09177114128 مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
اجزای تشکیل دهنده کناف چه چیزهایی هستند؟ آیا کناف ساختار ساده ای دارد؟ آیا صفحات مختلف کناف کاربردهای متفاوتی نیز دارند؟ در مقاله زیر با این مباحث آشنا خواهید شد.

اجزای تشکیل دهنده ساختار کناف

اجزای تشکیل دهنده کناف عبارتند از:

*صفحات روکش دار گچی

صفحات روکش دار گچی در اصل دارای یک هسته گچی بوده و سطح و لبه های طولی آن ها با کاغذ مخصوص پوشانده می شود. طفحات روکش دار گچی در 4 نوع تولید و استفاده می شوند:

1.صفحات روکشدار گچی معمولی (RG): از این صفحات برای مصارف عمومی استفاده می شود.

2.صفحات روکشدار گچی مقاوم در برابر رطوبت (MR): از این صفحات در فضاهای مرطوب استفاده می شود.

3. صفحات روکشدار گچی مقاوم در برابر حریق (FR): از این صفحات در محل هایی که نیاز به محافظت در برابر حریق وجود دارد (مانند پوشش ستون ها و تیرهای فولادی) استفاده می شود.

4.صفحات روکشدار گچی مقاوم در برابر حریق و رطوبت (FM): از این صفحات به منظور محافظت در برابر حریق در فضاهای مرطوب مانند دیوار شفت تاسیسات یا موتورخانه ها استفاده می شود.

*صفحات مسلح سیمانی

صفحات مسلح سیمانی از سیمان پرتلند، پر کننده های ویژه و مواد افزودنی خاص تشکیل شده است که پشت و رو و لبه های طولی این صفحات سیمانی به وسیله شبکه ای از الیاف شیشه مسلح شده است. صفحات مسلح سیمانی در دو نوع ساخته و تولید می شوند.

1.صفحات مسلح سیمانی خارجی: این صفحات در دیوارهای خارجی ساختمان (نما) استفاده می شوند.

2.صفحات مسلح سیمانی داخلی: این صفحات در فضاهای داخلی که در معرض رطوبت بالا هستند (مانند استخر و سونا) استفاده میشود.

*صفحات گاردکس

صفحات گاردکس به دلیل دارا بودن مشخصات ویژه در ترکیبات هسته گچی و لایه فیلییس فایبر گلاس پوشیده می شود و دارای ویژگی های خاصی از جمله: سازگاری با محیط زیست، مقاومت در برابر حریق، مقاومت در برابر رطوبت و همچنین مقاومت در برابر کپک زدگی با توانایی تنفس می باشد.

*صفحات DIAMANT

این صفحات دارای هسته گچی می باشند که این هسته های گچی حاوی الیاف شیشه و مواد سیلیکونی می باشند. چگالی صفحات DIAMANT بیشتر از صفحات گچی معمولی است و به همین دلیل در اجرای ساختمان ها و فروشگاه ها برای رسیدن به مقاومت بیشتر در برابر ضربه، از یک لایه از این صفحات به جای چند لایه از صفحات گچی استفاده می شود.

*صفحات آکوستیک و تصفیه کننده هوا

صفحات آکوستیک و تصفیه کننده هوا از یک هسته گچی که حاوی زئولیت (Zeolite) می باشد، تشکیل شده است. این صفحات سطح آلاینده های موجود در هوا از جمله دود سیگار، تری تیلامین، آمونیاک، فرمالدهیدها، بنزن و هیدروکربن های کلر را کاهش می دهد. همچنین در روی سطوح این صفحات شکاف و سوراخ هایی تعبیه شده است که باعث جذب صدا شده و آلودگی های صوتی فضای کار و زندگی را کاهش می دهد.

*تایل های گچی و معدنی

تایل های گچی و معدنی (AMF)، در سقف های کاذب مشبک کناف به کار می روند. سقف های کاذب مشبک از شبکه سازه های سپری و آویزهای قابل تنطیم و همچنین تایل های سقفی که درون این شبکه ها قرار می گیرند تشکیل شده است. تایل های سقفی به دلیل داشتن خصوصیاتی از قبیل طرح های زیبا و متنوع و ابعاد مختلف، خصوصیات آکوستیکی و مقاومت در برابر حریق وزلزله باعث محبوبیت در میان طراحان ساختمانی شده است. تایل های گچی و معدنی همچنین امکان دسترسی به فضاهای پشت سقف کاذب را هم نیز فراهم می کند.

*مقاطع فولادی سبک

سازه های کناف از شکل دهی ورق های فولادی گالوانیزه به روش نورد سرد تولید شده اند و جهت ایجاد زیرسازی در انواع سیستم های ساخت و ساز خشک با کناف به کار می روند.

*مصالح درزگیری

مصالح درزگیری کناف شامل بتونه درزگیر (فوگن فولر)، نوار درزگیر، نوار چسب جدا کننده (ترن فیکس) و گچ پوششی (پودر ماستیک) می باشد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره مزایا و معایب کناف و کاربرد کناف در ساختمان می توانید مقالات زیر را مطالعه بفرمایید.

انواع کاربردهای کناف در ساختمان

مزایا و معایب کناف

جهت کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با انواع نمونه ها و مدل های جدید اجرای کناف در ساختمان و طراحی داخلی، می توانید با مشاورین متخصص و حرفه ای دفتر معماری ایرانادکور تماس حاصل فرمایید. ایرانادکور مرجع کامل معماری و دکوراسیون داخلی در جنوب کشور می باشد.

برچسب ها :

نظرات کاربران

    برای این مطلب تاکنون نظری ثبت نشده است.

نظر خود را بیان کنید

نام شما :*  

ایمیل :

نظر شما : *  

7 روز هفته ، 8 صبح الی 5 بعد از ظهر پاسخگوی شما هستیم