09177114128 مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
دکوراسیون داخلی شیراز را از ما در ایرانادکور بخواهید ، طراحی داخلی منزل در شیراز ، موضوعی است که برای شیرازی های خوش ذوق و هنرمند مسئله ای بسیار مهم و حائز اهمیت است. در این محتوا قصد داریم در خصوص دکوراسیون داخلی شیراز و عوامل و شرایط موثر بر دکوراسیون و چیدمان را بررسی کنیم.

دکوراسیون داخلی شیراز را از ما در ایرانادکور بخواهید ، طراحی داخلی منزل در شیراز ، موضوعی است که برای شیرازی های خوش ذوق و هنرمند مسئله ای بسیار مهم و حائز اهمیت است.

در این محتوا قصد داریم در خصوص دکوراسیون داخلی شیراز و عوامل و شرایط موثر بر دکوراسیون و چیدمان را بررسی کنیم.

enlightenedدعوت می کنیم مقاله اجرای دکوراسیون داخلی در شیراز را در کنار این محتوا بخوانید تا با اصول اساسی دکوراسیون داخلی آشنا شوید.

 

 

دکوراسیون داخلی شیراز

 

اگر بخواهیم لوازمی که در خانه داریم و وسایلی که در اختیارمان است را به بهترین وجه ممکن جاگذاری و چیدمان کنیم ، شاید حداقل به ۱۰ روش ممکن بتوان آن را انجام داد. انتخاب بهترین وسایل برای اجرای دکوراسیون داخلی همواره بسیار مهم است.

حتما برای شما هم پیش آمده که در وسط سالن خانه بایستید و تصور کنید که اگر جای مبل ها ، فرش ها و میز تلویزیون را عوض کنید ، منظره خانه تان به چه شکلی در خواهد آمد!؟

 حتی ممکن است بعد از مدتی که از تغییر دکوراسیون منزل به این نتیجه برسیم که باید جای وسایل و یا حتی رنگ مبل‌ها یا پرده‌ها را طور دیگری انتخاب می‌کردیم و رسماً پشیمان شویم. ، طراحی دکوراسیون و چیدمان منزل از اصول مشخصی پیروی می‌کند که رعایت آن ها از میزان این پشمانی ها خواهد کاست ؛ پشیمانی هایی که گاهی زمان بر و هزینه بر است و گاهی هم غیر قابل جبران! در متن زیر در مورد بایدها و نبایدهای چیدمان اصولی دکوراسیون منزل با شما صحبت می کنیم و این درحالی است که شما می توانید با مراجعه به مرکز دکوراسیون داخلی در شیراز بهترین و دقیق ترین انتخاب ها را داشته باشید.

مهم ترین موضوع در بحث دکوراسیون داخلی این است که نتیجه کار ، داشتن فضایی آرام و دلنشین باشد به گونه ای که پس از ورود به خانه ، انرژی مثبت آن به روح و روانمان برسد.

در حقیقت برای یک چیدمان اصولی و زیبا لازم است بایدها و نبایدهای طراحی دکوراسیون را بدانیم تا حتی اگر مدتی مدید هم تغییری در چیدمان منزل ایجاد نکردیم، باز هم از فرم خانه خود خسته یا از انتخاب جزئیات آن پشیمان نشویم.

 

طراحی داخلی شیراز

 

اصول دکوراسیون داخلی

برخی از دکورتور ها اصولی تخیلی و غیر قابل اجرا با متریال های موجود در بازار ارائه می دهند که خود نیز از اجرای آنجه طرح کرده اند عاجزن اما آنچه در ادامه این مطلب می خوانید اصول غیرقابل اجرا و صرفاً تئوری طراحی دکوراسیون منزل نخواهد بود ؛ بلکه ارائه راهکارهایی عملی برای طراحی دکوراسیونی بی نقص برای خانه رویایی شما است.

 

اشتباهاتی که در چیدمان و دکوراسوین داخلی انجام می دهیم.

از دفتر دکوراسیون داخلی در شیراز ، ایرانادکور در خدمت شماییم :

اشتباه اول: اندازه‌گیری وسایل بعد از خرید!

بعضی افراد عادت دارند بدون در نظر گرفتن ابعاد و اضلاع خانه به بازار میروند و مثلا مبلمان یا لوستری بسیار شیک و از نظر خودشان عالی را با قیمت های بالا خریداری می کنند و بعد ، وقتی آن را به خانه آوردند تازه تصمیم می گیرند که آن وسیله را کجا بگذارند!

 با این روش در بسیاری از موارد ، وسیله خریداری شده در جایی که در ذهن این افراد بود جا نمی شود! و حالا باید دنبال جای جدیدی برای آن بگردند و این کار نظم و هماهنگی بسیاری از وسایل دیگر را بهم خواهد ریخت ، بنابراین لطفا ، حتماً پیش از خرید وسایل و لوازم جای آن را اندازه گیری کنید و بعد به بازار تشریف ببرید!!!

 

اندازه گیری وسایل دکوری

 

اشتباه دوم : دنباله روی از مد

در چیدمان اصولی منزل همگام با مد سال پیش نروید ، نیاز نیست هر چه مد شد را بخرید و در خانه بچینید ، برعکس از شلوغی فضا دوری نمایید تا خانه ای خلوت ، منظم و زیبا را داشته باشید.

اشتباه سوم : اول مبل نخرید

یکی از اصلی‌ترین اصول طراحی دکوراسیون منزل این است که هرگز کار خرید لوازم مورد نیاز برای دکور کردن خانه را با خرید مبلمان آغاز ننمایید ، قیمت مبلمان معمولا بالاتر از بقیه المان هاست و ضمنا شما دقیقا نمی دانید چه چیزهای دیگری را قرار است بخرید و چیدمان کنید ، پس ابتدا  وسایل دیگر را بخرید و بعد از چیدمان آن ها و در نظر گرفتن هارمونی رنگی و ابعاد فضای باقیمانده به خرید مبل اقدام کنید.

فرض کنید مبلمان سبز رنگی را که در فروشگاه بسیار زیبا به نظر می‌رسد خریده‌اید و به منزل منتقل کرده‌اید ، حال می‌بایست طراحی چیدمان منزل را با توجه به آن انجام دهید و کلیه لوازم منزل را تغییر دهید تا با رنگ مبل شما هماهنگ شود.

این اشتباه که چون خانه خالی است اول مبل را بخرید تا خانه پر شود ، منجر به انتخاب‌های اشتباه بعدی می‌شود.

بهترین کار این است که دکور کردن منزل و خرید لوازم مورد نیاز برای آن را از اتاق‌های خواب و کار خود شروه کنید ، سپس به پذیرایی بیایید و برای اجزای مورد نیاز آن تصمیم بگیرید.

 ما نیز در ایرانادکور به عنوان یکی از با تجربه ترین تیم های دکوراسیون داخلی مدرن در شیراز ، در این راه در کنار شماییم.

 

ترتیب انتخاب وسایل در دکوراسیون

 

طراحی و اصول دکوراسیون منزل

در مقاله پیشین با نام دکوراسیون داخلی در شیراز در خصوص اصول دکوراسیون داخلی مطالب جالبی را بیان کردیم که پیشنهاد می کنیم آن را بخوانید گفتیم که تعادل یکی از اصول مهم در دکوراسیون داخلی است ، یک کاناپه عمودی به‌ راحتی می‌تواند زیبایی یک نشیمن کوچک را درهم بکوبد و صندلی‌های سرگردان کوچک می‌توانند در یک نشیمن بزرگ گم شوند.

اندازه گیری از اصول اولیه و بسیار مهم در دکوراسیون و چیدمان است قبل از اینکه شروع به طراحی دکوراسیون منزل کنید، طول و عرض هر اتاق که قصد دکور کردن آن را دارید، اندازه‌ بگیرید.

در این اندازه گیری ارتفاع سقف و عناصری که می‌توانند سر راه وسایل و اثاث شما قرار گیرند مانند ستون‌ها، راه‌پله‌ها، رادیاتورها و غیره هم مهم هستند ، شما باید بتوانید براحتی در بین وسایل رفت و آمد کنید از کنار ستون ها بگذرید و بدون اینکه مهمانتان خودش را جمع کند بتوانید از فاصله مبلی که وی نشسته و میز وسط سالن عبور کرده و از او پذیرایی کنید ، پای مهمان شما باید روی فرش باشد اما فرش نباید به لبه دیوار ها برسد ، تمام این ها اصولی است که اگر رعایت نشود منظره زیبایی که به دنبال آن بودید خلق نخواهد شد.

به پنجره ها بها دهید خصوصا در خانه های کوچک ، آویزان کردن پرده های بلند می تواند فضا را وسیع تر نشان دهد.

همه این ها را گفتیم که بدانید ، اندازه گیری تا چه حد مهم است.

اگر بر روی چیدمان و دکوراسیون داخلی خود حساس هستید می توانید به گروه معماری در شیراز ؛ ایرانادکور مراجعه کنید تا برای شما طراحی داخلی فضای خانه را انجام دهند ، به این وسیله می توانید ابتدا تمام تغییرات و چیدمان را در صفحه مانیتور ببینید و بعد بهترین تصمیم گیری را داشته باشید.

 

طراحی داخلی خانه

 

تعیین استایل کلی خانه یکی از اصول چیدمان منزل

دکوراسیون داخلی شیراز را بررسی می کنیم ، همینجا باید یک نکته را به شما بگویم ، این شمایید که می خواهید در خانه تان زندگی کنید ، اینکه چگونه و با چه استایلی می خواهید زندگی کنید هیچ درست و غلطی ندارد!!!

به سلیقه و خواست خود احترام بگذارید و با رعایت اصول کلی دکوراسیون داخلی ، بهترین چیدمان را تجربه کنید.

استایل خانه شما فقط و فقط به سلیقه شما وابسته است ، سبک خانه شما می تواند سنتی ، مدرن ، کلاسیک ، یا مینیمالیست و بسیار آرام باشند و از لحاظ بصری طبع رنگی که در طراحی آن‌ها به کار می‌رود، گرم یا سرد باشد ، ما در اینجا به شما می گوییم اصول کلی دکوراسیون را برای زیباتر شدن محیط استفاده کنید اما توصیه نمی کنیم که چه سبکی و چه رنگ هایی را برگزینید.

اما خوب است بدانید که تعیین استایل کلی خانه به شما کمک می کند انتخاب های خود را راحت تر انجام دهید و  به جلوگیری کردن از خریدهای لنگه ‌به ‌لنگه ، که هیچ تناسب و سنخیتی با یکدیگر ندارند ، کمک بزرگی می‌کند. حال دیگر اگر یک آباژور نیاز دارید به استایل خانه خود فکر می کنید ، خانه ام را به سبک کلاسیک چیدمان کردم پس بهتر است از خرید آباژور رنگارنگی که طرح های هندسی دارد منصرف شوم و به دنبال آباژوری با گل های زیبا و ظریف با پیچیدگی های بیشتر و براق تر باشم! به همین راحتی!

بیشتر بخوانید : 

6 اصل در طراحی دکوراسیون منزل

 

خانه مدرن در شیراز

 

دکوراسیون داخلی خانه و تعداد افراد

تعداد افراد خانواده ای که قرار است در یک خانه دور هم زندگی کنند یکی از اصلی ترین و مهم ترین مسایلی است که باید در نظر گرفته شود ما با تجربه ای که در دکور منزل در شیراز کسب کرده ایم می دانیم که در خانه ای که تعدادی کودک دارند ، چیدمان ، رنگ ، نور و همه چیز با خانه ای که بزرگسالان و یا سالمندان زندگی می کنند متفاوت است همچنین چیدمان خانه یک زوج جوان با خانواده ای شلوغ قطعا متفاوت خواهد بود.

برای مثال کسی که همیشه خانه‌اش میزبان مهمانی‌ها و جشن‌هاست ، خانه‌اش با کسی که در خانه کار می‌کند و نیاز به آرامش بیشتری دارد متفاوت است. نیاز به توضیح نیست که در خانه های پر رفت آمد و شلوغ نیاز به سالن بزرگ تر و مبلمان بزرگ تر و با تعداد بیشتر دارد و خانه ای که یک زوج جوان در آن زندگی می کنند می تواند تنها با یک مبل دو نفره و یک میز قهوه چیدمان شود!

مثلا این تعداد افراد یک خانواده است که تعیین میکند باید یک میز ناهار خوری 4 نفره بخرید یا 12 نفره!

 

طراحی داخلی خان ه در شیراز

 

پس از خرید وسایل چه کنیم ؟

معمولا مبل ها و فرش ها سنگین هستند ، خوب است به جای اینکه مدام وسایل بیچاره تان را کشان کشان از سویی به سوی دیگر بکشید ، با تهیه یک نوار چسب رنگی ، ابعاد و اندازه های آن ها را بر روی زمین در آورده و جای آن را براحتی تعیین کنیم و بعد که تصمیم نهایی را گرفتیم ، فقط یکبار ، وسایل را بلند کرده و در جای خود قرار دهیم. دقیقا به همین آسانی!

ما نیز در شرکت دکوراسیون داخلی منزل در شیراز در کنار شماییم تا بهترین و برترین انتخاب ها و چیدمان ها را تجربه کنید.

 

چیدمان خانه

 

برای دکوراسیون داخلی چقدر هزینه کنیم؟

نوبت به بحث شیرین و تلخ هزینه های می رسد ، قطعاً هر چقدر بریا خانه تان بیشتر هزینه کنید نتایج بهتری میگیرید اما برعکس این موضو ع همیشه صادق نیست! گاهی می توان با هزینه های کم هم دکوراسیونی زیبا و دلنشین داشت.

تعیین حدود مبلغ برای هر یک از وسایل مورد نظر شما می تواند از خرج های اضافه و دوباره کاری ها و اشتباهات جلوگیری کند. مثلاً اگر میز ناهارخوری ۶ نفره چوبی می‌خواهید باید بدانید که حداقل و حداکثر هزینه‌ای که برای آن می‌خواهید بپردازید با توجه به‌کل مبلغ چه قدر است؟

بهتر است مراحل آماده‌سازی خانه را نیز در نظر بگیرید و خرید لوازم مورد نیاز را به بعد از انجام تعمیرات و آماده سازی موکول کنید. زیرا اگر خانه شما نیاز به تعویض کف‌پوش یا تعمیرات لوله‌کشی داشته باشد خرید لوازم و قرار دادن آن ها در منزل جلوی دست و پای شما را می‌گیرد و خود لوازم نیز آسیب خواهند دید.

پس لطفا به هیچ وجه شتاب زده عمل نکنید و با تفکر و برنامه ریزی صحیح کارها را به ترتیبی منطقی و صحیح به جلو ببرید.

 

هزینه دکوراسیون داخلی

 

ما برای شما چه می کنیم ؟

ما در ایرانادکور با اجرای دکوراسیون در شیراز در پروژه های بسیار می توانیم در هر مرحله در کنار شما باشیم تا بهترین انتخاب ها را در هر زمینه داشته باشید. به یاد داشته باشید که تعادل و میانه‌روی ، اصل بسیار مهمی است که ما در ایرانادکور شما را به آن توصیه می کنیم.

ایرانادکور به عنوان مرجع معماری و دکوراسیون داخلی شیراز ، با در اختیار داشتن تیم های تخصصی در هر زمینه مربوط به دکوراسیون از جمله ، کابینت ، کناف  نورپردازی ، کف پوش ، دیوار پوش ، طراحی فضای داخلی ، طراحی فضاهای رو باز و غیره در خدمت شما عزیزان خواهد بود.

 همچنین توصیه می کنیم مقاله سه روش جذاب برای طراحی داخلی آپارتمان مدرن را بخوانید تا بدانید یک آپارتمان مدرن چگونه طراحی می شود.

 

برچسب ها :

نظرات کاربران

    برای این مطلب تاکنون نظری ثبت نشده است.

نظر خود را بیان کنید

نام شما :*  

ایمیل :

نظر شما : *  

همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت 8 الی 17 پاسخگوی شما هستیم