در هر خانه ای طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودکان از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا که کودکان با توجه به روحیه شاد و پر انرژی خود علاقه زیادی به جنب و جوش و تحرک دارند

enlightenedموضوع: دکوراسیون اتاق کودکان

enlightenedمدت زمان مطالعه: 5 دقیقه

enlightenedتاریخ: 26اسفند 97

هر خانه ای طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودکان از اهمیت ویژه ای برخوردار است زیرا که کودکان با توجه به روحیه شاد و پر انرژی خود علاقه زیادی به جنب و جوش و تحرک دارند و طراحی دکوراسیون و ایجاد فضایی  منطبق با روحیه خاص کودک چندان ساده نخواهد بود به طور کلی دکوراسیون اتاق کودک را میتوان از 3 مبحث مورد بررسی قرار داد که عبارت است از : رنگ ، چیدمان و نور .

دکوراسیون اتاق کودک

  1. رنگ آمیزی اتاق کودک :

 استفاده از رنگ های پر انرژی و شاد همانند زرد ، نارنجی ، قرمز ،آبی ،صورتی و بنفش در کنار رنگ های روشن و خنثی مانند سفید ، کرم و یا خاکستری میتواند ترکیبی فوق العاده شاد را به وجود آورد که با روحیه کودک نیز سازگاری داشته باشد .

دکور اتاق کودک

در رنگ آمیزی اتاق کودکان زیر 3 تا 5 سال میتوانید از رنگ های شاد نظیر نارنجی ، آبی و زرد استفاده کنید معمولا در سنین بالاتر که دختر ها و پسر ها دارای روحیات متفاوت تری هستند تمایز و به کارگیری رنگها بیشتر اهمیت پیدا میکند معمولا رنگهای صورتی و بنفش و سبز با ترکیب سفید برای دختر بچه ها مناسب تر است و به این رنگها علاقه بیشتری نشان میدهند و استفاده از رنگهای آبی ، سبز ، سورمه ای با تلفیق طیف رنگ قهوه ای و سفید یا کرم بیشتر مورد علاقه پسر بچه ها است البته استفاده از رنگهای مختلف کاملا به سلیقه و علاقه کودک ارتباط داشته و مهم است که این نکته در نظر بگیریم که کودک به چه رنگی  علاقه داشته و در فضای اتاق خود احساس راحتی و شادابی میکند .

طراحی دکور اتاق کودک

  1.  چیدمان دکوراسیون اتاق کودک

در استفاده از احجام و اشیایی که در اتاق کودک استفاده میشود باید این نکته را در نظر داشت که چیدمان  اتاق به گونه ای باشد که در اتاق فضای کافی برای بازی و خواب کودک وجود داشته باشد ، فقسه ها و کمد های اتاق باید فضای مناسبی داشته باشند تا لباسها ، وسایل و اسباب بازی های کودک به خوبی در آن جای بگیرد . در به کار گیری اشیاء و لوازم اتاق کاملا مراقب باشید زیرا داشتن گوشه های تیز تخت خواب و کمد ها و زاویه های تند پله تخت خواب ، میز تحریر و غیره میتواند برای کودک بسیار خطرناک باشد . حتی الامکان سعی کنید کف اتاق را به جای سرامیک و کفپوش یا لمینت و پارکت با موکت های  خواب دار بلند بپوشانید تا از صدمات احتمالی برخورد کودک با زمین جلوگیری شود .

 

کمد و تخت اتاق کودک

  1. نور در اتاق کودک از اهمیت ویژ های برخوردار است زیرا اغلب کودکان از اتاق های روشن با نور مستقیم بیشتر لذت میبرند و احساس شادی بیشتری میکنند و می بایست حتی المکان از نور سفید در اتاق استفاده کرد البته باید به این نکته توجه داشت که روشنایی بیش از حد باعث آزار کودک میشود رعایت نکات ایمنی و جلوگیری از برق گرفتگی و خودداری از استفاده لامپ های غیر ایمن و شکننده مانند لامپ رشته ای از الزامات نور پردازی اتاق کودکان است . سعی کنید نور پردازی اتاق به گونه ای باشد که بتوان شدت نور آنها را به دلخواه و با توجه به ساعات شبانه روز کم یا زیاد کرد . 
  2. در طراحی و اجرای اتاق خواب کودک در منزل خودمیتوانید از کارشناسان ایرانا دکور کمک بگیرید .

برچسب ها :