09177114128 سفارش دکوراسیون
حتما چیدمان منزل ، برای شما موضوع مهمی بوده که خواندن این مطلب را انتخاب کرده اید . در این نوشتار نحوه چیدمان مبل در پذیرایی مستطیل را شرح خواهیم داد تا در محیط زیباتری زندگی کنید و لذت ببرید . پس تا پایان مطلب ما را همراهی کنید .

تاریخ مقاله : 1398/12/07

چیدمان در دکوراسیون داخلی یه موضوع کاملا حرفه ای و اصولی است ، چیدمان مبل و میز ناهارخوری در پذیرایی مستطیل شکل کمی دشوارتر از سالن پذیرای مربعی است چرا که اگر چیدمان اشتباه انجام شود ، پذیرایی شما به راهروی بلند و دالان مانندی تبدیل میشود که نه تنها زیبایی خاصی ندارد بلکه احتمالا رفت و آمد در آن با مشکل مواجه خواهد بود .

در ادامه مطلب و با هدف داشتن بهترین طراحی دکوراسیون داخلی منزل  از ایرانادکور نکاتی کاربردی را مطرح خواهیم کرد .

پذیرایی مستطیل شکل

انواع  چیدمان مبل در پذیرایی مستطیل شکل

برای اینکه از فضای مستطیل شکل موجود بهترین استفاده شود و زیبا و شیک به نظر برسد می توان سه نوع چیدمان را به کار برد:

نوع اول را با نام دو بخشی می شناسیم.

 در این مدل پذیرایی را به دو مربع فرضی تقسیم می کنیم . یک قسمت برای مبلمان و قسمت دیگر برای میز ناهارخوری. پس از چیدمان می توان این دو قسمت را به هم متصل نگه داشت و یا مجزا کرد .

نوع  دوم را به نام  یکپارچه می شناسیم .

در این حالت با ایجاد یک کانون مرکزی مثل تلویزیون یا شومینه ، مبلمان و میز ناهارخوری را چیدمان می کنیم . به این معنی که میز تلویزیون یا شومینه ای که در وسط سالن قرار گرفته باشید را محور در نظر گرفته و اطراف ان از یک سمت چیدمان مبل را انجام می دهیم .

نمونه سوم مخصوص خانه های کوچک و نقلی است .

بسیاری از آپارتمان های این روزها کوچکند پس لطفا از خرید مبل های 7 و 9 نفره خودداری کنید . شاید حتی مجبور باشید میز ناهار خوری را هم حذف کنید . بهتر است که از مبلمان 5 نفره و یا نیم ست های شیک و یا ال شکل استفاده کنیم .

پذیرایی مستطیلی

نکات کاربردی چیدمان در سالن مستطیلی

 هنگامی که شما یک تالار مستطیلی دارید بهتر است تمرکزتان را وی مبلمان بگذارید . مناسب ترین مدل صندلی برای سالن های مستطیلی مبلهایی است که بیشتر شبیه صندلی هستند .

مبلمان را به بهتر است در گوشه ها قرار دهید تا تردد راحت تر انجام شود .

تعدادی از مبل ها را عمود بر طول سالن قرار دهید تا از طول سالن عمکلا بکاهید .

تعدادی از مبل ها را روی یک زاویه های غیر عمودی  قرار دهید تا حالت مستطلی را بشکنید .

 میزهای ناهارخوری و قهوه  دایره ای شکل در سالن های مستطیلی به خوبی فضا را تغییر می دهند .و باعث خنثی کردن احساس خطی فضاهای باریک می شوند .

 فضای سالن مستطیلی را شلوغ نکنید .

 از آینه ها ی دیواری استفاده کنید. آینه ادراک عمقی ایجاد می کند. با درک عمق ، اتاق شما گسترده تر به نظر می رسد.

 رنگ سفید فضایی روشن تر ایجاد می کند و فضا را بزرگ تر نشان می دهد خصوصا برای دیوار های کوتاه تر رنگ روشن و برای دیوار های بلند تر رنگی کمی تیره تر بکار ببرید .

چیدمان پذیرایی مستطیل شکل

 مطالب مرتبط :

enlightenedراز های چیدمان مبلمان در سالن مستطیلی

enlightenedچیدمان مبل در پذیرایی مستطیل شکل

enlightenedدکوراسیون هال و پذیرایی مستطیل شکل

سالن مستطیل شکل

پیشنهاد ایرانادکوری

بعد از بررسی نکاتی در خصوص نحوه چیدمان مبل در سالن مستطیلی خوب است این نکته را هم بگوییم ، مهمترین موضوع در چیدمان ، راحتی و آسایش شما و تعیین کننده ترین فاکتور هم  سلیقه زیبای شماست که هرگز نباید به آن شک کرد . وقتی شما چیدمان فضای خود را دوست داشته باشید ، قطعا آرامش بهتری دارید و از زندگی در چنین فضایی لذت خواهید برد .

مشاوران ما در ایرانادکور ، با ایجاد یک فضای تعاملی و مشارکتی در کنار شما خواهند بود تا بهترین چیدمان را مطابق نظر و سلیقه شما و با در نظر گرفتن اصول حرفه ای معماری و دکوراسیون داخلی انجام دهند .

در همین راستا صفحه اینستاگرام ما به صورت روزانه به روز رسانی می شود تا شما از جدید ترین و بهترین اجرای دکوراسیون داخلی در شیراز و جنوب کشور آگاه شوید .

برای دریافت مشاوره رایگان و دریافت ایده های مختلف دکوراسیون داخلی با شماره های اعلام شده ما در سایت در تماس باشید .

نویسنده : ص.توکلی /عضو تیم تحریریه ایرانادکور

برچسب ها :

نظرات کاربران

    برای این مطلب تاکنون نظری ثبت نشده است.

نظر خود را بیان کنید

نام شما :*  

ایمیل :

نظر شما : *  

7 روز هفته ، 8 صبح الی 5 بعد از ظهر پاسخگوی شما هستیم