09177114128 مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
بازسازی منزل در شیراز را در این مقاله از ایرانادکور شرح داده ایم با ما همراه باشید.

بازسازی منزل در شیراز را در این مقاله از ایرانادکور شرح داده ایم با ما همراه باشید.

نیاز خانواده ها به مرور زمان تغییر می کند ، گاهی هم جهت تعمیر و نگهداری یک بنا، بازسازی و یا نوسازی منازل قدیمی اجتناب ناپذیر می شود . بازسازی و نوسازی نیازمند برنامه ریزی دقیق و بی اشتباه است چراکه اشتباهات، صدمات و آسیب های جدی به بنا و در بهترین حالت به زمان و بودجه ما وارد می کنند . با ما در ایرانادکور همراه شوید تا نکاتی در خصوص بازسازی خانه را مرور کنیم.

دلایل بازسازی و نوسازی خانه در شیراز

هدف شما می تواند صرفا زیبا و مدرن تر کردن خانه باشد و یا اهدافی از قبیل رفع ایراد ، تغییر نقشه مثل کم و زیاد کردن اتاق ، بزرگ کردن سالن باشد . به تازگی عده ای هم خانه های اجدادیشان را تغییر کاربری داده و به رستوران و نشیمن گاه های مصفا تبدیل می کنند . که آن هم ایده ای تحسیم برانگیز است .

 

بازسازی هانه در شیراز

 

بازسازی و دکوراسیون داخلی در شیراز

تغییر پوشش دیوار ، کف پوش ، تعویض مبلمان ، تعویض کابینت ، افزودن المان های دکوراتیو مدرن ، پوستر سه بعدی ، سنگ و آیینه کاری دکوراتیو ، حتی تغییر چیدمان و استفاده بهینه از فضاهای قناس و بسیاری از گزینه های دیگر ، همه از جمله گزینه هایی برای بازسازی دکوراسیون خانه هستند که باید با توجه به سبک انتخابی خود و تنوع کالای موجود در بازار بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید .

بازسازی خانه در شیراز 

ابتدا باید تعیین کنید هدف از بازسازی چیست ؟ به روز کردن و زیبایی ؟ تعمیر قسمت های فرسوده ؟ تغییر نیازهای خانواده ؟ تغییر نقشه و ... . اگر در ابتدا اهداف اصلی خود را تعیین نکنید در ادامه راه قطعا دچار مشکل خواهید شد. چراکه ممکن است شما فقط بخواهید اتاقی را به خانه اضافه کنید ، قرار است از سالن پذیرایی مثلا 12 متر مربع را به صورت یک اتاق در بیاورید ، فقط همین! اما پیمانکار شما توجیه نیست و می خواهد به زیباسازی خانه هم اقدام کند و یا برعکس و همین موضوع سبب اختلاف بین کارفرما و پیمانکار و تحت تاثیر قرار گرفتن نتیجه کار خواهد بود.

اگر قرار است بخش هایی از خانه تعمیر شود دقیقا مشخص کنید کدام قسمت ها و تخمین هزینه و زمان را داشته باشید تا دچار کسری بودجه و یا معطلی در کار نشوید.

مشورت در خصوص بازسازی منزل در شیراز

ممکن است شما هرچقدر هم با تجربه و آگاه باشید مواردی را در زمینه بازسازی ندانید ، در ذهن خودتان می خواهید یک قسمت از لوله کشی را تعمیر کنید اما نمیدانید که این کار ممکن است چه عواقبی داشته باشد و چه هزینه های پنهانی سر راه شما سبز شود! شاید کاری که می خواهید در خانه انجام شود بسیار پرهزینه تر و زمان بر تر از چیزی که در تصورتان است باشد ، پس حتما با حرفه ای های معماری مشورت کنید ، هزینه و زمان را تخمین بزنید و بعد اقدام به اجرا نمایید.

شاید لازم باشد مدتی از مکانی که قرار است تعمیر کنید دور باشید مثلا اگر خانه مسکونی است شاید مجبور شوید مدتی ان را تخلیه کنید و به جای دیگری نقل مکان کنید ، تعمیر خانه ای که در آن سکونت دارید ، بسیار طاقت فرسا و پر ریسک است.

گرفتن مجوز های بازسازی در شیراز

بسیاری از تغییراتی که قبلا براحتی در خانه ها داده می شد ، امروزه به مجوز های رسمی نیاز دارد ، تغییر جای ستون ها ، راه پله ها ، نما ، نصب آسانسور ، جا به جایی دیوار های پارکینگ ، درست کردن اتاقک انباری در گوشه حیاط ، بریدن درختان و یا جا به جایی آن ها ، همه و همه نیازمند بازدید های کارشناسی و اخذ مجوز های ضروری از ارگان های دولتی است. پس حتما در این زمینه هم تحقیق کنید و حتما مجوز های لازم را بگیرید چراکه جریمه های سنگینی برای هر یک برایتان در نظر خواهند گرفت ، برای مثال بریدن یک اصله درخت قدیمی ده تا بیست میلیون تومان برایتان آب خواهد خورد.

امنیت در بازسازی منزل در شیراز

شاید باید این را به عنوان اولین قدم اعلام می کردیم ،اما مهم این است که شما الان این مطلب را می خوانید ، شاید برداشتن دیوار یا ستونی از سالن ، فضای آن را بسیار شیک و گسترده کند اما ممکن است خانه شما فرو بریزد.

فردی را می شناسم که برای رد شدن فرش گران قیمتی که خریده بود دو سانتی متر از پایین ستون خانه را بریده بود! باز هم علامت تعجب بیشتر !!!

مهم تر از زیبایی ، سلامت ساختمان است ، طول عمر ساختمان بسیار ارزشمند تر از حضور نازیبای یک دیوار راهرو یا یک ستون است. در این زمینه باید یک مهندس با تجربه حتما نظر بدهد که بار ساختمان بر روی کدام دیوارها و ستون ها است و آیا شما حق و اجازه برداشتن آن را دارید یا خیر!؟

 

بازسازی در خانه شیراز

 

خرید مصالح در شیراز

قطعا شما تمام مصالح موجود در بازار و کاربردهای آن ها را نمی شناسید در این زمینه هم کوتاهی نکنید ، از پیمانکار خود بخواهید انواع مصالح را بررسی کند ، شاید مصالح جدیدی حتی با قیمت کمتر بتوانید بیابید که کار شما را در زمان کمتر ، زیباتر و یا ارزان تر کند.

مراحل بازسازی منزل قدیمی در شیراز

در حالت کلی می‌توان مراحل بازسازی یک منزل قدیمی را در این سه مرحله خلاصه کرد. تهیه فهرست جامع، بازرسی منزل و در نهایت مستندسازی. همواره باید توجه داشت که در قبل از بازسازی منزل باید یک برنامه‌ریزی دقیق وجود داشته باشد. تهیه فهرستی جامع از تمام موارد مهم و فضاهایی که قرار است مورد بازسازی قرار بگیرند، به طراح کمک می‌کند تا روند کار خود را به خوبی تشخیص دهد.

در مرحله بعد، وضعیت موجود در هر بنا شامل کالبد و آسیب‌های احتمالی باید به صورت منضبط درج شود. بازرسی اولیه فضای مسکونی به معمار این درک و آگاهی را می‌بخشد که با دانش کامل به انتخاب مواد و مصالح لازم و روند بازسازی منزل مسکونی اقدام کند. در هر اقدام مرمتی و بازسازی شامل نگهداری، تعمیر و کاوش از یک خانه، اولین اقدام مستندسازی دقیق همراه با تحلیل و نقد فضا می‌باشد.

بازسازی اتاق خواب در شیراز

امروزه بازسازی منازل قدیمی در شیراز معمولاً با قسمتی کوچک از منزل مانند اتاق خواب صورت می‌گیرد. در این میان استفاده از روش‌های بازسازی اتاق خواب قدیمی که کمترین هزینه را به دنبال داشته باشد نیز بسیار رایج و محبوب است. یکی از محبوب‌ترین و رایج‌ترین تغییری که در هنگام بازسازی اتاق خواب انجام می‌شود، تغییر شکل و چهره دیوارها می‌باشد. اگر دیوارهای اتاق خواب شما به شکلی بی روح و قدیمی تبدیل شده‌اند؛ شما می‌توانید با استفاده از یک کاغذ دیواری که طرح جذاب و زیبایی دارد، تمامی دیوارهای اتاق یا فقط بخشی از آن را تغییر دهید. کاغذ دیواری نانوون می‌تواند انتخابی هوشمندانه باشد.

عمر مفید ساختمان ها در شیراز

عمر مفید ساختمان‌‌ها ، بر اساس منطقه جغرافیایی محاسبه می شود ، این عمر رابطه مستقیم با استانداردهای مهندسی دارد و چنانچه شما اصول و استانداردهای مهندسی را بکار نبرید عمر یک ساختمان را از 100 سال که عمر مفید در کشورهای پیشرفته است به 25 تا 40 سال کاهش می دهید و علاوه بر اینکه ارزش ملک به شدت پایین می آید که نام کلنگی را یدک می کشد ، امنیت کافی برای زندگی هم نخواهد داشت!

هزینه بازسازی منزل در شیراز

یکی از موارد مهمی که در هنگام بازسازی منزل باید به آن توجه داشت، در اصل موضوع هزینه بازسازی منزل در شیراز می‌باشد. برآورد کلی و یا تقریبی هزینه بازسازی منزل در مرحله اول باعث می‌شود تا کارفرما دید دقیق‌تر و بهتری را نسبت به پروژه داشته باشد و بتواند برنامه دقیق مالی خود را مشخص کند. تهیه یک لیست جامع از تمام هزینه‌های بازسازی منزل و دریافت مشاوره از بهترین شرکت بازسازی منزل در شیراز به شما کمک می‌کند تا بتوانید تصمیمات دقیق‌تر و بهتری را اتخاذ کنید.

لیست کلی هزینه‌های اجرای نوسازی منزل در شیراز شامل موارد متعددی می‌شود و وابسته به اینکه کدامیک از این متغیرها در اولویت قرار دارند، می‌توان میزان بودجه را بین آن‌ها اختصاص داد. این هزینه‌های کلی عبارتند از: هزینه خرید مصالح، هزینه حمل و نقل زباله، هزینه تعمیرات ساختمان، هزینه تغییر دکوراسیون داخلی منزل و در نهایت نیز هزینه مجریان، پیمانکاران و کارگرانی که در پروژه مشغول به کار هستند. 

 

بازسازی منزل در شیراز

 

بازسازی و نوسازی منزل در شیراز

ممکن است در هنگام اجرای بازسازی و نوسازی منزل با بخش‌های مختلفی از منزل روبرو باشید که نتوانید به راحتی تصمیم بگیرید که کدام بخش‌ها در هنگام نوسازی در اولویت می‌باشند! به شما پیشنهاد می‌کنیم تا در این مرحله با شناخت و دقت کافی سعی کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید. زیرا این موضوع در نتیجه نهایی کار بسیار تاثیرگذار است. برای مثال، سرویس بهداشتی و حمام یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین بخش‌ها در هنگام بازسازی منزل به حساب می‌آید. تعویض توالت فرنگی و ایرانی، اجرای سیفون توکار، استفاده از روشویی‌های مدرن کابینت‌دار و در نهایت تعویض مصالح کف و سقف سرویس بهداشتی می‌تواند تاثیر بارزی بر دکور منزل داشته باشد.

نوسازی خانه در شیراز 

سیستم های تهویه، سرمایشی و گرمایشی و اصول فنی و استاندارد در هر بخش، توجه به ایمنی، استفاده از مرغوب ترین متریال ها، توجه کارشناسانه به تراز کردن دیوارها، عایق کردن صدا، ایجاد انواع سقف های کاذب با متریال کناف، استفاده از یک متد رنگ آمیزی اصولی در بخش های مختلف ساختمان، به کار گیری پنجره های دوجداره و درب های ضد سرقت، نورپردازی اصولی و استاندارد در هر بخش،  و در نهایت هوشمند سازی خانه تا حد امکان مواردی است که باید هنگام بازسازی خانه های کلنگی مد نظر قرار داد.

 

مقالات زیر هم می تواند به شما کمک کند:

 

enlightenedمراحل بازسازی خانه

enlightenedبازسازی خانه‌های فرسوده

enlightenedزیبایی‌شناسی در طراحی داخلی

 

نویسنده : ص.توکلی / عضو تیم تحریریه ایرانادکور

برچسب ها :

نظرات کاربران

    برای این مطلب تاکنون نظری ثبت نشده است.

نظر خود را بیان کنید

نام شما :*  

ایمیل :

نظر شما : *  

7 روز هفته ، 8 صبح الی 5 بعد از ظهر پاسخگوی شما هستیم