مشاوره : 4128 711 -0917


ایرانا دکور  | طراحی دکوراسیون داخلی منزل، معماری و طراحی داخلی

چرم ، شکوه و زیبایی خاصی دارد و بسیاری از افراد مبلمان چرم را می پسندند . هنگام خرید مبل با دو گزینه رو به رو هستیم مبلمان چرمی بخریم یا پارچه ای ؟ما امروز در این نوشتار می خواهیم نکاتی در خصوص مزایا و معایب مبل چرم مطرح کنیم تا این تصمیم گیری را برای شما آسان تر کنیم با ایرانادکور همراه باشید .

تاریخ مقاله : 1398/08/22

ایرانادکور ، تیمی منسجم و حرفه ای است که در زمینه دکوراسیون داخلی منزل ، فضاهای تجاری – اداری ، مراکز آموزشی ، تفریحی ، هنری و سایر فضاها فعالیت دارد ، تجربه ما در اجرای پروژه های بزرگ در کنار اعتماد شما عزیزان ، ترکیبی کارآمد و پویا را بوجود آورده است . خلاقیت و تفکر خلاق در معماری سرلوحه ما در ایرانادکور است .

مبل چرم

مزایا و معایب مبل چرم

تنوع زیادی در محصولات مبلمان چرم در بازار وجود دارد ، اما نکته مهم این است که فریب ظاهر مبل را نخورید . شاید مبلی که به نام مبل چرم در نمایشگاه ها و کارگاه ها بسیار زیبا می درخشد جنسی نامرغوب داشته باشد و خیلی سریع کیفیت اولیه خود را از دست بدهد . در ادامه به بررسی مزایا و معایب مبل چرم خواهیم پرداخت .

مزایای مبل چرم

چرم یک متریال ضخیم و مقاوم است و تقریبا هر خراش و خط و خشی که به هر دلیلی روی چرم بیافتد ، با کمی پولیش چرم محو می شود و خود چرم کاناپه هم آسیبی نمی بیند .

اگر چیزی روی مبلمان چرمی ریخت ، با یک دستمال ساده نم دار خیلی سریع پاک می شود . اما مبلمان پارچه ای را باید با دستمال و اسکاچ پاک کنید و بعد برای لکه بری مناسب شستشو کنید . راهنمای تمیز کردن مبلمان پارچه ای را در همین سایت بررسی کرده ایم . اما بهر صورت چرم هم تا حدی مقاومت دارد اگر چرم مبل شما سفید است و یک لیوان قهوه روی ان ریختید ممکن است هاله کمی از آن باقی بماند اما مطمئنا فاجعه بزرگتری برای مبلمان پارچه ای در چنین شرایطی رخ خواهد داد .

مبل چرم

چرم طبیعی ، بو ها را خیلی کمتر از پارچه به خود جذب می کند بنابراین در خانه هایی که افراد سیگار می کشند و یا حیوان خانگی دارند ازین بابت می توانند کمی راحت تر باشند .

همچنین مو و پرز و ذرات غذا بسیار سریع با یک برس از روی آن پاک می شود که باز برای افرادی که حیوان خانگی دارند مناسب است .

مبلمان چرمی عمر طولانی و دوام  بالایی دارد و تا چهار برابر مبلمان پارچه ای یا چرم مصنوعی می تواند برایتان کار کند و این می تواند گران بودن این مبل را توجیه کند و شما را قانع کند که مبل چرم بخرید .

مبل چرم

معایب مبلمان چرمی

قیمت بالا ، اولین مشکل خرید مبلمان چرم است . پیشتر گفتیم که دوام بالای مبل چرم توجیه کننده هزینه بالای آن است .  اما بهر حال قیمت بالای این مبل خیلی ها را دلسرد می کند .

اگر در خانه بچه کوچک و بازیگوشی دارید که مدام می خواهد روی مبلتان بالا و پایین بپرد ، پیشنهاد ما خرید مبل پارچه ایست چراکه در مبل چرم فنر بکار نمی رود تا جوابگوی این پرش ها باشد .

بعضی از افراد حس چرم را دوست دارند و عده ای هم دقیقا برعکس از برخورد بدنشان با چرم بیزارند و این یک ملاک برای انتخاب است .

در زمستان روی  مبل  چرمی کمی سرد است و تابستان ها هم عرق می کنید ، گرچه می توانید یک روکش روی آن بیندازید . اما اگر دمای خانه تان معمولا ثابت و ملایم است هنوز چرم جزو انتخاب های شماست .

بعضی از انواع چرم خش می افتد و آسیب می بیند ، اما چرم طبیعی مرغوب خیلی مقاوم است . شناخت این موارد را به یک کارشناس چرم با تجربه و بی طرف بسپارید تا ریسک انتخاب شما کمتر شود .

مبل چرم

تنوع رنگ و طرح مبلمان چرم بسیار کم است و در مقایسه با مبلمان پارچه ای شما در واقع تنوعی ندارید .

مبلمان چرم نیاز به نگهداری دارد ، همانطور که مبل پارچه ای را هر از چند مدت یکبار شستشو می کنید مبلمان چرم را هم باید با کرم های مخصوص تر و تازه نمایید .

enlightenedچیدمان مبلمان

enlightenedچیدمان مبلمان و میز در خانه

enlightenedمبل چستر ؛ راحت - اصیل - با شکوه
enlightenedدکوراسیون داخلی اتاق نشیمن بزرگ

enlightenedچیدمان مبل در پذیرایی مستطیل شکل

enlightenedراهنمای انتخاب کاور مبل راحتی

enlightenedراهنمای خرید پارچه مبل 

مبل چرم

ایرانادکور ، همراه همیشگی شما در اجرای اصول طراحی داخلی ، خواهد بود ، برای دریافت مشاوره ، طراحی و اجرای پروژه های دکوراسیون داخلی در شیراز با ما از طریق شماره های اعلام شده در سایت در تماس باشید .

نویسنده : ص.توکلی / عضو تیم تحریریه ایرانادکور 

برچسب ها :