09177114128 مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
کناف نوعی صفحه روکش دار گچی (Dry Wall) است که بیش از 80 سال است که در ساخت و سازهای ساختمانی از آن استفاده می شود.

انواع کاربردهای کناف در ساختمان

کناف چیست؟ کناف نوعی صفحه روکش دار گچی (Dry Wall) است که بیش از 80 سال است که در ساخت و سازهای ساختمانی از آن استفاده می شود. از کناف در بخش های مختلف ساختمان و به شکل های متفاوت در قالب دیوار های کنافی  سقف کناف از آن استفاده می شود.

* دیوارهای جدا کننده کناف

از دیوارهای جداکننده کناف برای تقسیم فضاهای داخلی ساختمان استفاده می شود و از آنجایی که دیوارهای جدا کننده کناف غیر باربر هستند، وزن زیادی را تحمل نمی کنند. دیوارهای جدا کننده کناف از قاب های فولادی سبک به شکل های مقاطع U شکل (Runner) و C شکل (Stud) تشکیل شده است. در بین قاب های فولادی دیوارهای جدا کننده کناف، صفحات روکش دار گچی در ضخامت های مختلف به وسیله پیچ مخصوص بر روی آن ها نصب می شوند. سطح یکپارچه دیوارهای جدا کننده کناف در آخر کار به این دلیل می باشد که درزهای بین این صفحات به وسیله نوار و بتونه مخصوص درزگیری می شود. فضای خالی داخل دیوار جدا کننده کناف، امکان استفاده از انواع عایق حرارتی و صوتی را فراهم می کند.

* دیوارهای پوششی کناف

از دیوارهای پوششی کناف به منظور های زیر در ساختمان استفاده می شود:

_بازسازی سریع و کارآمد دیوارهای بنایی قدیمی

_پوشش دیوارهای بنایی جدید (نازک کاری)

_بهسازی حرارتی و صوتی ساختمان ها

انواع دیوارهای پوششی کناف عبارتند از: دیوار پوششی کناف بدون سازه، دیوار پوششی کناف با سازه

_دیوار پوششی کناف بدون سازه:

 در این روش، یک لایه صفحه روکش دار گچی یا صفحه مرکب (صفحات گچی پوشش شده با لایه عایق) به وسیله چسب خمیری مخصوصی به نام پرلفیکس مستقیما به دیوار زمینه متصل می شوند.

_دیوار پوششی کناف با سازه:

 در این روش، صفحات روکش دار گچی بر روی یک زیرسازی فلزی (متصل به دیوار زمینه یا مستقل از آن) پیچ می شوند. درزهای میان صفحات به وسیله نوار و بتونه مخصوص درزگیری می شود و بدین ترتیب سطحی یکپارچه و بدون درز حاصل می شود که دارای قابلیت رنگ آمیزی و اجرای کاغذ دیواری و کاشی می باشد.

*سقف های کاذب کناف

سقف های کاذب کناف در دو نوع "سقف های کاذب یکپارچه" و "سقف های کاذب مشبک" ساخته و در بازار ارائه می شوند.

_سقف های کاذب یکپارچه:

سقف های کاذب کناف، سقف های سبکی هستند که به واسطه تولید صنعتی دارای مشخصه های فنی خاصی از جمله: مقاوم در برابر زلزله می باشند و جایگزین بسیار مناسبی برای انواع سقف های کاذب غیر استاندارد می باشند. ساختار سقف های کاذب کناف شامل زیر سازی فولادی سبک (متصل به سقف اصلی) بوده که صفحات گچی بر روی آن ها نصب می شود. فضای خالی پشت سقف کاذب، امکان استفاده از انواع عایق های حرارتی و صوتی را فراهم می نماید و عبور و دسترسی به تاسیسات الکتریکی و مکانیکی را امکان پذیر میکند. از مزیت های سیستم سقف های کاذب کناف می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1.انعطاف در ساخت و طراحی معماری

2.ساخت سقف های معلق تزیینی (دکوراتیو)

3.عدم نیاز به پیش بینی آویز (همانند سقف های کاذب با مصالح بنایی)

 _سقف های کاذب مشبک: 

سیستم سقف های کاذب مشبک به این شکل می باشد که شبکه ای از سازه های سپری، تایل های گچی را نگه می دارند. شبکه مذکور به وسیله آویزهای قابل تنظیم به سقف اصلی متصل می شود. تایل های گچی سقف های کاذب مشبک در این شبکه ها قرار می گیرند و ساختار اصلی سقف کاذب کناف را تشکیل می دهند.

از مزایای استفاده از سقف های کاذب کناف می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1.نصب سریع و آسان سقف کاذب کناف

2.دسترسی آسان به فضای تاسیساتی پشت سقف کاذب کناف

3.تعمیر و نگهداری آسان سقف کاذب کناف

جهت کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با انواع نمونه ها و مدل های جدید طراحی و اجرای کناف در ساختمان سازی و طراحی داخلی، می توانید با مشاورین متخصص و حرفه ای دفتر معماری ایرانادکور تماس حاصل فرمایید. ایرانادکور مرجع کامل معماری و دکوراسیون داخلی در جنوب کشور می باشد.

برچسب ها :

نظرات کاربران

    برای این مطلب تاکنون نظری ثبت نشده است.

نظر خود را بیان کنید

نام شما :*  

ایمیل :

نظر شما : *  

7 روز هفته ، 8 صبح الی 5 بعد از ظهر پاسخگوی شما هستیم