09177114128 مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
آیا شما هم معتقدید باید در حمام از گیاهان استفاده کرد؟ همانند دیگر اتاق‌های یک خانه، در حمام نیز باید از گیاهان استفاده کرد. اما این فضا گیاهان خاص خود را می‌طلبد

آیا شما هم معتقدید باید در حمام از گیاهان استفاده کرد؟ همانند دیگر اتاق‌های یک خانه، در حمام نیز باید از گیاهان استفاده کرد. اما این فضا گیاهان خاص خود را می‌طلبد زیرا در آن رطوبت بسیار زیاد، نور بسیار کم و دمای هوا با تغییرات ناگهانی گرم و سرد می‌شود. از این رو گیاهان مورد استفاده در حمام مانند دیگر گیاهان آپارتمانی نیستند. این گیاهان باید برای رشد به نور آفتاب احتیاج نداشته و بتوانند در هوایی مرطوب به خوبی رشد کنند.

در ادامه سه نکته اساسی برای انتخاب این نوع گیاهان را بررسی می‌کنیم.

*احتیاج به نور

پنجره حمام معمولا بسیار کوچک است و حتی بیشتر حمام‌ها هیچ پنجره‌ای ندارند. این مسئله مهم‌ترین نکته در انتخاب این نوع گیاهان است. با این وجود می‌توانید از چراغ‌های فلورسنت در حمام خود استفاده کنید تا به رشد گیاهان کمک کنید.

*دما و رطوبت هوا

با توجه به آب گرمی که در لوله‌های حمام در جریان است، معمولا این فضا بسیار گرم و مرطوب است. بسیاری از گیاهان در این وضعیت هوا قادر به رشد نبوده و این مسئله انتخاب گیاهان را کمی دشوار می‌کند. گیاهانی نظیر آلو‌‌ورا، بامبو و بگونیا از دسته گیاهانی هستند که می‌توانند رطوبت و گرمای زیاد هوا را تحمل کنند.

*فضای و موقعیت مناسب

حمام معمولا از دیگر اتاق‌های خانه کوچک‌تر است و این مسئله می‌تواند برای شما مشکل ساز باشد. از این رو باید به سراغ گیاهانی بروید که زیاد رشد نکرده و بزرگ نمی‌شوند. 

برچسب ها :

نظرات کاربران

    برای این مطلب تاکنون نظری ثبت نشده است.

نظر خود را بیان کنید

نام شما :*  

ایمیل :

نظر شما : *  

7 روز هفته ، 8 صبح الی 5 بعد از ظهر پاسخگوی شما هستیم