09177114128 مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
مانند هر مدل کف پوش دیگری، کف پوش های سه بعدی هم مزایا و معایب خاص خود را دارند که در ادامه به بیان این مزایا و معایب کف پوش های سه بعدی می پردازیم.

مانند هر مدل کف پوش دیگری، کف پوش های سه بعدی هم مزایا و معایب خاص خود را دارند که در ادامه به بیان این مزایا و معایب کف پوش های سه بعدی می پردازیم.

 مزایای کف پوش های سه بعدی عبارتند از:

- تاثیر مثبت بصری: مهم ترین مزیت کف پوش های سه بعدی، اثر بصری خیره کننده آن ها است. علاوه بر ظاهر خیره کننده و پر زرق و برق آن ها، کفپوش های سه بعدی می توانند با توجه به کیفیت زیبایی شناختی منحصر بفرد خود، بسیاری از مشکلات طراحی داخلی هر اتاقی را حل کنند و به طراحی داخلی اتاق جلوه خاصی ببخشند. با انتخاب صحیح طرح کفپوش های سه بعدی و رنگ و الگوی مناسب با هر فضا، کفپوش های اپوکسی سه بعدی می توانند فضای اتاق را دلباز تر و بزرگتر نشان دهند.  

- استحکام بالا: کف پوش های سه بعدی اپوکسی به شدت در مقابل اسید ها، کلر، مواد شوینده و پاک کننده های روزانه مقاوم هستند و تقریبا غیرقابل نفوذ هستند. به همین دلیل باعث می شود تا کف پوش های سه بعدی اپوکسی نه تنها برای خانه ها، بلکه برای کارخانه ها و بخش های صنعتی نیز مناسب باشند. اگر کفپوش های سه بعدی اپوکسی به درستی و به روش صحیح نصب شوند، عمر مفید آن ها 15 سال است که حتی در این مدت تغییر رنگ هم نخواهند داشت.

- تعمیر و نگهداری آسان: کفپوش های سه بعدی اپوکسی، بدون هرگونه درز، مفصل، ترک، حفره و یا شکستگی هستند و در برابر خاک، گردوغبار و انواع مواد شوینده مقاوم هستند.

- ایمن و بهداشتی: کفپوش های سه بعدی اصلا جاذب گرد و غبار نیستند و محیط مرطوبی را برای رشد انواع قارچ یا باکتری فراهم نمی کنند. مواد مورد استفاده در کفپوش های سه بعدی اپوکسی فاقد هرگونه فسفر و خوردگی هستند و برای سلامتی انسان هیچ مشکلی ایجاد نمی کنند، کفپوش های اپوکسی طبق گواهینامه های سازنده  بهداشت مورد تایید قرار گرفته اند و هیچ گونه خطری ندارند. همچنین قابل به ذکر است که کفپوش های سه بعدی بسیار در برابر گرما و درجه حرارت بالا مقاوم هستند و ترک نمی خورند.

- مقاوم در برابر آتش: کفپوش های اپوکسی سه بعدی در مقابل آتش بسیار مقاوم هستند و به همین دلیل می توان از آن ها در کارخانه های تولیدی، انبارها، بیمارستان ها و مراکز مراقبت از کودکان و به طور کلی در هر فضایی که کنترل آتش و افزایش سیستم ایمنی احتاج است، استفاده کرد.

 و حالا اشاره ای داشته باشیم به معایب سیستم کفپوش های سه بعدی:

- مراحل نصب سخت و طولانی: برای نصب صحیح و درست کفپوش های سه بعدی اپوکسی نیاز به یک پیمانکار حرفه ای و تجهیزات خاصی است. برای نصب صحیح و درست کفپوش های سه بعدی به 3 تا 5 روز کامل نیاز است، در شرایط خاصی ممکن است بیشتر از این مدت زمان هم طول بکشد.

 - هزینه بالا: تقاضای بالا و کمبود نیروی کار حرفه ای باعث شده است تا نصب کفپوش های سه بعدی هزینه تقریبا بالایی را در بر داشته باشد. علاوه بر این، مواد و مصالح اولیه نیز گران قیمت می باشند.

- زمین سرد: کفپوش های سه بعدی معمولا همیشه سرد هستند و اگر می خواهید از سطح زمین استفاده کنید، باید به روش مناسبی آن را گرم نگه دارید و تلاش کنید در مکان هایی از آن ها استفاده کنید که از زمین استفاده مستقیمی ندارید.  

برچسب ها :

نظرات کاربران

    برای این مطلب تاکنون نظری ثبت نشده است.

نظر خود را بیان کنید

نام شما :*  

ایمیل :

نظر شما : *  

7 روز هفته ، 8 صبح الی 5 بعد از ظهر پاسخگوی شما هستیم