09177114128 مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
تا اینجا گفتیم که باید برای خانه تکانی شب عید برنامه ریزی زمانی درستی با در نظر گرفتن کلیه جزییات انجان داد . با ما در ادامه بحث همراه شوید .

تازیخ مقاله :1398/11/15

ایرانادکور ، پیشتاز در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل ، واحد های تجاری ، اداری ، هتل و بیمارستانها ، رستواران و کافی شاپ ها ، مشاور و همراه شما در عینیت بخشیدن به رویاهای شما است . معماران تاثیر گذار ما حتما سلایق شما را در نظر خواهند داشت .

خونه تکونی

تخمین درست زمان برای خانه تکانی شب عید

تخمین اینکه انجام هر کار چقدر زمان می‌برد، بسیار مهم است . اشتباهی که معمولا در این مرحله رخ می‌دهد، این است که کارها را کلی می‌بینید و چون به جزئیات کار فکر نمیکنید ، فراموش می‌کنید برای آنها زمان بگذارید، درنتیجه، در زمان اجرا مدام به زمان تخمینی اضافه می‌شود تا جایی‌که پیش‌بینی 2روزه‌ شما حتی تا ساعت‌های بعد از تحویل‌ سال هم کش می‌آید.

اولویت بندی انجام کارها در خانه تکانی

بعد از برنامه‌ریزی دقیق و نوشتن گام به گام وظایف خانه تکانی ، باید مشخص کنید کدام کار را کی و کجا انجام دهید، یعنی باید به اولویت‌ها فکر کنید. آنچه مهم است توالی کارها ست و درست بعد از این مرحله شما می‌دانید چه‌کاری را کی، چرا و با چه جزئیاتی باید انجام دهید.

خانه تکانی عید

مدیریت بحران

همیشه در نظر گرفتن احتمال‌ها و ریسک ها و چاره‌اندیشی برای آ‌نها بسیار مهم است. مثلا قطع شدن آب یا برق یا سر رسیدن مهمان . درنظر گرفتن یک نیروی کمکی برای گرفتن نردبان و یا یک سرماخوردگی ساده .  باید برای پیش‌بینی هر کدام از این حوادث وقت بگذارید و چاره‌اندیشی کنید؛ یعنی سناریوی بحران داشته باشید.

برنامه ریزی مبتنی بر واقعیت

شاید تصور ‌کنید  چیدن برنامه‌به صورت خیلی خیلی دقیق یک ابتکار است؛ در حالی که این یعنی زمینه‌چینی برای جاماندن از یک برنامه‌ریزی اصولی! پشت سر هم چیدن برنامه‌ها و میلیمتری بودن آنها باعث می‌شود یک اتفاق ساده، مثل یک تماس تلفنی 10دقیقه‌ای که حتی به آن فکر هم نکرده بودیدچنان شما را از برنامه عقب بیاندازد که فکرش را هم نمی کردید و وقتی برنامه عقب افتاد همه چیز خراب می شود .

خانه تکانی

در برنامه تان بگنجانید

زمان استراحت: بدون درنظر گرفتن این زمان، خستگی در بدن جمع می‌شود و توان شما کاهش پیدا می‌کند، درنتیجه سرعت کار کم می‌شود. بین هر دو ساعت کار برای استراحت‌تــان دست‌کم 10دقیقه زمان درنظر بگیرید چیزی بخورید و دوباره کار!

 زمانی برای دوش: بعد از پایان یک روز کاری، باید هر طور شده زمانی را به دوش گرفتن اختصاص بدهید.

زمانی برای جمع کردن لوازم : جمع و جور کردن وسایل تمیز کاری و خروج زباله ها .

زمان خالی : بله، دقیقا خالی! یعنی نیم ساعت که جدا از زمان‌های استراحت است و به هیچ چیز تعلق ندارد؛ حتی به چای خوردن! این زمان برای جبران عقب افتادگی هاست .

پایان خانه تکانی عید

بخش اجرایی برنامه‌ریزی اگر همه چیز را درست پیش‌بینی کرده و به همه جزئیات فکر کرده باشید، اجرا به خوبی پیش میرود، چون به تک‌تک کارها فکر کرده‌اید و برای آنها راهکار اندیشیده‌اید. اینچنین می‌شود که خانه‌تکانی شما بیشتر از چند روز وقت نمی‌گیرد!

تمیز کردن خانه

مقالات زیر برای شماست :

enlightenedبهترین روش تمیز کردن کاغذ دیواری

enlightenedراهنمای تمیز کردن مبلمان پارچه ای

enlightenedراهنمای انتخاب صحیح کاغذ دیواری

enlightenedاستاندارد ها و راهنمای انتخاب موکت

در مقاله تقدیمی کارشناسان ایرانادکور سعی کردند روش صحیح خانه تکانی عید را تا حدی شرح دهند . برای داشتن بهترین انتخاب ها در طراحی دکوراسیون داخلی منزل ، می توانید با ما در شیراز مشورت کنید . 

ما بهترین اجرای دکوراسیون داخلی در شیراز را به شما ارائه خواهیم کرد 

نویسنده : ص.توکلی / عضو تیم تحریریه ایرانادکور

 

برچسب ها :

نظرات کاربران

    برای این مطلب تاکنون نظری ثبت نشده است.

نظر خود را بیان کنید

نام شما :*  

ایمیل :

نظر شما : *  

7 روز هفته ، 8 صبح الی 5 بعد از ظهر پاسخگوی شما هستیم