09177114128 مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
این روزها در هرخانه ای باکس و شلف در ابعاد و مدل های مختلف به عنوان یک المان دکوری و تزییناتی در دکوراسیون داخلی خانه ها دیده می شود . نقش طاقچه های قدیمی را شلف ها در طراحی داخلی منزل به عهده گرفتند . در این مقاله بر آن شدیم تا در خصوص شلف و طبقه بندی دیواری با شما سخن بگوییم . همراه ما باشید .

تاریخ مقاله :1398/10/17

ایرانادکور ، با ارائه ایده های نوین در دکوراسیون داخلی ، خود را تبدیل به مرجعی برای این حرفه نموده است . در ادامه شلف دیواری و باکس را بیشتر بررسی می کنیم .

شلف دیواری

بررسی انواع شلف و باکس های دیواری

با استفاده از انواع شلف و باکس های دیواری ، دکوراسیون داخلی بی نظیری در قسمت های مختلف منزل ایجاد می گردد . طرح و رنگ های مختلف این شلف ها باعث پوشش دادن سلیقه های مختلف شده و لذت شما از دکوراسین داخلی را دو چندان می کند .

استفاده از باکس های دیواری و طاقچه ها و قفسه ها این روز ها مد است و وسایل تزیینی ، کتاب ، شمع و ... را در خود به زیبایی جای می دهد .

طرح و رنگ و شکل های هندسی مختلف برای شلف و باکس دیواری در نظر گرفته می شود .

شلف دیواری اتاق

برای تزیین دیوار سالن پذیرایی ، اتاق خواب اشپزخانه و حتی سرویس های بهداشتی استفاده از باکس و قفسه های دیواری رایج است .  با نصب این وسایل روی دیوار بدون صرف فضای اضافی شما می توانید وسایل دکوری و تزیینی را به زیباترین شکل ممکن روی آن ها بچینید.

ابعاد شلف های دیواری متفاوتبوده و از کوچک تا بزرگ در بازار موجود است . که بهتر است شما با توجه به ابعاد وسایلی که قرار است روی شلف چیده شوند اندازه آن را انتخاب کنید.

جذابیت این شلف ها و باکس های دیواری به شکل هندسی تاثیرگذار آن هاست . امروزه این مدل قفسه های دیواری در اشکال هندسی مختلف طراحی شده اند که هر کدام از آن ها زیبایی و جذابیت خاص خودشان را دارند.

باکس

دسته بندی انواع شلف های دیوار

شلف های دیواری به دو دسته تقسیم بندی می شوند :

 ثابت و متحرک

قفسه های دیواری ثابت همان طاقچه ها هستند که در دیوار کار گذاری شده و و در انتها نیز این مدل قفسه ها با سنگ و گچ یا چوب پوشش داده می شوند.
شلف و باکس های دیواری متحرک یک سری عناصر دکوراتیو هستند که برر وی دیوار ها قرار گرفته و قابلیت جا به جابب دارند و این مدل وسایل تزیینی باعث زیبایی و جذابیت بیشتر دیوار می شوند .هر نوع متریالی می توانید به صورت طراحی شده و متحرک روی دیوار نصب شود .  

باکس

مکان های نصب شلف و باکس

شلف و قفسه های دیواری را می توان در هر جایی از خانه استفاده کرد . شلف مخصوص سالن پذیرایی در انواع رنگ های مختلف طراحی می شود و اگر شما تمایل دارید تزیین دیوار پذیرایی تان خاص و متفاوت باشد بهتر است مدل شلف دیواری با چند رنگ متنوع و شکل هندسی جذابی را روی دیوار نصب کنید که رنگ این مدل قفسه های دیواری را می توانید به صورت مکمل یا متضاد با یکدیگر انتخاب نمایید.

برای تزیین دیوار اتاق خواب هم می توانید از این قفسه های دیواری استفاده نمایید و اگر شما تمایل دارید وسایل دوست داشتنی و خاطره انگیز خود را در جایی از اتاق خواب قرار دهید بهتر است شلف یا باکس های دیواری را در مکانی مناسب نصب نمایید.

همچنین برای قرار دادن کتاب و سی دی و گلدان های کوچک در فضای اتاق خواب می توان از باکس های متحرک استفاده کرد.

در فضای آشپزخانه هم انواع شلف و باکس های دیواری در اندازه های مختلف بکار میرود که انتخاب اندازه آن ها بستگی به نوع کاربرد و دارد. قفسه های دیواری آشپزخانه را می توانید در بالای کابینت ها نصب کنید و وسایل تزیینی مختلفی را روی آن ها قرار دهید. در دکوراسیون آشپزخانه کوچک ، می توانید از شلف ها بیشتر استفاده را داشته باشید .

باکس

enlightenedقفسه آشپزخانه و اصول چیدمان لوازم

enlightenedانواع چراغ‌های دیواری آجری

enlightenedطراحی دیوار اتاق خواب

enlightenedطراحی دیوار آشپزخانه

enlightenedدکوراسیون دستشویی

enlightenedدکوراسیون خانه های قناس

enlightenedنکات طراحی و ساخت کمد دیواری MDF

برای دریافت بهترین ایده ها در طراحی شلف و باکس با ما در تماس باشید . ایرانادکور بهترین مجری دکوراسیون داخلی در شیراز و مرجع معماری در جنوب کشور است . مشاوره رایگان ما را از دست ندهید .

نویسنده : ص.توکلی /عضو تیم تحریریه ایرانادکور

برچسب ها :

نظرات کاربران

    برای این مطلب تاکنون نظری ثبت نشده است.

نظر خود را بیان کنید

نام شما :*  

ایمیل :

نظر شما : *  

7 روز هفته ، 8 صبح الی 5 بعد از ظهر پاسخگوی شما هستیم