09177114128 مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
یکی از معیار هایی که به یک خانه برچسب خوب یا بد می زنیم داشتن کمد است . اتاق بزرگ و شیکی که کمد ندارد ، همیشه چیزی کم دارد . در قدیم الایام که خانه ها بزرگ تر بود کمدهای عمیقی داشت و یا گنجه هایی که کوهی از رختخواب و حتی چند بچه در آن جا می شدند تا با رخت خواب ها بازی کنند . اما با فضاهای کوچک امروزی کمد ها باید کاربردی تر طراحی شوند ، تا علاوه بر اینکه جای کمتری می گیرند استفاده بهتری داشته باشند . دیزاین کمد لباس را در این نوشتار بررسی خواهیم کرد تا راهگشای شما برای طراحی و ساخت و یا انتخاب بهترین کمد باشد . با ما در ایرانادکور همراه باشید .

تاریخ مقاله : 1398/04/31

ایرانادکور معتبرترین نام در جنوب کشور در زمینه دکوراسیون داخلی ، با در اختیار داشتن معماران خلاق آماده ارائه مشاوره ، برنامه ریزی ، طراحی و اجرای انواع عناصر و المان های دکوراتیو در خدمت شما عزیزان است . دیزاین کمد لباس بی نقص و ایده های طراحی کمد لباس را در ادامه بررسی می کنیم .

دیزاین کمد لباس و کابینت

 بیشتر مردم تصور می کنند دیزاین کمد لباس و کابینت یکی است و نمی دانند طراحی کمد لباس تخصص جداگانه ای ایست که ربطی به کابینت سازی ندارد . یک طراح کمد لباس دقیقا می داند نیاز شما برای جا دادن رخت خواب ها کیف ها و کفش ها ، لباسهای تابستانه و خرد و ریزهای زنانه و مردانه چیست . اما کابینت ساز با طراحی و جا نمایی وسایل آشپزخانه آشناست . پس در ابتدا اگر قصد ساخت کمد برای اتاق و یا تغییر اساسی در آن را دارید سراغ شخص درست بروید که ابعاد استاندارد و دغدغه های شما را می داند و تجربه ساخت کمد اتاق ها را دارد و کار را به کاردان بسپارید .

مورد دیگری که باید در همان ابتدا معلوم کنید ، این است که آیا در این خانه ماندگارید یا خیر . چون هر چقدر پول بدهید همان قدر آش می خورید . پس اگر ماندگارید دست و دلباز باشید تا بعدا پشیمان نشوید اما اگر بزودی نقل مکان می کنید میتوان بر هزینه های اضافه چشم پوشید .

دیزاین کمد لباس بر اساس نیاز

طراحی کمد لباس بسته به نیاز هر خانواده متفاوت است . شاید خانواده ای پر رفت و آمد دارید که از شهر های دیگر مدام مسافر و مهمان به خانه تان می آید و نیاز است تعداد زیادی رخت خواب نگهدارید و شاید برعکس خانواده ای کم رفت آمدید و هدفتان از دیزاین کمد لباس ، جا دادن روسری و لباس شب و کت و شلوار و کفش و کیف های شیکتان و وسایل بازی و مدرسه بچه هاست . پس طراح ابتدا باید نیاز شما را بشنود . سعی کنید برای طراح توضیح دهید که نیازتان دقیقا چیست . آیا کمدی فانتزی می خواهید که طبقاتی برای وسایل دکوری داشته باشد یا می خواهید کل کمد کاربردی طبقه بندی گردد .

طراحی کمد

کمد یک نجات بخش است . هنگام خرید خانه یا بازسازی منزل ، توجه کردن به وجود و کیفیت کمد دیواری می‌تواند امری بسیار مهم تلقی شود . شما مجبور هستید برای سال‌های طولانی از یک مدل کمد دیواری استفاده کنید ، به همین دلیل لازم است تا هنگام انتخاب و تصمیم‌گیری حساسیت زیادی داشته باشید و کمد دیواری مناسب انتخاب کنید . برای دیزاین یک کمد لباس بی نقص به نکات زیر توجه کنید :

کیفیت : از گذشته متریال ساخت کمد چوب بوده ، با ورود MDF به بازار و استفاده فراگیر از آن در کابینت و کمد ها ، بسیاری از کمد های لباسی نیز ام دی اف شدند ، استحکام و تنوع رنگ بالای ام دی اف و ظاهر مرتب و تمیز آن مورد پسند نسل امروز است .

انواع دیزاین کمد لباس : کمدهای دیواری یا ریلی هستند یا کشویی و یا کلاسیک . در ادامه مطلب با این نوع کمدها به تفکیک آشنا خواهیم شد . انتخاب نوع کمد بسته به بزرگی فضا و سلیقه و نظر مشتری دارد . در اتاقی که کوچک است و درب کمد کلاسیک به صورت تاشو باز و بسته نمی شود ، کمد ریلی بهترین انتخاب است . همچنین بعضی از افراد ذاتا کشو های زیاد را دوست دارند ، کشوهای بزرگ طبقه بندی شده که می تواند نظم خوبی به وسایل بسیار زیادشان هدیه کند .

طراحی کمد : اینکه فضای کمد را چگونه طبقه بندی می کنیم ، مهمترین قسمت یک دیزاین کمد لباسی بی نقص است . همچنین عمق ، ارتفاع و فضاهای بالایی کمد ، دسترسی به قسمتهای مختلف و تهبیه فضاهای پنهانی در کمد برای جواهرات و اشیا گران قیمت همه و همه در طراحی مد نظر می گیرد .

امکانات مازاد کمد لباسی

در دیزاین کمد لباس بی نقص می توان بسیار خلاق بود ، در اتاق های کوچک و اتاق بچه ها می توان تخت و کمد و بوفه و آینه را با هم طراحی کرد تا هم هماهنگی در محیط باعث زیبایی گردد و هم از فضا استفاده بهینه انجام شود . مثلا کمد هایی که آینه در آن تعبیه می شوند و یا قسمتی از کمد تبدیل به میز تحریر و یا حتی تخت می شود نمونه هایی ازین نوع طراحی هاست که امروز بسیار محبوب هم شده است . قراردادن چراغ در کمد ها ، کشوهای مخفی ، میله های چرخان رگالهای لباس که دسترسی به لباسهای در عمق را بسیار ساده می کند و استفاده از این نوع کمد ها را لذت بخش می نماید هم نمونه های دیگری از خلاقیت در امکانات مازاد در کمد هاست .

دکور اتاق و کمد

کمد لباسی ریلی

 محبوب ترین کمد در حال حاضر در بازار است . چراکه با توجه به فضای کوچک اتاق ها لازم نیست نگران فضایی برای باز و بسته شدن درب کمدها داشته باشیم . درب این کمد ها در چارچوب خودش به صورت ریلی و موازی هم باز و بسته می شود و از فضای جلو کمد می توان بهترین استفاده را داشت . روش های استفاده از فضا در اتاق خواب پیشتر در همین سایت بررسی شده است .

کمد و آینه اتاق

برای دیوارهای با عرض کم و کوچک به سختی می‌توان از این مدل کمد دیواری استفاده کرد . هنگام انتخاب کمد دیواری ریلی توجه به جنس ابزار و یراق بسیار مهم است . در بازار و اغلب به خاطر کم کردن هزینه ، از یراق‌ها و ریل‌هایی با تحمل وزن زیر ۴۰ کیلو استفاده می‌شود . این نوع ریلها بسیار زود تحمل خود را از دست داده و خرابی و نارضایتی بالایی دارند . بسیار بهتر است که  از ریل‌های ۸۰ کیلویی یا بالاتر بهره ببرید . تا با قدرت و استحکام بالایی که این ریل‌ها دارند ، درب کمد به راحتی و با یک فشار کوچک باز و بسته شود .

کمد دیواری کلاسیک

این نوع کمد را همه دیدیم و داشتیم ، معمولا یک ضلع اتاق را از زمین تا سقف در بر می گیرند ، مناسب برای جا دادن رخت خواب ، آویزان کردن لباس ، جا دادن وسایل بزرگی مثل چمدان و بقچه است . درب آنها عمودی به جلو باز می شود و اگر عرض در را 60 سانتی متر هم در نظر بگیریم و حساب شخصی که می خواهد جلو کمد بایستد و وسایل بگذاریدو بردارد ، تا حدود یک متر جلو کمد را باید خالی نگهداریم . همین امر عیب این کمد های راحت و بزرگ در خانه های کوچک است . اما دیگر مشکل ریل را ندارید و هزینه این کمد مقرون به صرفه تر خواهد بود .

کمد دیواری

کمدهای کشویی

کشوها می توانند به تنهایی یا در ترکیب با دو نوع کمد دیگر به شما در جای دادن وسایل کمک کنند . امروزه کشو های بزرگ با ریل های مناسب ساخته شده اند که خودشان دارای طبقه بندی هم هستند .

اتاق های کمدی

در خانه های لوکس ، کمد ها عملا تبدیل به اتاق های کوچکی در انتهای اتاق اصلی هستند ، این اتاقک ها خودشان آینه دارند ، رگال دارند ، کشو و حتی گاهی میز آرایش و صندلی یا نیم کت دارند . این اتاق های کمدی دنج بسیار لاکچری و شیک هستند که در صورت وجود فضا و بودجه ، پیشنهاد می کنیم لذت داشتن آنها را تجربه کنید .

جنس کمد دیواری

کمد های لباسی معمولا یا چوبی هستند یا ام دی اف و جدیدا پی وی سی و هایگلاس . بدنه و چارچوب همه این کمد ها امروزه ام دی اف است . اما درب های آن ها را از جنسهای مختلف می سازند مثلا PVC که کاملا ضد آب است و یا ام دی اف مات که ضد خش است و یا هایگلاس براق شیک و زیبا . البته مزایا و معایب هر یک را در نظر باید گرفت مثلا های گلاس در کنار ظاهر جذابش لبه های تیزی دارد و ضد آب نیست . پس متریال را آگاهانه یا با مشورت انتخاب نمایید .

همچنین انتخاب نوع دستگیره کمد ها و قفل های آنها هم ، هم سلیقه است و هم نیاز . بعضی ها لازم ندارند درب کمدهایشان قفل شود و بعضی ها هم کمدهای بدون دستگیره دوست دارند .

نکاتی برای دیزاین کمد لباس بی نقص

قسمت بالای کمدها که دسترسی به آن دشوار است را برای قرار دادن وسایلی که کمتر نیاز می شود استفاده کنید . مثل چمدان ها .

از هر فضای مرده خانه برای طراحی کمد استفاده کنید . مثل زیر پله ها .

کمد زیر پله ای

گاهی از کمدها برای جداسازی فضا بهره می بریم . مثل پارتیشن ها .

می توان فضای کمد را زیباتر کرد و به آن روح داد . مثل نورپردازی و چراغ ها .

می توانید خود را مجبور کنید که همیشه کمدی مرتب داشته باشید . مثلا با استفاده از متریال شیشه به جای دربهای ضخیم . یا کمد های بی درب مثل خارجی ها .

اتاق لباس و کمد لباس

گاهی برخی دوست دارند روی درب بزرگ کمدشان به همان بزرگی آینه نصب کنند و فضا را بزرگ تر جلوه دهند . احتمالا مثل شماها .

ایرانادکور بهترین انتخاب برای داشتن بهترین هاست . با ما برای دیزاین کمد لباس بی نقص همراه باشید تا ایده های خلاقانه ای در خصوص طراحی کمد و سایر اجزای خانه دریافت نمایید .

نویسنده  : ص . توکلی / عضو تیم تحریره ایرانادکور

 

برچسب ها :

نظرات کاربران

    برای این مطلب تاکنون نظری ثبت نشده است.

نظر خود را بیان کنید

نام شما :*  

ایمیل :

نظر شما : *  

7 روز هفته ، 8 صبح الی 5 بعد از ظهر پاسخگوی شما هستیم