09177114128 مشاوره رایگان
مشاوره دکوراسیون مغازه 09177114128
طراحی دکور مغازه در شیراز را با تمام اصول آن در این محتوا از ایرانادکور می خوانید ، چه دکوراسیونی فروش را بالا میبرد؟ نکات کلیدی دکور مغازه چیست ؟ 5 ثانیه کلیدی فروش کدام است؟ مقاله را بخوانید.

طراحی دکور مغازه در شیراز با رعایت اصول خاصی صورت می‌پذیرد که به کمک این اصول می‌توان همواره طرحی موفق و بی‌نظیر را خلق کرد ، در این مقاله با ما در ایرانادکور همراه باشید تا بتوانید درک کاملی از دکوراسیون مغازه داشته باشید.

برخلاف تصور عمومی حاکم بر جامعه، طراحی دکور مغازه در شیراز امری پیچیده و حساس به حساب می‌آید که حتماً بهتر است زیر نظر متخصصین و طراحان حرفه‌ای انجام شود.

طراحی دکور مغازه در شیراز از بخش‌های مختلف و متعددی تشکیل شده است که هر کدام از آن‌ها دارای قواعد و نکات خاص و منحصر به فرد خود هستند و اگر قرار است یک طراح بتواند طرحی شیک و مدرنی را به کارفرما ارائه دهد، باید حتماً با این اصول و نکات آشنایی کامل داشته و از آن‌ها در هنگام طراحی و ارائه طرح استفاده کند.

اگر شما هم مغازه دار هستید و یا به فکر فروش بیشتر و کسب اعتبار در بازار پر رقابت امروز هستید، تا آخر این مقاله همراه ما باشید و از نکات مهم ذکر شده بهره ببرید.

 

 

طراحی دکوراسیون مغازه در شیراز

 

اهمیت طراحی دکور مغازه

اگر خودمان را جای مشتری بگذاریم و تصور کنیم برای خرید کالایی در حال جستجو هستیم چه عواملی ممکن است ما را به مرز تصمیم گیری برای خرید برساند؟ در حال قدم زدن در پاساژ و یا رد شدن از جلو ویترین فروشگاه ها هستیم که به یک باره چشممان به ویترین یا آن مقدار از مغازه که از بیرون معلوم است گره می خورد !!!

این گره خوردن اولیه حاصل چیدمان صحیح و زیبایی خاص دکوراسیون فروشگاه است نه قیمت کالا و یا جنس با کیفیت موجود در فروشگاه با همین مثال ساده متوجه اهمیت طراحی دکور مغازه می شویم.

ظاهر زیبا و چیدمان اصولی اجناس در مغازه ، کلید اولیه ارتباط تمامی مشتریان با ماست و اگر این ظاهر قابل قبول و زیبا نباشد در عرض تنها 5 ثانیه مشتری را از دست خواهیم داد در واقع تمام تلاش ما برای موفقیت در همین پنج ثانیه است که مشتری تصمیم بگیرد از جلو فروشگاه ما براحتی بگذرد یا حداقل کمی تامل کرده و ویترین و راهرو ورودی مغازه را ببیند.

بیایید برای این 5 ثانیه فکری بکنیم!

 

اهمیت طراحی دکوراسیون داخلی

 

عوامل تاثیرگذار در طراحی دکور مغازه در شیراز

عوامل تاثیرگذار در طراحی دکور مغازه در شیراز چه مواردی هستند؟ طراحی دکور مغازه در شیراز به صورت اصولی و سپس اجرای دکوراسیون داخلی مدرن مغازه در شیراز تا حد زیادی می‌تواند تضمین کننده‌ موفقیت هر مغازه‌دار در فروش و جذب مشتری باشد ، بنابراین، از این موضوع به سادگی گذر نکنید. 

در هنگام انتخاب سبک طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی مغازه قطعاً هر مغازه‌ دار اول به این موضوع توجه می‌کند که طراحی مغازه باید به سبکی انجام شود که در دید و نگاه مشتری و رهگذران جذاب و متفاوت به نظر بیاید تا در نهایت مغازه‌دار موفق به جذب مشتری بیشتر شود و به راحتی بتواند فروش خود را افزایش دهد.

دستیابی به این امر نیازمند مشورت گرفتن از یک متخصص در زمینه طراحی دکور مغازه در شیراز است، زیرا کوچکترین آیتم‌ها نیز در دکوراسیون مغازه تاثیرگذار هستند. در هنگام اجرای دکوراسیون داخلی مغازه باید  کفپوش مغازه، ویترین، دکور و چیدمان لوازم در مغازه را در نظر داشت و برای آن‌ها طرح مناسبی را انتخاب کرد. انتخاب بهترین رنگ در دکور مغازه نیز یکی از اصول ثابت و بسیار تاثیرگذار به حساب می‌آید.

موارد ذکر شده در بالا، همگی به عنوان عامل‌های مهم و تاثیرگذار بیان شده‌اند. الان وقت آن رسیده است که شما بررسی کنید که کدام یک از موارد بالا در دکوراسیون مغازه شما رعایت شده‌اند؟ بیایید این موارد را مرور کنیم.

 

عوامل تاثیرگذار در طراحی دکور مغازه در شیراز

 

انتخاب مغازه جهت خرید یا اجاره 

اول از هر چیز هنگامی که می خواهید مغازه ای انتخاب کنید و فروشگاه خود را راه اندازی کنید باید به نکاتی کلیدی توجه کنید ، آیا مغازه ای که انتخاب می کنید و کالایی که می خواهید بفروشید مناسب محل قرار گیری مغازه هست یا خیر ؟ فروش کت و شلوار های گران قیمت در محله ای با مردم متوسط به لحاظ مالی پروژه ای از پیش شکست خورده است!

راه اندازی کافی شاپی مدرن در محله های قدیمی که افراد آن بیشتر خانواده های قدیمی هستند و بیش از 40 سال از عمر خانه های آن می گذرد هم نابود کردن سرمایه و انرژی است!

پس اول دقت کنید که در چه محلی می خواهید چه کاری را انجام دهید.

موضوع بعد مسئله بسیار مهم پارکینگ است! ایا مغازه بسیار شیک شما جایی قرار دارد که مشتری ها براحتی خودرو خود را پارک کرده و به فروشگاه شما مراجعه کنند ؟ مطمئن باشید بهترین دکور مغازه را طراحی و اجرا کنید ، ارزان ترین کالا ها را ارائه دهید اگر جای پارک مناسبی وجود نداشته باشد مشتریان در دفعات بعدی به خود خواهند گفت " جای پارک نیست خیلی باید راه برم به اون یکی فروشگاه میریم!"

 امکان استفاده از وسایل نقلیه عمومی هم، به همان اندازه اهمیت پیدا می کند!

بعضی افراد تصور میکنند اگر می خواهند فروش خوبی داشته باشند باید مغازه خود را در مکانی انتخاب کنند که مغازه ای مشابه خودشان در آن محل وجود نداشته باشد ؛ این طرز فکر در مورد تمام مغازه ها صحیح نیست. 

بله در مورد سوپر مارکت ، کافی شاپ ، رستوران و برخی مشاغل صحیح است اما در نظر بگیرید عروس خانمی برای انتخاب لباس عروس به جایی میرود که بداند چندین مغازه لباس عروس را میتواند در کنار هم ببیند و هرگز برای دیدن یک تک مغازه به چندین خیابان دورتر نخواهد رفت ، بنابراین توجه کنید که کدام نوع مغازه باید در بورس آن قرار گیرد و کدام نوع باید بصورت تک و انحصاری در محل قرار گرفته باشد.

موضوع وجود یا عدم وجود سرویس بهداشتی و پارک بازی بچه ها در اطراف مغازه را هم جدی بگیرید.

 

انتخاب مغازه جهت خرید یا اجاره

 

اهمیت ویترین در دکوراسیون مغازه 

طراحی و اجرای ویترین مغازه ، مخصوصاً ویترین مغازه‌های کوچک دارای اهمیت بسیار زیادی است. ویترین مغازه به مانند پرده‌ی سینما است و جلوه‌گاه حرفه و کالای مغازه شما است. یک مغازه‌دار قرار است تمامی اجناس و کالاهای خود را از طریق ویترین مغازه به نمایش بگذارد ، اهمیت ویترین در دکوراسیون مغازه بسیار زیاد است.

بنابراین، باید سعی کنید ویترین مغازه شما نسبت به مغازه‌های اطراف جذاب ، چشمگیر و متفاوت‌ باشد ویترین خاص و چشمگیر. وسایل تزیینی و کالاها را به شکلی در ویترین مغازه قرار دهید که توجه مشتریان عبوری را نیز به خود جلب کرده و آن‌ها را به داخل مغازه بکشاند.

مشتریان دقیق بر اساس اجناسی که در ویترین می‌بینند درباره پسندیدن يا نپسندیدن کل اجناس مغازه شما تصميم گیری میکنند پس دقت کنید باتوجه به کالایی که میفرشید ، رده سنی ، جنسیت ، محله قرار گرفتن مغازه و قیمت اجناستان ، سلیقه عمومی را در نظر گرفته و نسبت به سلایق خاص هم آگاهی داشته باشید ، گاهی برخی مغازه دارها تنها کالاهایی که با سلیقه خودشان جور است در ویترین میگذارند اما این کار کاملا اشتباه است ، شما باید بدانید که مشتریان شما چه گروه سنی دارند ، چه چیزی بین آن ها مد شده و رواج دارد ، باید بدانید در محله ای که مغازه شما واقع شده قدرت خرید مردم چگونه است : آیا به دنبال کالای ارزان هستند یا به دنبال مارک های خاص ، شما باید بتوانید برای سلایق متفاوت هم کالاهایی را در ویترین قرار دهید.

آیا مشتریان شما بیشتر خانم هستند یا آقا ؟ کودک هستند یا نوجوان ؟ بنابراین وقتی مشتریان خود را شناختید حالا می توانید ویترینی طراحی کنید که مطابق نیاز آنها باشد ، شاید گاهی حتی لازم نباشد هزینه زیادی را بپردازید ، بیشتر بچه ها از مانکن ها میترسند اما به سمت بادکنک جذب می شوند قیمت بادکنک را با مانکن مقایسه کنید!

برعکس کردن برخی آیتم‌ها در ویترین مغازه و انجام کار‌های غیر عادی مانند استفاده از وسایل خیلی بزرگ یا حتی گاهی یک ویترین خیلی خالی با یک دست کت و شلوار متفاوت ، می‌تواند به راحتی چشم مشتری را به خود جذب نماید و او را به قصد خرید به داخل مغازه راهنمایی کند. 

اگر مشتریان شما از رده سنی میان سال هستند ، قرار دادن وسایل نوستالژیک آن ها را جذب می کند ، وسایلی که مربوط به سنین نوجوانی آن هاست را شناسایی کرده و در ویترین خود استفاده کنید.

اگر ویترین شما قفسه دارد محصولاتی که از نظر ارزش و سود آوری در رتبه بالاتری قراردارند را هم در آن ها قرار دهید ، این قفسه‌ها می‌توانند از متریال‌ها و مصالح  متفاوتی ساخته شده و جلوه خاص و زیبایی را به مغازه بدهند. فرقی نمی‌کند که شما کدامیک از مصالح را برای اجرای ویترین مغازه خود انتخاب می‌کنید، فقط کافی است مصالح صحیح و متناسب با سبک دکوراسیون داخلی مغازه خود را انتخاب کنید تا جلوه ویترین مغازه شما دو برابر شود ، این کار در تخصص کارشناسان ما در ایرانادکور است !

 

اهمیت ویترین در دکوراسیون مغازه

 

متراژ و ابعاد مغازه 

طراحی و اجرای دکوراسیون مغازه در مرحله اول تا حد زیادی به متراژ مغازه وابسته است. طراحی دکور مغازه‌های بزرگ و کوچک با یکدیگر متفاوت هستند. در مغازه‌های کوچک شاید تمام دکور با طراحی و ساخت شلف‌های دیواری انجام شود، اما در مغازه‌هایی با متراژ بزرگ قطعاً احتیاج به پارتیشن، طراحی بدنه و ویترین مغازه است.

حتی چیدمان لوازم و اکسسوری مغازه نیز باید از نظم و ترتیب خاصی برخوردار باشد. این عوامل در طراحی دکور مغازه از اهمیت بسیاری برخوردار است. هیچ گاه نمی‌توان گفت که فقط مغازه‌هایی با متراژ بالا در جذب مشتری موفق هستند! بسیاری از نمونه‌های موفق در کسب و کار را می‌توان نام برد که فقط با داشتن دکوری خاص در مغازه‌ای با متراژ کوچک در نهایت به موفقیت رسیدند. 

 

انتخاب متریال مناسب در طراحی دکور مغازه در شیراز 

متریال یکی از عوامل تعیین کننده جذابیت و زیبایی طراحی داخلی مغازه است و برای تمام ابعاد فضا مثل کف ، دیوار ، سقف و حتی مبلمان اهمیت دارد ، این متریال است که مستقیما با مشتری حرف میزند و سبک دکوراسیون شما را تعیین می کند ، چون هر سبک طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی مبتنی بر متریال خاصی است انتخاب متریال مناسب و اصولی موضوهی حرفه ای است که شناخت کامل از بازار متریال های دکوراسیون داخلی و آگاهی از مزایا و معایب و کاربرد هر متریال را می طلبد و کار هر کسی نیست ؛ فقط مشاوره طراحی داخلی و دکوراسیون داخلی متخصص می تواند متریال مناسب را بر اساس  فاکتور های موجود در فضا انتخاب کند.

با پیشرفت تکنولوژی هر روزه متریال های  نوینی برای استفاده در دکوراسیون به بازار می ایند که هر کدام کاربرد ، ویژگی ها و مزایا و معایب خاص خود را دارند ، اینکه شما متریال صحیح را انتخاب کنید می تواند از دوباره کاری ها در طول زمان پیشگیری کند.

یک طراح خوب باید ابتدا با صاحب مغازه در خصوص نوع کالا ، مشتریان ، وزن و میزان جابه جایی اجناس صحبت کند ، بودجه صاحب مغازه برای اجرای دکوراسیون داخلی مغازه را بداند ، سلیقه و خواست وی را بشنود و سپس با توجه به دانش و تجربه خود و شناخت خوبی که نسبت به متریال های موجود در بازار دارد بهترین را انتخاب کند.

قطعا متریالی که برای مغازه لوازم خانگی با حضور یخچال فریزر های ساید بای ساید سنگین که مدام به این طرف و آن طرف کشیده می شوند با مغازه خشکبار متفاوت خواهد بود! پس لطفا این بخش را به عهده کاربلدش بگذارید!

 

انتخاب متریال مناسب در طراحی دکور مغازه در شیراز

 

انتخاب بهترین و مناسب‌ترین رنگ در دکور مغازه 

یکی از اصول مهمی که به منظور داشتن بهترین طراحی دکور مغازه در شیراز مورد توجه قرار می‌گیرد، در اصل توجه به ترکیب رنگی و انتخاباتی است که شما برای ست کردن و هماهنگ کردن رنگ‌ها در مغازه به کار می‌برید.

قطعاً آشنایی با انواع رنگ‌ها و نحوه انتخاب بهترین رنگ برای هر مغازه و در اصل توجه به تاثیری که رنگ‌ها بر ذهن و رفتار مشتری دارند؛ به راحتی می‌تواند به شما در روند انتخاب بهترین و مناسب‌ترین رنگ در اجرای دکور کمک کند. تاثیر روانی رنگ‌ها را بر روی تصمیمات مشتری و تحریک او برای خرید نادیده نگیرید.

رنگ‌های روشن فضای مغازه را بزرگ و دلباز نشان می دهند و باعث انعکاس نور روی اجناس خواهند شد در مقابل رنگ‌های تیره شیکی و استایل خاصی به مغازه می دهند و فضای آن را خاص می‌کنند.

 

انتخاب بهترین و مناسب‌ترین رنگ در دکور مغازه

 

heartرنگ آبی برای دکور مغازه ؛ رنگ آبی با ایجاد یک آرامش خاص و حس وفاداری و اعتماد باعث بوجود آمدن شرایط آرام خرید برای مشتریان شده و روی خرید آنها تاثیر مثبت خواهد داشت به خصوص در فروشگاه هایی که مشتریان زمان زیادی را برای خرید صرف می کنند ، آبی می تواند رنگ مناسبی باشد.

heartرنگ صورتی برای دکور مغازه ؛ این تم رنگ برای لوازم آرایشی و بهداشتی و یا فروشگاه های فروش لوازم نوزاد مناسب است ، با ترکیب آن با رنگ‌های سرد مثل خاکستری و یا خنثی مثل سفید برای پوشاک نیز کاربرد مناسبی پیدا می کند. صورتی حس تمیزی و فانتزی خاصی در مشتریان ایجاد می کند و آنها را ترغیب به خرید خواهد کرد ، این رنگ خصوصا برای فروشگاه هایی که اکسسوری های دخترانه ارائه می دهند مناسب است.

heartرنگ قرمز برای دکور مغازه ؛ یک رنگ جذاب ، خیره کننده و هیجان انگیز که همیشه زیباست! استفاده از این رنگ برای دکور مغازه بهتر است در ترکیب با سایر رنگها باشد ، قرمز برای کفش فروشی ، اسباب بازی فروشی ، مواد غذایی و بوتیک زنانه و مردانه با ترکیب سفید و مشکی مناسب است.

heartرنگ زرد برای دکور مغازه ؛ رنگ زرد  یک رنگ نشاط آور است و حس خوشبینی می دهد اما استفاده یکپارچه از آن را به هیچ وجه توصیخ نمیکنیم چراکه مشتری نمیتواند در یک محیط کاملا زرد دوام بیاورد و به سرعت خسته و بی حوصه خواهد شد ترکیب سفید ، سبز و یا خاکستری می تواند این رنگ را تعدیل کند.

سایر رنگ ها هم می توانند در طراحی دکوراسیون مغازه در شیراز بسته به نوع کالایی که شما ارائه میدهید و حتی رنگ دکور مغازه های کناری بکار رود. دراین زمینه میتوانید نظر مشاوران ما را در ایرانادکور بپرسید.

 

سیرکولاسیون و مسیر حرکت مشتری 

 تعریف مسیر حرکت مشتری در مغازه و رعایت اصول چیدمان صحیح در طراحی کمک می‌کند تا مغازه شما شیک و منحصر به فرد جلوه کند و توجه هر رهگذری را به خود جلب کند. به یاد داشته باشید که هیچ چیز از چشم تیزبین مشتری مخفی نیست. پس ریسک نکنید و در طراحی و رعایت اصول اجرای دکوراسیون مغازه تان خاص و حرفه‌ای عمل کنید.

 

سیرکولاسیون و مسیر حرکت مشتری

 

 

یک مغازه، از بخش‌های مختلفی مانند ویترین، دکور داخلی، قفسه بندی و چیدمان طبقه‌ها تشکیل شده است؛ که هر کدام از این موارد در اصل بر روی طرح نهایی بسیار تاثیرگذار هستند. افرادی که مغازه‌دار هستند و یا محصول یا خدمات خاصی را به مشتری ارائه می‌دهند، از اهمیت دکور داخلی مغازه خود و تاثیر آن بر روی مشتری کاملاً آگاهی دارند. 

امروزه، با پیشرفت دنیا و پدید آمدن نیازهای جدید در انسان، مغازه‌ها و کاربری‌های جدیدی در سطح شهر پدیدار شده‌اند؛ که همگی در حوزه خدمات خود نهایت تلاش خود را به کار می‌گیرند تا رضایت مشتری را جلب کرده و برای جذب مشتری بیشتر از تمامی مزایای خود استفاده کنند. هوشیار باشید تا شما هم از این امر مهم غافل نشوید. 

 

در این میان، علاوه بر نوع خدمات هر مغازه و نحوه ارائه آن خدمات به مردم، دکوراسیون داخلی مغازه در شیراز نیز در جذب مشتری بسیار تاثیرگذار در نظر گرفته می‌شود. شما چطور؟ شما تا چه اندازه به دکور مغازه خود اهمیت می‌دهید؟ آیا تمایل دارید تا فقط با دکوری خاص و بی‌نظیر به راحتی توجه مشتری را به مغازه خود جلب کنید؟

ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در شیراز و جنوب کشور همواره تلاش می‌کند تا برترین خدمات را در زمینه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی مغازه در شیراز به مشتریان و کارفرمایان گرامی ارائه کند. فقط کافی است تا با مشاورین ایرانادکور تماس حاصل فرمایید.

 

اجرای دکوراسیون تجاری شیراز

 

نکات مهم در اجرای دکور تجاری 

نظم را فراموش نکنید!

اولین و مهم‌ترین رکن تاثیرگذار در طراحی و اجرای دکوراسیون تجاری در اصل داشتن نظم و ترتیب در چیدمان و طراحی ویترین مغازه است. مغازه خود را تمیز و منظم نگه دارید، آیتم‌های اضافی و غیر کاربردی را دور ریخته، مغازه را خلوت کرده و هرچیزی که در چند ماه گذشته به کار شما نیامده است را از مغازه دور کنید.

فراموش نکنید که هوشمندانه‌ترین تصمیم در اصل واگذار کردن طراحی دکور مغازه به یک تیم متخصص و حرفه‌ای است؛ زیرا آن‌ها می‌توانند به راحتی نیازهای مغازه را شناسایی کرده و طراحی خود را با توجه به آن انجام دهند!

نورپردازی مغازه را جدی بگیرید! 

برای مثال، نور و نورپردازی مغازه از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و در هنگام طراحی دکور مغازه در شیراز باید حتماً به این مورد توجه ویژه داشت. ریسه‌های نور را در هر مغازه‌ای می‌توانید استفاده کنید. اما فراموش نکنید که استفاده از ریسه‌های نور نیز باید طبق اصول و برنامه صحیح و مشخصی باشد تا در نهایت نتیجه مناسبی را به همراه داشته باشد. اجرای نورپردازی مخصوصا در دکوراسیون مغازه‌های کوچک بسیار حائز اهمیت است.

 

نورپردازی مغازه ر

 

سخن نهایی برای طراحی دکور مغازه در شیراز

اگر قصد طراحی دکور مغازه جدید دارید یا در حالت کلی می‌خواهید تا دکور مغازه خود را عوض کنید، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا در مرحله اول قبل از انجام هر کاری، به سراغ متخصصین و طراحان رفته و از آن‌ها مشورت بگیرید.

ممکن است این تفکر وجود داشته باشد که طراحی دکور مغازه توسط یک متخصص هزینه بسیار زیادی دارد؛ اما فراموش نکنید که در این صورت دیگر شما نگرانی خاصی برای دکور مغازه خود نخواهید داشت و بهترین نتیجه را کسب خواهید کرد. در غیر این صورت، ممکن است هزینه‌های اضافی نیز برای شما پیش بیاید.

ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در شیراز و جنوب کشور با بهره‌مندی از دانش و تخصص معماران و طراحان حرفه‌ای و همچنین داشتن سابقه‌ای طولانی و درخشان در زمینه طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی مغازه تلاش می‌کند تا با استفاده از ایده‌های مدرن و جدید همواره بهترین و خاص‌ترین خدمات را به مشتریان و کارفرمایان گرامی خود ارائه دهد.

یکی از راه‌های آشنایی بیشتر با تیم حرفه‌ای ایرانادکور از طریق بازدید از پروژه‌های طراحی مغازه و فروشگاه  است. همچنین، شما می‌توانید از طریق تماس با مشاورین ایرانادکور نیز اطلاعات بسیار کاربردی و رایگانی رادر قالب مشاوره به دست آورید. این فرصت را از دست ندهید و همین الان از طریق تماس با مشاورین ایرانادکور به راحتی مشاوره‌ای حرفه‌ای و تخصصی را در زمینه طراحی دکور مغازه دریافت کنید.

نویسنده: ص.توکلی / سرپرست تیم تحریریه ایرانادکور

برچسب ها :

نظرات کاربران

    برای این مطلب تاکنون نظری ثبت نشده است.

نظر خود را بیان کنید

نام شما :*  

ایمیل :

نظر شما : *  

7 روز هفته ، 8 صبح الی 5 بعد از ظهر پاسخگوی شما هستیم