09177114128 مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
رفتن به کافی شاپ برای نسل جدید فعالیتی جذاب ، تفریحی خوشایند و جزئی جدانشدنی از زندگی محسوب می شود . اصلی ترین دلیل بازگشت دوباره به یک کافی شاپ دکوراسیون داخلی کافی شاپ و رعایت مفاهیم معماری و دکور مناسب است و به طور عجیبی این موضوع حتی گاهی از کیفیت غذا و نوشیدنی اولویت بالاتری پیدا می کند ! فضاهای دنج ، حس آرامش و امنیت و لذتی سرشار به جوانان می دهد ، نوشیدن قهوه هم پس از یک روز پر درد سر و شلوغ اکسیری جادویی برای یک فرد فعال و پرکار تلقی می شود . پس اگر به دنبال راه اندازی یا بهبود کارتان در حرفه کافی شاپ هستید با اهمیت دادن به ریز فضاهای کافی شاپ ، تفکر و جسارت در دکوراسیون داخلی ، جذب مشتریان کافی شاپ و رضایتمندی آن ها را روز به روز بالاتر ببرید

enlightenedموضوع: دکوراسیون کافی شاپ

enlightenedمدت زمان مطالعه: 20 دقیقه

enlightenedتاریخ: 16 خرداد 98

 

شناخت مشتریان کافی شاپ

اولین چیزی که باید برای دکوراسیون داخلی کافی شاپ به آن توجه کرد شناخت مشتری است . با توجه به اینکه کافی شاپ شما در چه محله و خیابانی واقع شده نوع مشتریانی که به شما سر میزنند متفاوت خواهد بود . اگر در خیابانهای قدیمی با جمعیت میان سال یا مسن کافی شاپ دارید قطعا دکوراسیون شما متفاوت خواهد بود از زمانی که در خیابان های جوان پسند پر از پاساژ و نور و هیجان کافی شاپ دارید . بنابراین در نظر گرفتن سلیقه مشتری بر سلیقه شما اولویت دارد . بر این اساس و برای جذب مشتری کافی شاپ چهار سبک متفاوت طراحی داخلی کافی شاپ می توان در نظر گرفت .

دکور کافی شاپ

سبک های دکوراسیون داخلی کافی شاپ 

  1. سبک صنعتی : که با بودجه‌های کم قابل اجرا است و طرفداران خود را دارد. افراد با این طراحی آشنا هستند . لامپ های بزرگ صنعتی در کل فضا ، لوله کشی تاسیسات به وضوح دور و اطراف دیوار ها . استفاده از پیچ و مهره و سیم و ... برای دکور میز ها و صندلی ها . استفاده از هر نوع مصالح برای پر کردن فضا .

  2. سبک وینتج : استفاده  از وسایل عتیقه و قدیمی و نوستالژیک در فضا . که این سبک کار مورد پسند مشتریان میان سال و پیرتر است . تنها عده ای از جوانان از این سبک استقبال می کنند .

  3. سبک مدرن : استفاده از رنگهای متالیک اشکال هندسی و استفاده از جزییات غربی و خارجی . در این سبک دست شما برای استفاده از هر مصالحی باز است .

  4. سبک روستیک : یا همان روستایی . بیشترین استفاده از چوب و ساخت فضاهای طبیعی که یادآور طبیعت و شبیه ساز محیط های نورانی و طبیعی باشد . استفاده از فرش های ایرانی گلیم ، جاجیم وسایل دکوری روستایی بسیار تاثیر گذار است .

فضای خارجی کافی شاپ

توجه به فضای خارجی کافی شاپ هم بسیار حایز اهمیت است . اگر از بیرون مشخص نباشد که درون کافی شما چه خبر است شما مشترین گذری را از دست خواهید داد . افراد باید بتوانند از روی فضای خارجی پی به فضای داخلی ببرند . این کار جذب مشتری کافی شاپ را افزایش میدهد . تابلو و دکور بیرون باید دارای همان المان های فضای درونی باشد . نوشته و لوگوی کافی شاپ باید به وضوح دیده شود و همان تفکراتی که دکوراسیون داخلی کافی شاپ را ساخته و همان ریز فضای کافی شاپ باید از محیط بیرون هم مشتریان را جذب کند .

آینه های دکوری

انتخاب تم کافی شاپ

در دنیا تم های مختلفی برای طراحی کافی شاپ استفاده می شود . کافه کتاب ، کافه گلخانه ، کافه ورزشی ، کافه راک ، کافه پیانو ، کافه گالری ، کافه سینما و ... شما با افزودن المان هر کدام ازین تم ها پس از تصمیم گیری اولیه می توانید وارد آن تم شوید . مثلا ترکیب رنگ سفید و سیاه ، افزودن یک پیانو گران قدیمی دست دوم در یک گوشه زیر نور ملایم ، اضافه کردن عکس نوازندگان خاص پیانو و اجرای موسیقی آنها در فضا کافی شاپ شما را به یک کافی پیانو تبدیل میکند . افزودن قفسه کتابهای در دسترس ، محیط ساکت و آرام ، صندلی ها و میزهای ساده و راحت در قسمتی از کافی شاپ برای شما یه فضای کافه کتاب پدید می آورد .

اهمیت کانتر بار در دکوراسیون کافی شاپ

وجود خوراکی در معرض دید مشتری در کانتر بار می تواند تمایل خوردن خوراکی های خوشمزه را افزایش دهد و اگر فضای گذاشتن یخچالی پر از میوه و کیک و شیرینی خامه ای ندارید ، حداقل در ظروف شیشه ای پهن و بزرگ کیک های شکلاتی و کاپ کیک های رنگی و گل محمدی و کلوچه های خوش مزه ، بطری های رنگ رنگی سیروپ و آب میوه در معرض دید مشتری بگذارید تا به سمت کانتر بار جذب شود .

انتخاب میز و صندلی کافی شاپ

در انتخاب میز و صندلی مهمتر از زیبایی ، راحتی است . جذب مشتری کافی شاپی که میز های کوچک که سفارش مشتری به سختی روی آن جا می شود یا میز های بلند یا خیلی کوتاه ، صندلی های بدون پشتی برای تکیه دادن ،  که سر و صدا دارند را در فضای خود دارد بسیار سخت است و مشتری بار دیگر کافی شاپ دیگری را امتحان خواهد کرد .

پس از موضوع راحتی ، مسئله زیبایی مبلمان مطرح است ، هارمونی و نظم ویژه ای هم در محل قرار دادن میز و صندلی ها و هم رنگ و طرح ان باید وجود داشته باشد . نحوه چیدمان مبلمان باید به گونه ای باشد که در مسیر گارسون ها یا مسیر های ورودی و خروجی کافی شاپ نباشند چراکه بسیار ناکارآمد و آزار دهنده خواهند بود . قرار دادن مبلمان تمام چرم در فضایی تمام چوبی اشتباهی رایج است . میز و صندلی های چوبی با رنگهای مختلف در فضای مدرن هم اشتباهی دیگر است . در طراحی فضاهایی که از چوب استفاده شده  سعی کنید تمام ریز فضاهای کافی شاپ با آن هماهنگ باشد و اگر سبک مدرن را در نظر گرفته اید انتخاب مبلمان چرم را در طراحی کافی شاپ فراموش کنید .

صندلی کافی شاپ

تزئینات سقف و دیوار کافی شاپ

سقف و دیوار ها جزو ریز فضای کافی شاپ هستند . کسی دوست ندارد در محیطی خیلی ساده و خالی به در و دیوار خیره شود . بنابراین محیطی که قرار است برای سرگرمی و گذران وقت و لذت در نظر گرفته شود باید پر از تزیین و اکسسوری های جذاب باشد . استفاده از عکس ها ، تابلو ها وسایل هندسی ، کاغذ دیواری ها و تزیینات چوبی میتواند باعث شود مشتریان با آنها سرگرم شوند  ، کنجکاوی کنند ، عکس بگیرند و پس از اشتراک گذاری آن در فضای مجازی باعث تبلیغ مستقیم برای شما شوند .

نور پردازی در کافی شاپ

این روزها اهمیت لایه های نورپردازی در طراحی داخلی بسیار زیبا و  خیره کننده است . نورهای ملایم حس دنج بودن را به همراه دارند و در جذب مشتری کافی شاپ خصوصا جوانان تاثیر دارد . اجازه دهید خلاقیت شما در نورپردازی در گوشه گوشه کافی شاپ حتی در ریز فضاهای کافی شاپ نمایان شود . در این زمینه می توانید با متخصصین ایرانا دکور هماهنگ باشید .

اهمیت استفاده از نور طبیعی فاکتوری است که حتی می تواند شما را از رقبایتان که هزینه های هنگفت برای نورپردازی کرده اند جلو بیاندازد . اگر پنجره در کافی شاپ دارید ، نور طبیعی را از محیط خود دریغ نکیند . استفده از لوستر های زیبا مطابق تم کافی شاپ هم ایده بسیار خوبی است .

اهمیت منوی کافی شاپ

آماده کردن منو خوب و یافتن تامین کنندگان مناسب ، بخشی از کافی شاپ داری است که می تواند به صرفه جویی در زمان و پول شما منجر شود . جایی که می‌توانید خلاقیت بیشتری به خرج دهید و طعم‌ها و حس و حال‌های هیجان انگیزتری اضافه کنید در منو است . داشتن منویی متنوع از انواع کافی ها از سراسر دنیا ( ترک و فرانسوی و عربی و ... ) نوشیدنی های سرد و گرم و فصلی ، عرقیجات و نوشیدنی های محلی و سنتی ، ساندویچ های گرم و سرد و بسیاری موارد دیگر را که با سر زدن به انواع کافی شاپ ها حتی هنگام سفر یا با سرچ ساده در اینترنت می توانید به آن برسید بسیار مهم است . همیشه سعی کنید بصورت نوآورانه چند نوع غذا یا نوشیدنی با نام اختصاصی کافی شاپ خودتان و متفاوت از منو های تکراری در دسترس داشته باشید . لیست کردن تعداد زیادی نوشیدنی و غذا و اسنکی که توان ارائه آنرا به مشتری ندارید از جذب مشتری به کافی شاپ شما خواهد کاست .

نشیمن های VIP و خاص

میتوانید در گوشه ای دنج فضایی بسیار رمانتیک و یا خاص را برای مشتریان ویژه کافی شاپ در نظر بگیرید برای آن قسمت ولخرجی کنید و اجازه دهید آن عده از افرادی که حس خاص بودن دارند در گوشه لاکچری کافی شاپ شما حس خود را ارضا کنند . یا احترام ویژه ای به مهمان عزیز خود بگذراند . بوی چرم طبیعی ، فنجان های متفاوت ، نورپردازی خاص و وسایل مارک و لاکچری این حس با بی نظیر تر می کند . حتی می توانید منوی خاص تری برای این قسمت از کافی شاپ خود در نظر بگیرید .

 کافی شاپی برای قهوه

هدف اصلی و ابتدایی راه اندازی کافی شاپ سرو قهوه و مشتقات آن است . اگر چنین هدفی در سر دارید تا می توانید از رنگ های قهوه ای و کرم استفاده کنید . چوب و وسایلی که طبیعتا قهوه ای هستند مانند فنجان های قهوه ، عکسهای انواع مختلف قهوه و هر چیز قهوه ای مثل نورهای ملایم کرم رنگ و دیوارهای کمی تیره تر و میز و صندلی هایی در همین تم رنگی .

دکور کافی شاپ دنج

چند پیشنهاد ویژه برای کافی شاپ داران

مشتریان اصلی کافی شاپ ، جوانان هستند که بدون اینترنت نفس نمی کشند . پس سرویسی پرسرعت و رایگان برای مشتریان خوب کافی شاپ خود در نظر بگیرید .

از شاخه های خشکیده درخت فضایی برای آویزان کردن ماگهای زیبا درست کنید .

از فنجان های بزرگ برای حباب لوستر استفاده کنید .

از تخته سیاه برای نوشتن منو استفاده کنید .

از انواع کاغذ دیواری برای فضاهای مختلف کافی شاپ بهره بگیرید .

رومیزی های از عکس دیوار های کافی شاپ بر روی میز ها پهن کنید .

در گوشه های دنج از نیم کتهای پشتی دار با کوسن های نرم و رنگی زیاد استفاده کنید .

اگر اسموک فری هستید در کنار پنجره زیر سیکاری های جذاب بگذارید .

از عود های خوشبو خصوصا بوهای تلخ برای کافی شاپ استفاده کنید .

موسیقی خود را مطابق تم کافی شاپ انتخاب کنید . در فضای راک که گیتار الکتریک به دیوار وصل شده و رنگ دیوار ها قرمز و مشکی است ، پیانو پخش نکنید .

و در پایان برای داشتن کافی شاپی زیبا پر از مشتری های دائم با مشاوران حرفه ای ایرانا دکور در تماس باشید تا بهترین ریز فضای کافی شاپ را پس از بازدید از محل به شما پیشنهاد دهند . کارشناسان ما با سالها تجربه و تسلط بر روی اصول طراحی دکوراسیون ،  آماده ارائه خدمات خاص در خصوص دکوراسیون داخلی کافی شاپ هستند .

 

 

 

برچسب ها :

نظرات کاربران

    برای این مطلب تاکنون نظری ثبت نشده است.

نظر خود را بیان کنید

نام شما :*  

ایمیل :

نظر شما : *  

7 روز هفته ، 8 صبح الی 5 بعد از ظهر پاسخگوی شما هستیم