نیز توجه کرد. اگر یک اتاق کوچک، مثلا اتاق زیر شیروانی یا کوچک داشته باشید، آویزان کردن لوستر در آن کار عاقلانه‌ای نخواهد بود.

*ارتفاع

ارتفاع اتاق‌ها معمولا بین 2 و نیم تا سه متر است و ارتفاع اتاق تعیین کننده‌ی نوع روشنایی اتاق است. به عنوان مثال اگر ارتفاع اتاق شما کوتاه است، از چراغ‌های آویزان و بلند استفاده نکنید.

آباژور اتاق خواب

*موقعیت

طبیعتا هیچ کس علاقه‌ای به آویزان کردن چراغ در بالای تخت خود را ندارد! قطعا دوست ندارید در هنگام خواب از این مسئله بترسید که چراغ کنده شده و روی شما بیافتد.

ایرانا دکور : طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی شیراز

گروه معماری ، طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی ایرانادکور با 8 سال سابقه اجرا متشکل از معماران توانمند و تیم اجرایی با تجربه  که پروسه اجرای پروژه ها را طبق به روزترین متدها و استانداردها انجام داده  و طراحی پروژه های دکوراسیون داخلی را با هر نوع کاربری و سلیقه کارفرمایان محترم به فنی ترین صورت ممکن با بهره گیری از نرم افزار های معماری و در نظر گرفتن سهولت اجرا و هزینه تمام شده پروژه به انجام می رساند
دکوراسیون داخلی ایرانادکور از طراحی معماری آپارتمان و ویلا ، طراحی محوطه و فضای سبز، طراحی نما و معماری داخلی  فضاهای مسکونی، تجاری، هتل، رستوران و کافی شاپ و تزئینات داخلی ساختمان کفپوش و کناف را به بهترین و تخصصی ترین صورت ممکن انجام خواهد داد

آدرس ارتباطی ما

آدرس: استان فارس – شیراز- چهارراه ادبیات- ابتدای بلوار گلستان-جنب نمایندگی سایپا

تلفن تماس: 07132284930

تلفن همراه: 09177114128

پست الکترونیک: iranadecor@yahoo.com