09177114128 مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
نصب و راه اندازی کفپوش های سه بعدی نیاز به مهارت و تجربه بالایی دارد و حتی کوچکترین خطا ها هم باعث می شود تا کفپوش به شکل دلخواه درنیاید، بنابراین باید کار را به کاردان سپرد و حتما برای نصب کفپوش های سه بعدی از متخصص این کار و یک پیمانکار حرفه ای استفاده کرد.

نصب و راه اندازی کفپوش های سه بعدی نیاز به مهارت و تجربه بالایی دارد و حتی کوچکترین خطا ها هم باعث می شود تا کفپوش به شکل دلخواه درنیاید، بنابراین باید کار را به کاردان سپرد و حتما برای نصب کفپوش های سه بعدی از متخصص این کار و یک پیمانکار حرفه ای استفاده کرد.

مراحل نصب کفپوش های سه بعدی اپوکسی به شرح زیر می باشد:

1. در ابتدا زمین مورد نظر باید از لحاظ رطوبت و انتشار بخار تست شود. رطوبت زیر کار می تواند باعث شکستگی، چسبندگی مصالح، رشد قارچ، پیچ خوردن کاشی ها و ایجاد حباب زیر کفپوش سه بعدی شود. بنابراین باید حتما میزان رطوبت سطح اندازه گیری و تنظیم شود.

2. سطح بستر را کاملا آماده کنید. از ابزارهای سنگ زنی الماس یا ابزارهای سنگ زنی برای آماده کردن سطح زیر کار استفاده می شود. تمام سطح باید صاف و یکدست بدون هیچ گونه ترک یا شکستگی باشد. از اینکه تمام منطقه مورد نظر را به خوبی و کاملا بررسی می کنید، اطمینان حاصل فرمایید.

3. کف باید به خوبی تمیز شده و اسکراب اتوماتیک بر روی سطح انجام شود تا حتی کوچکترین ذره ای از گردوغبار نیز بر روی سطح باقی نمانده باشد. کف باید کاملا خشک و بدون رطوبت و تمیز باشد.

4. اندازه گیری رطوبت محیط یک مرحله بسیار مهم می باشد. رطوبت محیط نباید از 4 درصد بیشتر باشد، در غیر این صورت بعد از یک الی دو هفته کل سطح کفپوش از زمین جدا می شود.

5. در این مرحله سفحه پرایمر اپوکسی خود-تنطیم نصب و اجرا می شود.

6. نقاشی سه بعدی کف بر روی سطح مورد نظر ترسیم و یا نصب می شود. اگر طرح از قبل آماده و مشخص است، اطمینان حاصل کنید که در هیچ قسمت از طرح پیچیدگی یا تا شدگی دیده نمی شود و طرح کاملا صاف و یکدست است.

7. نصب دولایه اپوکسی روشن یا در بیشتر مواقع، پلی اورتان بر روی طرح مورد نظر که هم اکنون بر روی سطح زمین نصب شده است، در این مرحله اتفاق می افتد. با نصب این لایه ها بر روی طرح، یک لایه شفاف از پوشش اپوکسی بر روی طرح مورد نظر به دست می آید. با نصب این لایه ها بر روی طرح، هم عمق مورد نظر طرح به دست می آید و همچنین این لایه ها به عنوان محافظ عمل کرده و از ایجاد خرابی و شکستگی بر روی کفپوش جلوگیری می کنند. نصب این لایه ها به دقت بیشتری احتیاج دارد و حتی ذره کوچکی از گرد و غبار هم بر روی سطح نباید باشد.

8. در صورت لزوم در مرحله آخر، یک لایه سیلر حفاظتی با پوشش بالا روی طرح اجرا می شود. خشک شدن کامل سطح بستگی به لاک اپوکسی دارد و از 12 ساعت به بالا برای خشک شدن کامل سطح باید منتظر ماند.

- در تمام مراحل اجرا باید این نکته را در نظر داشت که حتی کوچکترین حبابی بر روی سطح کار ایجاد نشود و آلودگی در زیر سطح قرار نگیرد. به همین دلیل تمام مراحل کار را باید یک فرد متخصص انجام دهد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با انواع نمونه ها و مدل های جدید طراحی و اجرای کناف در ساختمان سازی و طراحی داخلی، می توانید با مشاورین متخصص و حرفه ای دفتر معماری ایرانادکور تماس حاصل فرمایید. ایرانادکور مرجع کامل معماری و دکوراسیون داخلی در جنوب کشور می باشد.

برچسب ها :

نظرات کاربران

    برای این مطلب تاکنون نظری ثبت نشده است.

نظر خود را بیان کنید

نام شما :*  

ایمیل :

نظر شما : *  

7 روز هفته ، 8 صبح الی 5 بعد از ظهر پاسخگوی شما هستیم