09177114128 سفارش دکوراسیون
طراحی داخلی منزل در شیراز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. انسان‌ها همواره باید به دکوراسیون محل زندگی خود اهمیت بدهند تا بتوانند آرامش را در آن فضا پیدا کنند.

 

یکی از مهم‌ترین عواملی که بر روی انسان تاثیر مستقیم می‌گذارد و با روحیات و خلق و خوی او رابطه مستقیم دارد؛ در اصل دکور منزل شخص می‌باشد. بنابراین، از آنجایی که اهمیت طراحی و اجرای دکور منزل در شیراز بسیار زیاد است، به شما پیشنهاد می‌کنیم تا طراحی و اجرای دکور داخلی منزل خود را به یکی از بهترین شرکت دکوراسیون داخلی منزل در شیراز بسپارید.

امروزه، با پیشرفت تکنولوژی و افزایش جمعیت، دیگر با خانه‌های ویلایی و متراژ بالا زیاد روبرو نمی‌شویم. سبک دکوراسیون داخلی مدرن در شیراز به راحتی راه خود را به تمام طراحی‌های منازل مسکونی باز کرده است و فرهنگ زندگی آپارتمان نشینی به شدت افزایش یافته است.

در این راستا، تمامی انسان‌ها تصمیم گرفته‌اند که بهترین و خاص‌ترین سبک طراحی داخلی را برای محل سکونت خود انتخاب کنند. ایرانادکور، مرکز دکوراسیون داخلی در شیراز تلاش می‌کند تا با استفاده از ایده‌های مدرن و جدید همواره بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه دهد.

 

طراحی داخلی منزل در شیراز 2

 

دیزاین داخلی منزل در شیراز

در هنگام طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل مسکونی، عوامل متعددی تاثیرگذار می‌باشند و طراحی بخش‌های مختلفی در خانه باید انجام شود. به منظور بهره‌مندی از یک طراحی دکوراسیون داخلی کامل و بی‌نظیر باید از همان ابتدا، تمام بخش‌های مختلف خانه را مورد توجه قرار داد و در طراحی و اجرای دکوراسیون آن‌ها تمامی اصول و قوانین مهم را رعایت کرد تا در نهایت بتوان از طرحی زیبا و دلپذیر در خانه استفاده کرد. در حالت کلی، طراحی دکوراسیون داخلی منزل به معنای هماهنگ و همسو ساختن اجزای داخلی و بخش‌های مختلف خانه می‌باشد.

 

طراحی داخلی منزل در شیراز 3

 

هماهنگ ساختن تمام بخش‌های یک منزل مسکونی در اصل به منظور ایجاد آرامش و فضایی گرم و دلنشین برای ساکنین خانه می‌باشد. در نهایت با رعایت این نکات در خانه و چیدمان مبلمان در آن می‌توان از زیبایی فضا نهایت لذت را برد. ایجاد کردن این هماهنگی در منزل در اصل با ایجاد هماهنگی بین مبلمان، رنگ‌ها، چیدمان مبلمان و دیگر اکسسوری منزل امکان پذیر می‌باشد. بنابراین، برای انجام این کار در منزل خود بهتر است تا با یک گروه معماری در شیراز مشورت کنید. قطعاً افراد متخصص می‌توانند بهترین پیشنهادها را در اختیار شما قرار دهند.

 

طراحی داخلی منزل در شیراز 4

 

در هنگام طراحی دکوراسیون منزل باید به این نکته توجه کرد که هر خانه‌ای دارای بخش‌های مختلفی می‌باشد و اصول طراحی دکوراسیون داخلی منزل برای هر بخش متفاوت می‌باشد. اگر می‌خواهیم در پایان کار یک خانه زیبا و شیک داشته باشیم، بهتر است تا هر فضا را با توجه به اصول خاص خود چیدمان کرده و مبلمان و اکسسوری مناسب برای فضا در نظر بگیریم. فرقی نمی‌کند خانه شما نقلی و کوچک است یا بزرگ و دلباز؛ شما می‌توانید با انتخاب بهترین وسایل برای اجرای دکوراسیون داخلی همواره فضایی خاص و منحصر به فرد داشته باشید.

 

طراحی داخلی منزل در شیراز 6

 

نکات و اصول طراحی داخلی منزل

یکی از اصول مهمی که در هنگام دیزاین داخلی منزل باید به آن توجه ویژه نشان داد؛ در اصل توجه به علایق و سلیقه‌های شخصی هر فرد می‌باشد. قطعاً همگی ما از یک زمان مشخص به بعد، رنگ و سبک مورد علاقه خود در دیزاین داخلی منزل و حتی زندگی را انتخاب کرده‌ایم. احترام گذاشتن و توجه به این علایق و استفاده از آن‌ها در دیزاین داخلی منزل هر شخص؛ در اصل به عنوان اولین قدم موفق در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی در شیراز در نظر گرفته می‌شود. سبک مدرن، سبک کلاسیک، سبک نئو کلاسیک یا سنتی هیچ تفاوتی ندارد که شما قرار است تا کدامیک را انتخاب کنید. کافی است فقط به سلیقه خود احترام گذشته و از دکوراسیون منزل خود لذت ببرید.

 

طراحی داخلی منزل در شیراز 7

 

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، در اصل مبلمان منزل است. مبلمان، از لوازم ضروری هر خانه‌ای در نظر گرفته می‌شود که به راحتی می‌تواند مکمل سبک اصلی طراحی داخلی منزل باشد. فرقی نمی‌کند شما منزل خود را بازسازی کرده‌اید یا به تازگی نقل مکان کرده و در خانه جدیدی مشغول به زندگی هستید؛ اولین و مهم‌ترین آیتم که ذهن شما را درگیر خود می‌کند، در اصل انتخاب یک چیدمان صحیح و اصولی برای مبلمان منزل می‌باشد. انتخاب طرح و مدل مبلمان از یک طرف و نحوه چیدمان و قرار دادن مبلمان در منزل نیز از طرف دیگر باعث شده است تا هر شخص بخواهد که با اصول چیدمان مبلمان در منزل آشنا شده و بهترین انتخابات را داشته باشد. انتخاب بهترین طراحی مبلمان در شیراز از اولین قدم‌های موثر در نظر گرفته می‌شود.

 

طراحی داخلی منزل در شیراز 8

 

یکی از نکات مهم دیگری که در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی منزل در دوره‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است؛ این موضوع است که به دلیل کم شدن ارتباط انسان با طبیعت و افزایش فرهنگ آپارتمان نشینی، طراحان بسیار تلاش می‌کنند تا با استفاده از عناصر طبیعی مانند لوازم چوبی، دکورهای سنگی و غیره، طبیعت را وارد فضای داخلی منزل کنند. استفاده از این مصالح طبیعی در دکوراسیون داخلی منزل همراه با ترکیب گیاهان و گلدان‌های کوچک و آپارتمانی در منزل باعث می‌شود تا آرامش و لذت خاصی در محیط به وجود بیاید. در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی منزل توجه به این نکات کوچک باعث ایجاد تفاوت‌های بزرگ می‌گردد.

در اینجا قابل به ذکر است که طراحی داخلی منزل از بخش‌های مختلفی تشکیل شده است که هر کدام از این بخش‌ها تاثیرات خاص و منحصر به فرد خود را بر دکوراسیون داخلی منزل اعمال می‌کنند. در ادامه به بررسی اصول طراحی هر بخش از منزل می‌پردازیم.

 

طراحی داخلی منزل در شیراز 9

 

طراحی داخلی اتاق نشیمن

اتاق نشیمن یا فضایی که برای نشیمن در هر خانه در نظر گرفته می‌شود؛ در اصل محل جمع شدن افراد خانواده و مهم‌ترین قسمت خانه به حساب می‌آید. فضای اتاق نشیمن به دلیل اهمیت زیاد خود در یک منزل مسکونی باید حتماً به صورت آفتابگیر طراحی شود و ارتباط راحتی در صورت نیاز با بالکن یا حیاط در اختیار ساکنین منزل قرار دهد.

این مدل از طراحی به این موضوع بستگی دارد که آیا در یک خانه ویلایی یا یک آپارتمان زندگی می‌کنید. در اتاق نشیمن فعالیت‌هایی مانند نشستن، صحبت کردن، تماشای تلویزیون، مطالعه و دیگر فعالیت‌های خانوادگی انجام می‌شود. به همین دلیل، طراحی اتاق نشیمن باید دوستانه و صمیمی صورت پذیرد. معمولاً مساحت اتاق نشیمن را بین 15 تا 35 متر مربع در نظر می‌گیرند و فضای نشیمن باید ارتباط مستقیمی با ورودی، آشپزخانه، غذاخوری و بالکن داشته باشد.

این فضا باید افراد خانواده را تشویق کند تا در اوقات فراغت خود به دور یکدیگر جمع شوند و لحظات دوستانه و صمیمانه‌ای را با یکدیگر داشته باشند. در هنگام طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل در شیراز به رنگ‌ها و ترکیب رنگ‌ها نیز اهمیت ویژه‌ای داده می‌شود. در حالت کلی، رنگ عنصر اصلی طراحی داخلی به حساب می‌آید.

 

طراحی داخلی منزل در شیراز 12

 

طراحی داخلی اتاق خواب

اتاق خواب یک پناهگاه به حساب می‌آید؛ مکانی برای از بین بردن خستگی‌ها و کسب دوباره انرژی از دست رفته در طول روز. فضای اتاق خواب باید با توجه به سلیقه شخصی هر فرد و علایق او طراحی شود. دکوراسیون داخلی اتاق خواب باید آرامش بخش باشد. فضای اتاق خواب در اصل معرف شخصیت و علایق شخصی هر فرد است. عوامل متعددی در هنگام طراحی دکور اتاق خواب موثر هستند و باید به آن‌ها توجه کرد. این عوامل عبارتند از: رنگ دیوارها، نورپردازی و چیدمان سرویس خواب در اتاق خواب.

نورپردازی اتاق خواب باید حتماً توسط یک گروه معماری در شیراز انجام شود. زیرا، افراد متخصص می‌توانند از بهترین و کاربردی‌ترین ایده‌ها در هنگام اجرای دکوراسیون داخلی شیراز استفاده کنند. یکی از اصولی که باید در هنگام اجرای نورپردازی اتاق خواب در نظر گرفته شود، قرار دادن کلید چراغ‌ها در کنار در ورودی اتاق خواب می‌باشد. کلیدها باید در کنار در ورودی اتاق خواب تعبیه شوند تا شخص بتواند در هنگام ورود و خروج به اتاق خواب به راحتی چراغ را روشن یا خاموش کند.

 

طراحی داخلی منزل در شیراز 11

 

طراحی داخلی آشپزخانه

آشپزخانه، یکی دیگر از فضاهایی است که در هنگام طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل باید به آن توجه ویژه نشان داد. دکور آشپزخانه در هر خانه‌ای می‌تواند تاثیر مستقیمی بر دیزاین و سبک طراحی داخلی منزل داشته باشد. به همین دلیل، اگر شما بتوانید در هنگام طراحی و یا تغییر دکور منزل خود حتماً به یک مغازه دکوراسیون داخلی در شیراز مراجعه کنید، قطعاً از نتیجه کار شگفت زده خواهید شد.

در حالت کلی، با یک بررسی دقیق از فضای آشپزخانه، به این نکته پی خواهیم برد که آشپزخانه از عناصر متعددی مانند سقف، دیوارها و بدنه، کف و کابینت‌ها شکل گرفته است؛ که هر کدام از این موارد تاثیر بسیار زیاد و مستقیمی بر روی دکوراسیون آشپزخانه می‌گذارند. ممکن است وجود عوامل و عناصر مختلفی مانند لوازم آشپزخانه، پرده‌ها و ظروف باعث شوند که توجه ما بیشتر به سمت این عوامل تغییر جهت داده شود! اما فراموش نکنید که طراحی داخلی آشپزخانه شامل انتخاب بهترین مدل کفپوش، دیوارپوش و حتی طراحی سقف است. انتخاب مصالح مختلفی مانند سرامیک، رنگ و یا کاشی برای دیوارهای آشپزخانه می‌تواند بسیار حساس و خاص به نظر بیاید. آشنایی با انواع دکوراسیون آشپزخانه قطعاً در روند انتخاب به شما کمک خواهد کرد.

 

طراحی داخلی منزل در شیراز 10

 

فرقی نمی‌کند که متراژ آشپزخانه منزل شما کم باشد یا زیاد؛ در هر صورت استفاده از کناف سقف آشپزخانه می‌تواند یک عنصر بسیار جذاب و کاربردی در دکور آشپزخانه محسوب شود و تاثیر زیادی در دکور آشپزخانه داشته باشد. در هنگام طراحی و اجرای کناف سقف آشپزخانه باید توجه داشته باشید که طرح و مدل کناف سقف آشپزخانه باید مکمل و در ادامه طرح کناف سقف سالن پذیرایی در نظر گرفته شود. نباید کناف سقف آشپزخانه دارای طرحی جداگانه و متفاوت از طرح کناف سالن پذیرایی داشته باشد. اگر اپن آشپزخانه منزل شما نیز به شکل جزیره‌ای است، رعایت این نکته از ضروریات است. همچنین اگر به طرح‌های جذاب و متفاوت برای سقف آشپزخانه علاقه دارید، به راحتی می‌توانید از ترکیب کناف و سی ان سی استفاده کنید. انتخاب مدل سقف کاذب کناف مناسب برای آشپزخانه دارای اهمیت بسیاری است.

 

طراحی داخلی منزل در شیراز 15

 

اگر شما نیز تمایل دارید تا بهترین و خاص‌ترین طرح دکوراسیون داخلی را در منزل خود داشته باشید، بهتر است تا در مرحله اول با مطالعه مقالات زیر اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید و سپس به یک دفتر دکوراسیون داخلی در شیراز جهت کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید. همچنین، می‌توانید تمامی پروژه‌های ایرانادکور را در این لینک مشاهده فرمایید.

enlightenedبازسازی منزل قدیمی در شیراز

enlightenedنوسازی منزل مسکونی

enlightenedکاربرد چوب در طراحی دکوراسیون

ایرانادکور، دفتر دکوراسیون داخلی در شیراز با بهره‌مندی از تخصص و دانش معماران و طراحان حرفه‌ای و همچنین داشتن سابقه‌ای طولانی و درخشان در طراحی داخلی منزل در شیراز تلاش می‌کند تا با استفاده از ایده‌های خاص و منحصر به فرد در زمینه اجرای دکوراسیون در شیراز همواره بهترین و شایسته‌ترین خدمات را به مشتریان گرانقدر خود ارائه کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاورین ایرانادکور تماس حاصل فرمایید.

نویسنده: ه. درعلی/ عضو تیم تحریریه ایرانادکور

برچسب ها :

نظرات کاربران

    برای این مطلب تاکنون نظری ثبت نشده است.

نظر خود را بیان کنید

نام شما :*  

ایمیل :

نظر شما : *  

7 روز هفته ، 8 صبح الی 5 بعد از ظهر پاسخگوی شما هستیم