09177114128 مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
معایب و مزایای کناف چندان اهمیتی ندارد که شما در حال ساخت خانه جدید خود باشید یا بازسازی آن؛ استفاده از مصالح مناسب یکی از الزامات در طراحی و ساخت هر خانه ای است.

چندان اهمیتی ندارد که شما در حال ساخت خانه جدید خود باشید یا بازسازی آن؛ استفاده از مصالح مناسب یکی از الزامات در طراحی و ساخت هر خانه ای است. سقف و دیوارها باید مستحکم و مقاوم باشند. بعلاوه فراموش نکنید که آن‌ها جزء سازه‌های دائمی محسوب می‌شوند. استفاده از کناف در سقف‌ها و دیوارها به تازگی محبوبیت زیادی پیدا کرده است. گرچه استفاده از کناف در طراحی داخلی خانه و هر مکان دیگری مزایا و معایب خود را دارد، اما مزایای این محصول (کناف)، به نظر از معایب آن بیشتر است. بنابراین امری طبیعی است که در اکثر دیوارها و سقف‌های فضاهای مسکونی و اداری امروزه از کناف استفاده شود. با این وجود، دانستن مزایا و معایب همه محصولات و از جمله کناف و انتخابات در دسترس، به شما کمک می‌کند تا برای انتخاب محصولات ساختمانی خود، تصمیمات آگاهانه‌تری اتخاذ کنید. 

مزایای کناف

• کناف سریع‌تر تولید می شود و در طول ساخت و ساز با کناف در فضاهای داخلی خانه یا ادارات و فروشگاه ها، هزینه‌های مصرفی انرژی، کمتر می‌باشد.

• اگر چه کناف نسبتا سنگین است، اما یک شرکت کناف حرفه‌ای با ماشین آلات و تجهیزات مناسب برای بلند کردن، می‌تواند دیوار یا سقف را به سرعت نصب کند. بنابراین نصب کناف نیز سریع انجام می‌شود.

• حقیقت این است که کناف آنچنان با دوام نیست و اگر چه این یک ضرر و عیب محسوب می‌شود، اما باید در نظر داشت که گچ کاری بر روی کناف بسیار مستحکم خواهد بود.

• کناف به علت سنگ گچ از گسترش آتش جلوگیری می‌کند.

•استفاده ازکناف در طراحی داخلی خانه و فروشگاه ها بسیار مقرون به صرفه است.

• کناف می‌تواند هم برای ساخت دیوارها و سقف‌های بزرگ و یکپارچه و هم تنها برای یک پارتیشن استفاده شود. کناف می‌تواند به راحتی برداشته و نصب شود و در هر اندازه‌ای برش داده شود. این بدان معنی است که شما می‌توانید یک سوراخ را با یک قطعه برش از کناف و قرار دادن مناسب آن بر روی سوراخ، بپوشانید.

• با سقف و دیوارهای کنافی، شما می‌توانید روشنایی‌های داخلی نظیر هالوژن را نصب کنید و هر چیزی که می‌خواهید را به راحتی از داخل کناف آویزان کنید.

معایب کناف

• به عنوان یک قاعده کلی، کناف نسبت به آب مقاوم نیست. هنگامی که کناف در حمام، زیرزمین یا سایر اتاق‌های مرطوب نصب می‌شود، وضعیت آن ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد و کناف مرطوب باعث هجوم قارچ‌ها به فضا می‌شود. اگر کناف به وسیله آب آسیب دیده باشد، باید جایگزین شود. تنها راه حل مشکل این است که به جای کاغذ دیواری، از کناف با پوشش فایبرگلاس استفاده کنید. این نوع کناف در برابر آب مقاوم‌تر است.

• بدون گچ کاری بر روی کناف، سطح آن ممکن است آسیب ببیند. کناف از آنجا که در برابر ضربات مقاوم نیست، می‌تواند به سادگی آسیب ببیند. بنابراین، شما ممکن است با مشکلاتی نظیر سوراخی، آسیب دیدن گوشه‌ها،  از بین رفتن نوار‌ چسب‌ها و شکاف مفاصل روبرو شوید. خبر خوب این است که چنین مشکلاتی در کناف می‌تواند به سادگی تعمیر شود.

• گرچه کناف‌ها به راحتی نصب می‌شوند، متخصصان این کار باید از تجهیزات پیشرفته استفاده کنند، زیرا نصب کناف تا مراحل پایانی باید به درستی انجام شود، در غیر اینصورت ممکن است بعدها با مشکلات مفاصل یا نوارها روبرو شوید. اتاق نیز باید قبل از نصب آماده شود، زیرا کناف مقدار زیادی گرده تولید می‌کند که می‌تواند به راحتی در تمام خانه پخش شود.

معایب کناف در واقع مشکلات قابل حلی هستند. اگر از اقدامات احتیاطی استفاده کرده و مواد اولیه و پیمانکار کناف را از ابتدا انتخاب کنید، هیچ مشکلی نخواهید داشت و مشکلات جزئی که محتمل است روی دهد را می‌توان به راحتی کنترل کرد. واضح است که مزایای استفاده از کناف، بسیار زیاد بوده و شما را به سرمایه گذاری در این محصول ترغیب می‌کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با انواع نمونه ها و مدل های جدید طراحی کناف در ساختمان های مسکونی و فروشگاه ها، می توانید با مشاورین متخصص و حرفه ای دفتر معماری ایرانادکور تماس حاصل فرمایید. ایرانادکور مرجع کامل معماری و دکوراسیون داخلی در جنوب کشور می باشد. برای آشنایی بیشتر با کاربردهای کناف در ساختمان و فروشگاه ها و ادارات می توانید مقاله زیر را مطالعه بفرمایید. 

انواع کاربردهای کناف در ساختمان

برچسب ها :

نظرات کاربران

    برای این مطلب تاکنون نظری ثبت نشده است.

نظر خود را بیان کنید

نام شما :*  

ایمیل :

نظر شما : *  

همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت 8 الی 17 پاسخگوی شما هستیم