09177114128 سفارش دکوراسیون
امروزه براحتی نمی توان اهمیت طراحی و دکوراسیون داخلی مطب را نادیده گرفت . بیمارانی که به دکوراسیون داخلی منزل خود بها می دهند ، وقتی وارد مطبی شیک و مدرن می شوند ناخودآگاه احساس راحتی و آرامش می کنند . جالب است بدانید هنگامی که مطب مدرن باشد ، به صورت ناخودآگاه به بیمار این موضوع را انتقال می دهد که پزشک معالج و پرستاران ویافرادی کاملا متخصص و آگاه به علم روز دنیا هستند و حس اعتماد بهتری نسبت به آنان خواهند داشت .

تاریخ مقاله : 1398/07/29

ایرانادکور با توجه به انواع فضاها رو محیط های اداری ، تجاری ، آموزشی و بهداشتی بهترین ایده ها را به شما ارائه خواهد داد ، برای اجرای بهترین دکوراسیون داخلی مطب های پزشکی با دفاتر ما در شیراز در تماس باشید و از مشاوره کارشناسان با تجربه ما در خصوص دکوراسیون اروپایی بهره مند شوید .

دکوراسیون مطب

دکوراسیون داخلی مطب پزشکان

حتما بارها برایتان پیش آمده که ساعتها برای ملاقات با پزشک معالج خود در مطب وی معطل شده اید . اصول طراحی دکوراسیون مطب به نحوی تعریف شده است که تمامی نکات ایمنی و بهداشتی مورد توجه قرار گرفته شده باشد. انتخاب ترکیب رنگ درست و نورپردازی مناسب می تواند فضای دلپذیری را ایجاد کند که مراجعه کنندگان از گذراندن زمان خود چه برای انتظار و چه برای درمان خسته نشوند و روحیه خوب خود را حفظ نمایند. خیلی وقت ها شما حال خوشی ندارید و با مشکلی که از به نحوی از آن رنج می برید در مطب در حال انتظار می مانید ، بسیار خوب است که این زمان را بتوانید راحت تر و با آرامش بیشتر سپری کنید و در آسایش باشید . تا نوبت شما فرا برسد .

دیزاین مطب

بنابراین از آنجا که این روزها همه چیز رقابتی شده ، حتی آسایش مریض در مطب هم روی تعداد مریضانی که به پزشک مراجعه می کنند تاثیر مستقیم دارد . که این موضوع برای بسیاری از پزشکان دارای اهمیت است .

بهترین رنگ ها برای دکوراسیون مطب

قطعا شنیده اید که روانشناسان برای هر رنگی مفهومی در نظر می گیرند ، دانستن این موضوع کمک مهمی به طراحان داخلی کرده است تا فضا داخلی هر مکانی را به محیطی متناسب بخش برای ساکنانش مبدل سازند. مطب پزشکان جایی است که اغلب بیماران با دردهای فیزیکی و روحی خود به هدف درمان و بهبود بر آن قدم می گذارند و با تمام وجود نیاز به آرامش دارند . ممکن است بتوانید خیلی راحت رنگ مورد علاقه خود یا رنگ هایی که ترکیب خوبی دارند را انتخاب کنید. اما این موضوع را به خاطر داشته باشید که قرار است استرس و ترس و تشویش را از بیماران دور کنیم . پس حتما باید به رنگ اهمیت بدهیم .

دکوراسیون مطب

هنگام بررسی انواع سبک‌ها در دکوراسیون داخلی به این نتیجه می رسیم که رنگ های خنثی مانند بژ ، سفید و کرم وقتی با دیگر رنگ های آرامش بخش ترکیب شود، محیط را خوشایند و دلپذیر می سازند. این گروه از رنگ های روشن همچنین باعث انعکاس نور می شوند و فضا را دلباز و روشن و بزرگ جلوه می دهند . بیماری که احساس کند در اتاقی خفه و دلگیر نشسته خود به خود عصبی می شود و تحملش تمام می شود .

حال چه رنگی را انتخاب کنیم ؟ آیا کسی هست که از تماشای آسمان آبی یا دریای بی کران لذت نبرد؟ آیا کسی هست از دیدن سبزه و درخت و چمن حال خوبی نداشته باشد ؟ سبز و آبی رنگهای مناسبی هستند که حال خوبی را ایجاد می کنند .

قهوه ای اگر با رنگ روشن تری ترکیب شود، می تواند ظاهری مدرن ایجاد کند، که این روزها برای خیلی ها جذاب است.

رنگ دکور مطب

اما رنگهای قرمز ، زرد و مشکی واقعا رنگ های خوبی نیستند چراکه ایجاد هیجان می کنند و بیمار نیاز به هیجان ندارد . رنگهای بنفش و خاکستری هم رنگ های خوبی نیستند چون انرژی خاصی را به همراه ندارند و باعث اضطراب می شوند .

مطب پزشکان

طراحی و انتخاب کانتر منشی مطب

میز منشی مطب یا کلینیک باید دقیقا مطابق با نیازهای فضا برنامه ریزی شود. بر اساس اینکه چند نفر قرار است پشت این میز قرار بگیرند و بنشینند و کار کنند و بر اساس تعداد پرونده های و نوع کار آنها بزرگی و کوچکی و جای میز منشی مشخص می شود . میز منشی معمولا نقطه کانونی یک مطب است و اولین جایی است که بیمار و همراهانش بلافاصله پس از ورود به آن مراجعه می کنند و باید حس امنیت و راحتی با آن داشته باشند . میز هایی که جلو صورت افراد یک شیشه ضخیم می کشد و شما مجبورید از حفره هایی کوچک با منشی صحبت کنید ابدا حس خوبی به افراد نمی دهد . اما آنقدر هم نباید میز منشی را باز در نظر بگیریم که منشی یا پرستار هم احساس امنیت نداشته باشد و تمام اسناد و مدارک وی توسط بیماران دیده شود . حریم خصوصی منشی و صفحه ی کامپیوتر وی باید از دید افراد حفظ شود .

کانتر منشی

استفاده از متریال های مرغوب و بادوام برای میز منشی مطب ضروری است چراکه مراجعات مکرری به آن انجام می گیرید . کرین،کوارتز یا چوبهایی با کیفیت و مقاومت بالا متریال های مناسبی برای میز منشی هستند .

همچنین میز منشی می تواند محل مناسبی برای تبلیغ باشد ، با نصب یا طراحی لوگوی مطب و یا استفاده از رنگ شاخص مطب شما.اینکار باعث می شود اسم شما و مطب شما در ذهن مراجعین به خوبی نقش ببندد . گاهی هم برای میز منشی از انواع پارتیشن استفاده می کنیم .

مطب پزشک

نورپردازی در مطب

در تمام زمینه ها نور ، باعث زیبایی و طراوت محیط می شود و چشم نواز است . طراحی نورپردازی یکی از مهم ترین موارد در طراحی دکوراسیون داخلی مطب پزشکی است. نور پردازی اتاق پزشک و اتاق انتظار بهتر است به شکل ملایم و غیر مستقیم باشد. همچنین می توانید در دیزاین دکوراسیون مطب پزشکی از نورهای نقطه ای استفاده کنید تا فضای مطب پر نور نشود. توجه داشته باشید که استفاده از نورپردازی ملایم باعث ایجاد فضایی آرام و دنج در مطب پزشک می شود. استفاده از آیینه‌ نیز می‌تواند به بزرگ‌تر جلوه دادن مطب کمک کند. رنگ‌های ملایم همچنین می‌توانند در آرامش درونی بیماران تأثیر داشته باشند آینه نورهای کار شده را هم منعکس می کند .

مطب پزشک

نکات مهم طراحی مطب

یکی دیگر از موارد  اصول  طراحی مطب جداکردن فضای انتظار با بخش درمانی میباشد و بوسیله درب و راهرویی کوتاه این عمل قابل انجام هست. امروزه طراحی دکوراسیون مطب دندانپزشکی  بر اساس اصول مهندسی، طبق نیاز افرادی که در آن محل کار می کنند و یا مراجعینی که به آنجا رفت و آمد می کنند انجام می گیرد.دراین اصول صرفا تجهیزات و ابزاری که در آن مکان مورد استفاده قرار می گیرد مطرح نمی باشد.

دکوراسیون و طراحی داخلی مطب باید نشان دهنده خدماتی باشد که یک متخصص می خواهد به بیماران خود ارائه دهد ، مثل خدمات درمانی در یک محیط امن ، زیبا و مطمئن  که البته اگر پزشک دارای تخصص خاصی باشد به طور مثال اطفال ،جراحی  و یا … بهتر است دکوراسیون مطب مناسب با آن داشته باشد. از عکسها و بروشور های مرتبط با تخصص خود استفاده کند و همچنین برای جلب اعتماد بیماران مدارک و سوابق تحصیلی و احتمالا لوح های تقدیر خود را در محلی به نمایش در بیاورد .

دکوراسیون مطب

سعی کنید دستشویی و آبخوری تمیزی و بهداشتی و با بوی مطبوع در دسترس بیماران باشد تا در مدتی که در حال انتظار هستند بتوانند از آن استفاده نمایند . بعضی از مطب های پزشکان دارای مکانهایی برای بازی کودکان هستند به خصوص متخصصینی که مراجعین کودک دارند و کودکان توان و تحمل صبر و انتظار ندارند .

مطب زیبا

سخن پایانی

اگر اصول طراحی - مهندسی در دکوراسیون یک مطب به خوبی رعایت شود نتیجه کار محیطی کاربردی و آرامش بخش ، زیبا و راحت خواهد شد که همین عوامل باعث تبدیل مطب به مکانی شاد همراه با یک گروه و پرسنل فعال و پر کار خواهد شد .

 بنابراین می توان گفت امروزه در طراحی مطب حتماً باید از نظرات کارشناسانه طراحان متخصص کمک گرفت و باید دانست که عوامل زیادی در طراحی یک مطب کاربردی مؤثر هستند.

دیزاین مطب

ایرانادکور با در نظر گرفتن تمام متریال ها  و المان های موجود از جمله کاغذ ‌‌دیواری‌های مدرن ، کف پوش های شیک و پرده های لاکچری بهترین و به صرفه ترین دکوراسیون داخلی مطب را به شما عزیزان پیشمهاد خواهد داد . با ما در تماس باشید .  

 

نویسنده : صنم توکلی /عضو تیم تحریریه ایرانادکور 

برچسب ها :

نظرات کاربران

    برای این مطلب تاکنون نظری ثبت نشده است.

نظر خود را بیان کنید

نام شما :*  

ایمیل :

نظر شما : *  

7 روز هفته ، 8 صبح الی 5 بعد از ظهر پاسخگوی شما هستیم