09177114128 مشاوره رایگان
صفر تا صد طراحی ساختمان


: 963

ساختمان‌های بسیاری در سطح شهر وجود دارند که هر کدام از آن‌ها دارای طرح منحصر به فرد خود هستند. هر کدام از این طرح‌ها به عوامل متعددی وابسته هستند که بر روی نتیجه نهایی کار نیز تاثیرگذار است.

 

طراحی ساختمان به عنوان یک امر پیچیده و حساس به حساب می‌آید که دارای اصول و نکات خاص و منحصر به فرد خود است. هر اثر معماری که بخواهد از مرحله طراحی تا اجرا را طی کند، باید روند‌های مختلفی را سپری کند تا در نهایت به نتیجه کلی برسد.

در هنگام طراحی ساختمان از انواع و روش‌های مختلف و متنوع ترسیم در مرحل طراحی و اجرای ساختمان استفاده می‌شود. ساختمان‌های بسیاری در سطح شهر وجود دارند که هر کدام از آن‌ها دارای طرح منحصر به فرد خود هستند. هر کدام از این طرح‌ها به عوامل متعددی وابسته هستند که بر روی نتیجه نهایی کار نیز تاثیرگذار است.

ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در شیراز و جنوب کشور با بهره‌مندی از دانش و تخصص معماران و طراحان حرفه‌ای همیشه تلاش می‌کند تا خاص‌ترین خدمات را به شما کارفرمایان گرامی ارائه دهد.

 

طراحی در معماری

 اگر شما یک طراح هستید و یا اینکه به طراحی علاقه مند هستید، لازم است بدانید که برای داشتن یک طراحی که قابل استفاده، مفید، اصیل و زیبا، مقاوم و راحت باشد، باید حتماً عوامل مختلف محیطی، اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و فنی را در هنگام طراحی و ساخت آن ساختمان در نظر داشته باشید.

تمامی این عوامل باید به دقت مورد مطالعه واقع شوند و تاثیر و نقش هر کدام از آن‌ها بر روی پروژه به دقت بررسی شود و در نهایت با توجه به این عوامل و تاثیرات آن‌ها به آماده سازی طرح مقدماتی، طرح فاز یک، طرح فاز 2 اقدام کرد.

اگر می‌خواهید به تهیه طرح‌های اولیه مشغول شوید، باید با ترسیم دیاگرام‌های ارتباطی شروع کنید و کم کم به سمت ترسیم پلان، نماهای یک خطی و تصورات سه بعدی ساده از طرح حرکت کنید. در این مرحله، ترسیمات می‌توانند به خوبی موقعیت دیوارها، تناسبات ساختمان و نحوه استقرار فضاها و سیمای کلی ساختمان را مشخص کنند.

نقشه فاز اول در طراحی

این نقشه توسط مهندس مشاور تهیه می‌شود. مهندس مشاور با توجه به خواسته‌ها و نیازهای کارفرما و همچنین اطلاعات جمع آوری شده از پروژه تهیه می‌شود. در این نقشه، ضوابط و استانداردهای معمول طراحی نسبت به هر طرح اعمال می‌شود.

در این نقشه به جزئیات توجهی نمی‌شود و فقط کلیات طرح در نظر گرفته می‌شود.

 

صفر تا صد طراحی ساختمان 1

 

نقشه فاز دوم یا نقشه‌های محاسباتی

بعد از اینکه نقشه‌های فاز ال تایید شد، مهندس مشاور شروع به تهیه نقشه‌های فاز دوم می‌کند. به نقشه‌هایی که در مرحله دوم تهیه می‌شود، نقشه‌های اجرای گفته می‌شود. در این مرحله و در هنگام تهیه نقشه‌های فاز دوم در اصل تمامی نقشه‌های معماری، محاسباتی و سازه تهیه می‌شود.

در این مرحله علاوه بر نقشه‌های ذکر شده در بالا، نقشه‌های تاسیساتی، مکانیکی و کلیه جزئیات و حتی نوع مصالح مصرفی نیز تعیین می‌شود.

 

نقشه‌های معماری پروژه

 هر ساختمانی که طراحی و ساخته می‌شود، قطعاً تمامی نقشه‌های زیر را دارد.

پلان، برش یا مقاطع، نما، تیپ بندی در و پنجره‌ها، دیتیل‌ها و یا جزیات معماری، پلان مبلمان و پلان محوطه سازی

 

ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در شیراز و جنوب کشور با بهره‌مندی از دانش و تخصص معماران و طراحان حرفه‌ای و همچنین داشتن سابقه‌ای طولانی و درخشان در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی در شیراز و جنوب کشور همواره تلاش می‌کند تا با استفاده از ایده‌های خاص و منحصر به فرد در طراحی، در راستای جلب رضایت مشتریان خود گام بردارد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان می‌توانید با مشاورین ایرانادکور تماس حاصل فرمایید. همچنین، می‌توانید از بخش پروژه‌های اجرا شده توسط تیم حرفه‌ای ایرانادکور نیز بازدید فرمایید.

 

7 روز هفته ، 8 صبح الی 5 بعد از ظهر پاسخگوی شما هستیم