09177114128 مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
بازسازی و نوسازی خانه‌های فرسوده و قدیمی یکی از کارهایی است که باعث می‌شود تا خانه رنگ و رویی دیگر به خود بگیرد و دوباره زیبا و دلنشین شود. به همین دلیل بازسازی خانه‌های مسکونی یکی از کارهای مهم به حساب می‌آید.

تاریخ: 1398/9/12

 

مرمت و بازسازی خانه‌های قدیمی و فرسوده فعالیتی حیاتی است که ضرورت آن در کل زندگی انسان احساس می‌شود. بازسازی خانه‌های قدیمی باعث می‌شود تا ضمن حفظ ارزش خانه، بخش‌هایی از خانه که احتیاج به بازسازی دارند مشخص گردیده و با بازسازی آن قسمت‌ها جلوه و زیبایی خانه نیز کاملاً عوض می‌شود. ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در جنوب کشور و با داشتن سابقه‌ای درخشان در بازسازی منازل مسکونی در شیراز در این مقاله قصد داریم تا مراحل بازسازی و مرمت خانه‌های فرسوده را شرح دهیم. با ما همراه باشید.

تعریف مرمت و بازسازی

مرمت عبارت خواهد بود از یکی از فعالیت‌های حیات‌بخش زندگی انسانی که نمایانگر گرایش انسان به سمت نظم و استمرار است و در جهت پیشگیری از تغییرات نامنظم و غیرسامانمند می‌باشد. مرمت و بازسازی یک خانه فرسوده و قدیمی شامل مراحل گسترده‌ای است و باید به این مراحل دقت کرد تا بتوان نتیجه‌ی دلخواه را از آن برداشت کرد. بازسازی حرفه‌ای منزل با کمترین هزینه نیز امکان‌پذیر است. در ادامه به ذکر این مراحل خواهیم پرداخت.

 

بازسازی منازل مسکونی

 

1. تهیه فهرست جامع

برنامه‌ریزی برای بازسازی خانه‌های فرسوده و تاریخی در سطوح ملی و حتی یک خانه ساده مستلزم تهیه فهرستی جامع از آثار و شواهد باقیمانده است تا بتوان تمام نکات لازم را برای انجام بازسازی به صورت لیستی مستند در اختیار داشت. این کار امری پیچیده، ضروری و مهم برای معمار و مسئولین به حساب می‌آید. تهیه این فهرست، بسترسازی برای امر حفاظت و بازسازی محسوب می‌شود و تنظیم برنامه‌های مدون را امکان‌پذیر می‌سازد. طراحی و معماری خانه‌های دوبلکس نیز امر بسیار مهمی به حساب می‌آید.

 

بازسازی منازل مسکونی از صفر تا صد

 

2. بازرسی و معاینه اولیه

وضعیت موجود در هر بنا شامل کالبد و آسیب‌های احتمالی باید به صورت منضبط ثبت گردد و تهیه گزارش‌هایی مبتنی بر مطالعات، کمکی برای تهیه برنامه و برآوردهای لازم خواهد بود. بازرسی اولیه به معمار این بینش را می‌دهد که با آگاهی کامل به انتخاب مواد و مصالح لازم و روند بازسازی بپردازد.

 

3. مستندسازی

در تداوم حفاظت از آثار و بازسازی خانه‌های فرسوده، ثبت و ضبط اقدامات و مداخلات، مستندسازی امری ضروری است. در هر اقدام مرمتی و بازسازی شامل نگهداری، تعمیر و کاوش از یک اثر تاریخی یا خانه، اولین اقدام مستندسازی دقیق توام با تحلیل و نقد است.

 

بازسازی خانه

 

4. حدود مداخله

مداخله بستگی به شرایط و خصوصیات اقلیم‌هایی دارد که آثار در آن‌ها واقع بوده و در معرض آسیب‌های محیطی فوق قرار دارد. نوع مداخله برای بازسازی یک خانه فرسوده برحسب شرایط فیزیکی و علل فرسایش و همچنین پیش‌بینی‌های شرایط محیطی در آینده، شدت و ضعف پیدا خواهد کرد. در مداخله حتماً باید اصول و قواعد آن مورد توجه قرار گیرد. یک راه‌حل ساده نیز انواع خانه‌های پیش‌ساخته، معجزه خانه‌سازی نیز می‌باشد.

ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی با توجه به اصول و قواعد بازسازی خانه با داشتن سابقه‌ای طولانی در بازسازی منازل مسکونی همواره آماده ارائه خدمات به شما عزیزان است. با مشاورین ما در تماس باشید.

نویسنده: ه. درعلی/ عضو تیم تحریریه ایرانادکور

برچسب ها :

نظرات کاربران

    برای این مطلب تاکنون نظری ثبت نشده است.

نظر خود را بیان کنید

نام شما :*  

ایمیل :

نظر شما : *  

7 روز هفته ، 8 صبح الی 5 بعد از ظهر پاسخگوی شما هستیم