09177114128 سفارش دکوراسیون
طراحی و اجرای محوطه سازی باغ در شیراز را به ما در ایرانادکور بسپارید و در باغ رویایی خود طبیعت را تجربه کنید.

طراحی باغ در شیراز یک امر کاملاً شخصی است و حتی در بهترین حالت نیز یک علم و حرفه دقیق و اصولی نیست. با این حال ، برخی اصول راهنما وجود دارد که به شما کمک می کند تا یک محیط منسجم و یکپارچه ایجاد کنید. همانند نواختن ساز ، باید همه چیز دارای ملودی و هارمونی باشد و شما باید این اصول اصلی را بدانید تا بتوانید زیبایی را در باغچه ، ویلا ، باغ و یا حیاط کوچک خود خلق کنید.

طراحی و اجرای محوطه سازی باغ در شیراز را به ما در ایرانادکور بسپارید و در باغ رویایی خود طبیعت را تجربه کنید.

 

اصول اساسی طراحی باغ کاملا ساده است ، 3 دسته زیر شامل عناصر اساسی است که اگر با هم ترکیب شوند ، نسخه عمومی مورد قبول طراحی خوب باغ را تشکیل می دهند. به خاطر داشته باشید که این تکه از زمین ، باغ شماست و شما هستید که باید از نتایج آن راضی باشید. قوانین هم همیشه قرار است شکسته شود پس خود را اسیر هیچ قانون و قاعده ای نکنید.

 

طراحی باغ در شیراز

 

بررسی طراحی باغ در شیراز

تقارن در باغ

تقارن به ساختار اساسی باغ اشاره دارد. نظم را می توان از طریق تقارن به دست آورد ، مانند یک باغ رسمی ، از طریق تکرار گیاهان یا رنگ ها ، یا از طریق متعادل سازی ویژگی های پررنگ یا روشن با وزن مکمل. گاهی لازم نیست برنامه ای را روی کاغذ بیاورید ، اما باید قبل از شروع حفر چاله ها ، باید در نظر بگیرید که گیاهان خود را در کجا قرار دهید.

 

هماهنگی یا وحدت

طراحی باغ در شیراز را بررسی می کنیم. همانطور که از نام آن پیداست ، هماهنگی یا وحدت زمانی است که قسمت های مختلف باغ را به طور کلی با هم در نظر میگیرم. همه ما باغ هایی را دیده ایم که وقتی وارد آن می شوید احساس می کنید به چشم شما حمله شده. این اتفاق می افتد وقتی که عناصر مختلف بیش از حد زیاد و بدون هماهنگی وجود داشته باشد.

این کار را می توان با استفاده از یک پالت رنگ محدود ، تکرار گیاهان کلیدی در سراسر باغ ، تکرار رنگها یا ساختارها ، مانند کره های گردی که به طور دوره ای از مرزها پراکنده شده اند ، یا با توسعه بستر گل خود در اطراف یک نقطه کانونی واضح ، به دست آورد. اگر تا به حال به یک باغ موضوعی رفته باشید ، باغی با وحدت داخلی مانند باغ کاملاً سفید ، باغ پروانه ها مشاهده کرده اید.

بیشتر بخوانید 

نور پردازی دیوار باغ

 

 

جریان ، انتقال یا ریتم

ترکیب عناصر یک تصویر زیبا ایجاد می کند ، برای جالب نگه داشتن چیزها باید چشم را در حال جستجو نگه دارید. این بدان معنا است که بازدیدکنندگانی که از باغ شما دیدن می کنند باید نگاه خود را به هر طرف بچرخانند و چیز جدیدی ببینند. شما می خواهید با هدایت نگاه آنها ، آرام آرام آنها را در کشف باغ خود راهنمایی کنید. شما می توانید این کار را با تغییرات تدریجی در ارتفاع یا چیز هایی که در پایان یک انحنا که تا رسیدن به آنجا دیده نمی شوید ، یا نقاط کانونی جذاب یا مکان های نشیمنی که صدای آب را دارند تحقق بخشید. مثلا شخص صدای آب را میشنود اما نمی داند چه منظره ای منتظر وی است پس از راه پیمایی در باغ و چرخیدن در یک مسیر منحنی آبنمایی زیبا خود نمایی می کند که چند صندلی چوبی و میزی پر از میوه در میان آن چیده شده است!

از انتقال می توان برای ایجاد توهم فضای بزرگتر با ایجاد عمق استفاده کرد ، آنچه شما برای آن تلاش می کنید جلوگیری از توقف ناگهانی چشم است. ما می خواهیم چشم در حال انتقال و جریان بماند.

 

این 3 عنصر با هم کار می کنند و باید ایده هایی باشند که شما برای شخصی سازی باغ خود با آنها بازی کنید. شما همیشه می توانید یک گیاه را به جای دیگری از باغ منتقل کنید یا حتی آن را تعویض کرده و چیز جدیدی را امتحان کنید. هنگامی که اصول طراحی باغ را فرا گرفتید ، می توانید عناصر بیشتری مانند عطر و صدا را به آن اضافه کنید. خلاق باشید و از بازی با این 3 اصل نترسید.

طراحی باغ شامل زیبایی زیبایی ، هنرمندی ، دانش رشد و نمو گیاهان و اصول نگهداری باغ در فصول مختلف است. در حالی که باغ را می توان محلی برای رشد گیاهان و نمایش انواع مختلف حیات گیاهان دانست که آگاهانه برای استفاده های زینتی یا عملی یا هر دو استفاده می شود.

طراحی و اجرای محوطه سازی باغ در شیراز به عواملی بستگی دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

 

محوطه سازی باغ در شیراز

 

اصول چیدمان باغ در شیراز

طراحی باغ در شیراز موضوعی است که به دلیل علاقه خاص شیرازی ها به داشتن باغ بسیار مهم است. برای چیدمان یک باغ خوب ، برخی از اصول اساسی باید رعایت شود که در زیر آورده شده است:

 

  • باغ باید برای راحتی صاحبان آن دیزاین شود.
  • سادگی در طراحی باید از اهمیت بالاتری برخوردار باشد و از پیچیدگی جلوگیری شود.
  • تنوع در باغ بیشترین لذت را دارد اما باید به فضای موجود بستگی داشته باشد.
  • زمین باید به گونه ای طراحی شود که در یک نگاه کل باغ دیده نشود. حتی در یک قطعه کوچک نمی توان کل باغ را با یک نگاه مشاهده کرد بلکه باید پر از شگفتی باشد ، با هر چرخش مسیر چشم اندازهای تازه را نشان می دهد ، یا رمزی جدید را فاش می کند.
  • از مسیر طولانی و مستقیم باغ خودداری شود.
  • استفاده منطقی از تعداد بیشتری از گیاهان در واریته های مختلف باید یکی از مهمترین رویکردهای اساسی باشد.
  • رنگ و تضاد در باغ بسیار مطلوب است که از لذت ماندگار و رضایت بخش ترین وسیله ایجاد علاقه در باغ برخوردار است.

 

طراح خوب باغ در شیراز

طراحی باغ در شیراز را می خوانید. یک طراح خوب کسی است که بهترین استفاده را از فضای موجود بکند. برای مثال ، زمینی با اختلاف سطح طبیعی نباید تسطیح شود ، بلکه باید با طراحی مناسب از اختلاف سطح استفاده شود. سایر جنبه های طراحی باغ که باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد به شرح زیر است:

ما در ایرانادکور اجرای محوطه سازی در شیراز را به شما ارائه خواهیم داد.

 

محور

این یک خط خیالی در هر باغی است که اطراف آن باغ ایجاد می شود و تعادل را ایجاد می کند. در یک باغ رسمی ، خط مرکزی محور است. در انتهای یک محور ، به طور کلی یک نقطه کانونی وجود دارد. با این حال ، سایر ویژگی های معماری مانند مسیر پرندگان یا ساعت آفتابی نیز می توانند در حدود نقطه میانی ساخته شوند.

 

نقطه کانونی

در هر باغ ، یک مرکز جذابیت وجود دارد که به طور کلی یک ویژگی معماری است که به عنوان یک مکان مورد علاقه صاحب باغ از آن یاد می شود. بنابراین یک نقطه کانونی یکی از عناصر طراحی منظر خوب است.

 

وحدت

وحدت در یک باغ بسیار مهم است ، زیرا وقتی هماهنگی و وحدت ایجاد شد ، جلوه هنری باغ بهتر خود را نشان می دهد. وحدت باید از زوایای مختلف حاصل شود. اولاً ، وحدت سبک یک باغ مدرن با یک باغ کلاسیک و سنتی فرق دارد. ثانیا ، اجزای مختلف باغ باید هماهنگ با یکدیگر در نظر گرفته شوند. نکته دیگر ، که بسیار نیز مهم است ، هماهنگی بین چشم انداز بیرون و درون باغ است. باغی که با ناهماهنگی کامل از شرایط محلی دیزاین می شود جالب بخ نظر نمیرسد ، مثلا در یک محیط کاملا روستایی و بافت قدیمی ، باغی بسیار مدرن به سبک اروپایی به هیچ وجه توصیه نمیشود. با ما در تماس باشید تا ایده هایی برای محوطه سازی باغ به شما ارائه دهیم که کاملا منحصر به فرد و خلاقانه باشد.

 

فضا

یکی ازهدفهای طراحی باغ این است که باغ بزرگتر از اندازه واقعی خود به نظر برسد. یکی از راههای دستیابی به این هدف ، نگه داشتن فضاهای وسیع ترجیحاً چمن ، و محدود کردن کاشت در حاشیه ها است و به طور معمول از هرگونه کاشت در مرکز جلوگیری می شود.

 

خطوط تقسیم

در یک باغ چشم انداز ، نباید هیچ خط تقسیم سخت و سریع وجود داشته باشد. در واقع مناطق تحت مسیرهای چمن ، سنگ ریزه ، سنگ یا سیمان و مرز درختچه خطوط تقسیم طبیعی خود را حفظ کنند و خطوط تقسیم بندی باید با منحنی های ملایم و هنری باشند و مهمتر از همه ، خطوط باید با یکدیگر هماهنگ باشند.

 

محوطه سازی باغچه در شیراز

 

بیشتر بخوانید : 

روف گاردن ارزان در شیراز

 

 

تناسب و مقیاس

در مورد مقیاس یا نسبت در باغ هیچ قانون مشخصی وجود ندارد. اما یک قانون ساده این است که طراحی باید دلپذیر به نظر برسد. بهتر است ابتدا یک طرح adhoc داشته باشید و سپس آن را در محل واقعی امتحان کنید. اگر طراحی جذاب و دلپذیری به نظر برسد ، اجرا می شود.

 

بافت

نوع سطح یک باغ به عنوان بافت نامیده می شود. بافت زمین ، برگهای یک درخت یا درختچه همه تأثیر کلی باغ را تعیین می کند. با ریختن سنگریزه های کوچک از بستر رودخانه می توان بافت باغ ناهموار را تا حد قابل توجهی بهبود بخشید.

بیشتر بخوانید : 

طراحی استخر مدرن در شیراز

در این مقاله از ایرانادکور تلاش کردیم طراحی باغ در شیراز را با شما مرور کنیم و اصول اساسی دیزاین باغ را بررسی کنیم ، برای دریافت نتایج بهتر می توانید با ما در تماس باشید و مشاوره و بازدید رایگان را از ما هدیه بگیرید.

 

نویسنده : ص.توکلی / عضو تیم تحریریه ایرانادکور 

1400/03/22

برچسب ها :

نظرات کاربران

    برای این مطلب تاکنون نظری ثبت نشده است.

نظر خود را بیان کنید

نام شما :*  

ایمیل :

نظر شما : *  

7 روز هفته ، 8 صبح الی 5 بعد از ظهر پاسخگوی شما هستیم