09177114128 مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
مهد کودک اولین فضای اجتماعی است که کودک پس از خروج از محیط خانواده با آن برخورد کرده و رسما از خانه جدا می شود . در مهد قرار است کودک با هم سن و سالان خود به فعالیت مشغول شود و رشد جسمی و روحی بهتری داشته باشد . بنابراین مهدکودک فضای بسیار حساسی ازین بابت است . نمای بیرونی مهد کودک اولین نگاه کودک را به این محیط شکل می دهد و بر روی حس او نسبت به این مکان تازه نقش دارد . با ما همراه باشید تا در خصوص طراحی نمای بیرونی مهد کودک نکاتی را با هم مرور کنیم .

تاریخ مقاله : 1398/09/19

ایرانادکور ،  مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در جنوب کشور با در اختیار داشتن خلاقیت و تفکر خلاق در معماری بهترین ایده ها برای فضاهای زندگی و کاری شما را در اختیارتان خواهد گذاشت . تا پایان مطلب همراه ما باشید .

دیوار مهد کودک

بررسی طراحی نمای بیرونی مهد کودک

از مهم ترین قسمت های یک مهدکودک یا کودکستان که می تواند کودک را علاقه مند به ورود و ماندن در فضایی غیر از خانه کند ، نمای بیرونی آن است . اگر کودکی فضای بیرونی و درونی مهد کودک را دوست نداشته باشد و به زور والدین یا مربیان بخواهد در آن بماند هیچ لذتی از آن نخواهد برد و ما به هدفمان که رشد ذهنی و فکری و کمال کودک است نخواهیم رسید .  در صورتی که در طراحی نمای ساختمان مهد کودک کوتاهی شود و یا اینکه از اصول طراحی نمای ساختمان در آن استفاده نشود نمی توان انتظار داشت که کودک با میل خود به مهد کودک آمده و در آن بازی کند .

نمای یک مهد کودک خوب

مهد کودک باید دارای یک سری ویژگی هایی باشد تا کودک مجذوب آن شود یک مهد کودک خوب باید به گونه ای طراحی شود که برای اقامت کودک دارای امنیت وی را در طول مدت زمان حضورش تامین نماید . باید توجه داشت که در اینجا منظور از امنیت ، تنها داشتن ساختمانی با پایه ها و دیوار های محکم نیست بلکه امنیت اخلاقی و رفتاری کودکان و همچنین سلامتی جسمی و روحی آن ها هم بسیار حائز اهمیت است .

دیوار مهد کودک

طراحی دیوار مهد کودک

نقاشی دیواری شیوه ای هوشمندانه و خلاقانه برای زیباسازی فضای مدارس و مهدکودک ها می باشد .  اغلب مدیران مهد ها به دنبال طراحی های زیبا و جذاب برای نمای خارجی مهد هستند و مربیان همیشه به دنبال راهی برای تزیین دیوار های کلاس ها و راهرو ها می گردند . خوب است نقاشی روی دیوار مدارس بدون هدف و محتوا نباشد و با خود آموزشی برای کودک به همراه داشته باشد . مثلا آموزش شکل های هندسی ، اعداد ، رنگ ها ، میوه ها ، حیوانات ، ریاضیات و مفاهیمی که قرار است در مهد کودک آموزش داده شود می تواند از این قبیل موارد باشد . موضوعات اخلاقی ، تربیتی ، اجتماعی ، مذهبی هم از موضوعات دیگری است که می تواند موضوع خوبی برای این گونه نقاشی ها و تزیینات باشد که در تعلیم و تربیت کودک و نوجوان بسیار مثبت و مفید می باشد .

نقاشی های از کتاب های درسی مثل زاغ و کلاغ و یا چوپان دروغ گو که سینه به سینه منتقل شده است هم راهی برای جذاب شدن محیط است .

دیوار مهد کودک

احتمالا خواندن مطالب زیر هم برای شما جذاب است : 

enlightenedکفپوش اتاق کودک

enlightenedکانسپت برای طراحی مهد کودک

enlightenedتزییتن اتاق کودک با وسایل دور ریختنی 

enlightenedایده هایی برای دکوراسیون اتاق نوجوان 

دیوار مهد کودک

 

مشاوره و اجرای نمای بیرونی مهد کودک

نکاتی که در بالا گفته شد بخشی از مهم ترین بخش های طراحی دکوراسیون داخلی و طراحی نمای ساختمان مهد کودک می باشد که با رعایت آنها می توان محیطی شاد تر و کارا تر برای کودکان به ارمغان آورد تا علاوه بر رشد فکری و ذهنی از بودن در مهد کودک احساس خوشحالی نماید. در صورتی که مایل هستید تا بهترین طراحی نمای مهد کودک در شیراز و جنوب کشور را داشته باشید و کار را به به تیم با تجربه ای بسپارید به شما توصیه می کنیم با شرکت دکوراسیون داخلی ایرانادکور تماس بگیرید .

نویسنده : ص.توکلی / عضو تیم تحریریه ایرانادکور 

تزیین اتاق کودک با وسایل دور ریختنی

 

برچسب ها :

نظرات کاربران

    برای این مطلب تاکنون نظری ثبت نشده است.

نظر خود را بیان کنید

نام شما :*  

ایمیل :

نظر شما : *  

7 روز هفته ، 8 صبح الی 5 بعد از ظهر پاسخگوی شما هستیم