09177114128 سفارش دکوراسیون
دکوراسیون داخلی شیراز موضوعی است که احتمالا شما هم که در این شهر زیبا و مدرن زندگی می کنید بارها و بارها آن را جستجو و دنبال کرده اید ، در این مقاله از ایرانادکور قصد داریم عناصر مختلف طراحی داخلی منزل در شیراز را بیان کرده و سپس به بررسی انواع سبک های دکوراسیون بپزدازیم با ما همراه باشید.

دکوراسیون داخلی در شیراز موضوعی است که احتمالا شما هم که در این شهر زیبا و مدرن زندگی می کنید بارها و بارها آن را جستجو و دنبال کرده اید ، در این مقاله از ایرانادکور قصد داریم عناصر مختلف طراحی داخلی منزل در شیراز را بیان کرده و سپس به بررسی انواع سبک های دکوراسیون بپزدازیم با ما همراه باشید.

 

دکوراسیون داخلی در شیراز

 

اهمیت دکوراسیون داخلی شیراز

اجرای دکوراسیون داخلی در شیراز ، به دلیل فرهنگ بالای مردم و دید هنری که ساکنین این زیباشهر دارند می تواند چالشی بزرگ و جذاب باشد ، شیرازی ها به هنرپروری معروفند و دکوراسیون داخلی هم به گونه ای تجلی هنر در فضای اطراف ماست.

ما در تیم تخصصی ایرانادکور به عنوان یک شرکت دکوراسیون داخلی منزل در شیراز مفتخریم که در یک دهه گذشته همراه و یاور شما در ساختن محیطی رویایی و دلنشین در فضای کار و زندگیتان بوده ایم و اعتماد شما باعث هرچه بیشتر شدن انگیزه ما در این سالها بوده است.

در ادامه به بررسی عناصر در دکوراسیون داخلی خواهیم پرداخت و شما می توانید با ما در خصوص دکور منزل در شیراز به رایگان مشورت کنید.

دستیابی به دکوراسیون دخلی رویایی

دکوراسیون داخلی یکی از هنرهای کاربردی در به کارگیری عناصر داخلی برای داشتن یک فضای زیبا ، راحت و دلنشین تعریف می شود. همه ما ژورنال ها و یا عکس های مربوط به دکوراسیون داخلی را بارها دیده ایم و قطعاً در دلمان آرزوی داشتن چنین فضا هایی را پرورانده ایم.

اما خوب است بدانید دست یابی به چنین فضاهایی برای محیط زندگی و کار آنقدر ها هم دور از ذهن و یا گران قیمت نبوده و نیست ؛ کافیست یک گروه معماری در شیراز که سابقه درخشانی دارد را انتخاب کرده و خواست و سلیقه خود را مطرح کنید ، سپس می توانید از متریال ها و المان های موجود بهترین استفاده را کرده و به رویای خود لباس واقعیت بپوشانید.

یک طراح دکوراسیون داخلی مجرب ، فردی است که طبق سلیقه مشتری و بکارگیری خلاقیت و ایده‌های ناب اقدام به چیدمان داخلی نماید. دکوراسیون داخلی در تمام فضاهای داخلی قابل اجراست ، شما می‌توانید طراحی دکوراسیون داخلی را در منزل ، محل کار ، ادارات و مراکز تجاری پیاده سازی نمایید ؛ چنانچه ما در ایرانادکور ، به عنوان یک تیم دکوراسیون داخلی مدرن در شیراز ، طراحی دکوراسیون تمام فضاهای ذکر شده را در پرونده کاری خود داریم.

 

ایرانادکور - دکوراسیون داخلی شیراز

 

عناصر اصلی دکوراسیون داخلی

شناخت عناصر اصلی دکوراسیون داخلی کمک شایانی به اجرای موفق یک پروژه خواهد داشت ، رعایت برخی اصول ساده و کاربردی در نحوه چیدمان می‌تواند تأثیری شگرف در دکوراسیون ایجاد کند. خلق تنوع و حس تازگی در افراد ، هنر یک دکوراتور است و تفاوت یک دکوراتور با فرد عادی این است که وی اشراف کافی به عناصر مهم دکوراسیون داخلی دارد ؛ برای شناخت بهتر این عناصر با ما در ایرانادکور همرا باشید.

اصل اول : نور و روشنایی

یکی از عناصر مهم در طراحی دکوراسیون داخلی ، نور است. داشتن نور کافی و نورپردازی از اصول مهم دکوراسیون بوده که جلوه و نمای خاصی به اشیا می بخشد. هر مکانی نیاز به نور مختص و دقیقا مناسب دارد. به عنوان مثال میزان نور اتاق خواب با اتاق نشیمن و یا اتاق مطالعه کاملا می تواند متفاوت باشد ؛ نور اتاق کودکان باید از منبعی طبیعی باشد اما نور سالن می تواند با لوستر و یا هر منبع نور دیگری تامین شود ، پس توجه به نیاز و کاربرد ، این عنصر مهم را تعیین خواهد کرد.

 

 

اصل دوم : رنگ

عنصر مهم دیگر در طراحی دکوراسیون داخلی استفاده از رنگ‌ها است. ما ایرانیان از دیر باز به رنگ ها اهمیت داده ایم خصوصا در آثار باستانی ، مساجد و آثار هنری قدیمی می توان اهمیت دادن به رنگ را دید ، اگر در شیراز زندگی می کنید ، قطعا با مسجد نصیر الملک آشنایید ؛ تلفیق نور و رنگ در این مسجد ، آن را جهانی کرده و کمتر کسی است که عکس های زیبا و جذاب این مسجد را ندیده باشد ؛ پس رنگ ، عنصر ارزان قیمت ولی بسیار پرکاربرد است که می تواند معجزه هایی را در فضای اطراف شما خلق نماید.

ما نیز به عنوان مرکز دکوراسیون داخلی در شیراز در تمام پروژه های خود از رنگ‌ها نهایت استفاده را داریم ، در این راستا باید حتما به خواست و سلیقه مشتری دقت و توجه داشت. رنگهای گرم مانند قرمز، رنگهای سرد مانند آبی و رنگهای خنثی به تناسب انرژی که به محیط اطراف خود می‌دهند در مکان‌های مختلفی استفاده خواهند شد. رنگ‌ها موجب کوچک یا بزرگ دیده شدن محیط می گردند و تأثیرات مستقیم بر روی روحیه و خلق و خوی افراد دارند. پس تا آنجا که امکان دارد در انتخاب رنگ دقت عمل به خرج دهید!

 

طراحی دکوراسیون داخلی شیراز

 

اصل سوم : تعادل

از دیگر عناصر مهم در طراحی دکوراسیون داخلی ، ایجاد تعادل در محیط است. حفظ تعادل در نحوه چیدمان یکی از جنبه‌های زیبایی شناختی محیط است اما منظورمان از تعادل چیست؟ مثلا در سالن کوچک استفاده از فرش و مبلمان بزرگ ، تنها فضا را شلوغ و عصبی جلوه خواهد داد و یا بکار گیری المان های دکوری کلاسیک مانند مبلمان های منبت کاری شده در کنار المان های سبک مدرن مانند کاغذ دیواری هایی ساده با طرح های زاویه دار هندسی ، محیط را کاملا از تعادل خارج خواهد کرد.

اصل چهارم : هارمونی

نکته مهم دیگر در طراحی دکوراسیون داخلی رعایت هارمونی اجزا می باشد. چنانچه از هر سبک دکوراسیونی استفاده می‌کنید باید هارمونی را در همان سبک اجرا کنید ؛ انتخاب وسایل ، نحوه چیدمان ، استفاده از رنگ های متضاد و یا بکارگیری بافت‌های گوناگون باید دقیقا در هماهنگی هم باشند.

هماهنگی رنگ و مدل پرده‌ها با مبلمان و یا هماهنگی رنگ و اندازه کف پوش‌های خانه با متراژ برخی از این موارد است.

 

هارمونی در دکوراسیون داخلی

 

تصور کنید که شما مبلمانی قهوه ای رنگ را در مقابل پرده ای صورتی که قبلا در خانه ای که خریده اید وجود داشته چیدمان کنید ، همینکه تصور کردید کافیست!

حال اگر با هزینه ای کم ، پارچه رویی پرده را به رنگ بژ یا طلایی و یا کرم تغییر رنگ دهید تا هارمونی آن حفظ شود ، قطعاً منظره زیباتری را خواهید داشت.

طراح دکوراسیون داخلی موفق کسی است که با اصول طراحی دکوراسیون آشنایی کافی داشته و توانایی اجرا و چیدمان مطابق با فضا و سبک مورد نظر را دارد وقتی هارمونی فضا را رعایت کنید ، ایجاد روحیه شاداب و باطراوت در افرادی که در آن فضا نفس می کشند و رفت و آمد می کنند نتیجه کار است.

حال که با عناصر اصلی دکوراسیون داخلی آشنا شدید باید بتوانید اجرایی بی عیب و نقص و ایده آل داشته باشید تا این عناصر در کنار هم اجرا شده و معجزه کنند.

در ادامه با ما در ایرانادکور همراه باشید تا با انواع سبک های دکوراسیون داخلی هم آشنا شوید.

ضمن اینکه ما در دفتر دکوراسیون داخلی در شیراز ، می توانیم فضای داخلی خانه شما را طراحی کنیم تا بتوانید پیش از هر نوع تغییری و یا تصمیمی ، صحنه ای که در خانه شما خلق خواهد شد را ببینید و بهترین انتخاب ها را داشته باشید.

انواع سبک دکوراسیون منزل

انواع سبک دکوراسیون داخلی با توجه به نوع و سبک به کار بردن عناصر اصلی در طراحی دکوراسیون تعریف می گردد. بنابراین هر یک از انواع سبک دکوراسیون با الهام گرفتن از ایده‌ای خاص اجرا می‌شود. انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی بسیار متنوع است به طوری که بیش از ۴۰ نوع سبک دکوراسیون داخلی تعریف شده که شناخت همه آن ها ضروری نیست ؛ برخی از انواع رایج سبک دکوراسیون به شرح ذیل معرفی می‌شود:

سبک دکوراسیون مدرن

در سبک دکوراسیون مدرن از مبلمان و لوازم استیل ، فلزی و شیشه‌ای بیشتر استفاده می شود. طراحی ساده ، لوازم شفاف و خطوط منظم و هندسی استفاده از رنگ های سفید و رنگی ساده از ویژگی‌های بارز این سبک به شمار می رود ، در سبک مدرن اشکال هندسی و زاویه دار کاربرد زیادی دارند و اصولا سادگی و راحتی از اصول این سبک است. در این سبک ، خبری از رنگ های طلای و نقره ای براق و طرح های پیج در پیچ و گل دار نیست.

 

دکوراسیون مدرن

 

سبک دکوراسیون کلاسیک

در مقابل سبک مدرن ، همیشه سبک کلاسیک وجود دارد ، بر خلاف سبک مدرن ، در این نوع سبک رنگ‌های ملایم و طرح و نقش‌های ظریف بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد ، طرح های شلوغ و گل دار ، طرح های پیچیده و براق ، منبت کاری و طرح های منحنی و غیر زاویه دار از خصوصیات این طرح است ، مانند مبلمان استیل که دارای نقوش منبت کاری شده در بالای مبل است و یا کابینت ممبران با نقوش طلایی فرشته و گل و ... بر روی آن.

این سبک بیشتر برای مجلل کردن فضا کاربرد دارد و شکوه خاصی را به محیط می بخشد اما امروزه جوانان ، کمتر این سبک را می پسندند و آن را انتخاب می کنند.

 

دکوراسیون کلاسیک

 

سبک دکوراسیون روستیک

در این سبک از بافت‌ها و مواد برگرفته از طبیعت استفاده می کنند. انواع نی ، چوب و حصیر و لوازم چوبی ، انواع ظروف مسی و چوبی در این سبک کاربرد فراوان دارند ، رنگ های آبی دریا ، کرم ماسه ، قهوه ای چوب و بژ و طلایی خورشید و هر رنگی که مخصوص عناصر طبیعت است در سبک روستیک دنبال می شود ، وقتی شما به خانه ای در سبک روستیک نگاه می کنید ، ناخود آگاه احساس می کند که در تکه ای از طبیعت ایستاده اید.

 

دکوراسیون روستیک

 

سبک ایرانی اسلامی

در سبک ایرانی از رنگ‌ها و نقوش ایرانی و اسلیمی استفاده می‌شود. از نقوش ایران باستان تا گلیم‌ها و قالی‌های ایرانی و با رنگهای شاد و سرزنده. در سبک ایرانی می‌توانید با بکارگیری هوشمندانه لوازم و چیدمان درست یک سبک ایرانی و مدرن داشته باشید که همیشه زیبا و پایدار خواهد بود و هر ایرانی که وارد خانه شما شود ، سلیقه شما را تحسین خواهد کرد.

 

دکوراسیون ایرانی

 

سبک‌های دکوراسیون داخلی بسیاری وجود دارند اما مهم تر از هر عنصر و سبکی تنها و تنها ، سلیقه زیبا و خواستنی شماست. این شمایید که می خواهید در فضای خود راه بروید و از دیدن تک تک اجزای آن سرشار از لذت و آرامش شوید ، پس هرگز سلیقه خود را با هیچ مد و سبکی عوض نکنید و با احترام به خواست درونی خود ، تمام اجزا را انتخاب کنید.

انواع خدمات دکوراسیون منزل

دکوراسیون داخلی شیراز را با ما در ایرانادکور تجربه کنید ، انواع خدمات دکوراسیون داخلی از قبیل بازسازی ، اجرای دکوراسیون فضاهای باغ و ویلا ، طراحی ، ساخت ، تعمیر و بازسازی انواع کابینت ، رنگ آمیزی ، اجرای کاغذ دیواری ، اجرای کف پوش و طراحی نما ، تنها بخشی از خدمات ما در تیم مجرب ایرانادکور است.

 

نویسنده : ص.توکلی / تیم تحریریه ایرانادکور

1400/02/18

برچسب ها :

نظرات کاربران

    برای این مطلب تاکنون نظری ثبت نشده است.

نظر خود را بیان کنید

نام شما :*  

ایمیل :

نظر شما : *  

7 روز هفته ، 8 صبح الی 5 بعد از ظهر پاسخگوی شما هستیم