09177114128 مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
کفپوش لمینت یکی از مقاوم ترین و بادوام ترین کفپوش های موجود در بازار است. کفپوش لمینت یک محصول تقریبا جدید است که به دلیل سهولت در نصب، نیاز به تعمیر و نگهداری کم و عمر طولانی به محبوبیت بسیاری در میان مردم دست یافته است.

کفپوش لمینت یکی از مقاوم ترین و بادوام ترین کفپوش های موجود در بازار است. کفپوش لمینت یک محصول تقریبا جدید است که به دلیل سهولت در نصب، نیاز به تعمیر و نگهداری کم و عمر طولانی به محبوبیت بسیاری در میان مردم دست یافته است. از این مصالح می توان برای شبیه سازی کردن انواع وسیعی از کفپوش های طبیعی شامل تخته چوب سخت، کاشی های سنگی و سرامیکی استفاده کرد.

*کفپوش لمینت چیست؟

لمینت یک کفپوش مصنوعی است که از اتصال چندین لایه مختلف از مصالح متفاوت تحت فشار، گرما و چسباندن به یکدیگر تشکیل می شود؛ که این فرآیند با عنوان لایه سازی شناخته می شود. در حالی که طرح کفپوش لمینت دارای طرح و شکل چوب است؛ ولی در اصل کفپوش های لمینت از مواد چوبی تشکیل نشده اند. در واقع کفپوش های لمینت از ذرات فیبر و رزین ها ساخته شده است.

*ساختار کف پوش لمینت به چه صورت است؟

کفپوش لمینت از 5 لایه مختلف تشکیل شده است که در ادامه به شرح تفصیلی این لایه ها می پردازیم.

_ لایه بالا و نهایی: لایه نهایی کفپوش لمینت به عنوان لایه پوششی شناخته می شود، یک لایه نامرئی که بر روی لایه اصلی قرار می گیرد و از لایه اصلی در برابر خراش و آسیب های دیگر محافظت می کند. این لایه معمولا از واکنش شیمیایی اکسید آلومینیوم ساخته می شود.

_ لایه عکس یا لایه تزئینی: این لایه در اصل همان لایه ای است که به لمینت ظاهر اصلی را می بخشد. این لایه مانند ایجاد یک تصویر یا الگو بر روی کاغذ است؛ که در این حالت مواد و مصالح بر روی لایه رزین حک می شوند. تصویر و طرح اصلی تقریباً می تواند هر چیزی باشد، اما کفپوش لمینت برای شبیه سازی طرح های چوب، چوب پنبه، بامبو، سنگ طبیعی، سرامیک و یا حتی طرح آجری استفاده می شود.

_ هسته فیبری: این لایه در اصل قلب کفپوش لمینت و هسته اصلی تشکیل دهنده آن است و عمق، ساختار و ثبات پوشش سطح واقعی را فراهم می کند. به طور کلی هسته اصلی از تراشه های چوب و یا خاک اره تحت فشار تشکیل شده است و سپس با رزین پوشانده شده و به ورق اصلی می چسبد.

_ لایه زیرین: بسیاری از ورقه های کفپوش لمینت دارای لایه زیرین ضد رطوبت هستند. لایه زیرین همچنین باعث ایجاد ثبات بیشتر برای نصب کفپوش می شود. این لایه همراه با لایه ضد آب روی صفحه باعث تقویت هسته اصلی لمینت می شوند و از هسته اصلی در برابر آسیب ها و رطوبت محافظت می کنند.

_ لایه پوشش زیرین: کفپوش لمینت از این لایه بر روی سطح مورد نظر نصب می شود. این لایه معمولا از چوب پنبه یا رول های فوم تشکیل شده است. پوشش زیرین مناسب می تواند سر و صدای توخالی را که هنگام راه رفتن روی بعضی از لمینیت ها رخ       می دهد را کاهش دهد.

* کاربرد کفپوش لمینت

کفپوش های لمینت در برابر سایش، لکه و شکستگی مقاوم هستند و به همین دلیل می توان از آن ها در فضاهای پر رفت و آمد نیز استفاده کرد. از کفپوش های لمینت در راهروها، پذیرایی، اتاق ناهار خوری و فضاهای ورودی خانه استفاده می شود. همچنین از لمینت هایی که ضد آب نیز هستند می توان در فضای آشپزخانه و سرویس بهداشتی نیز استفاده کرد.  

برچسب ها :

نظرات کاربران

    برای این مطلب تاکنون نظری ثبت نشده است.

نظر خود را بیان کنید

نام شما :*  

ایمیل :

نظر شما : *  

7 روز هفته ، 8 صبح الی 5 بعد از ظهر پاسخگوی شما هستیم