09177114128 مشاوره رایگان
مشاوره دکوراسیون داخلی 09177114128
در این مقاله از ایرانادکور به شرح صفر تا صد طراحی دفتر کار می پردازیم ، اگر شما هم در حال تجهیز و یا تغییر دکور دفتر کار خود هستید حتما توصیه می کنیم این مقاله را بخوانید و با ما در تماس باشید تا با ارزان ترین قیمت ممکن زیباترین و کاربردی ترین طراحی داخلی دفتر کار را تجربه کنید.

در این مقاله از ایرانادکور به شرح صفر تا صد طراحی دفتر کار می پردازیم ، اگر شما هم در حال تجهیز و یا تغییر دکور دفتر کار خود هستید حتما توصیه می کنیم این مقاله را بخوانید و با ما در تماس باشید تا با ارزان ترین قیمت ممکن زیباترین و کاربردی ترین طراحی داخلی دفتر کار را تجربه کنید.

 

طراحی داخلی دفتر کار شیراز

 

چرا باید دفتر کار را طراحی کنیم؟

شرکت یا سازمانی که شما در آن کار می کنید و یا متعلق به شماست مکانی است که حداقل یک سوم ساعات روز خود را در آن می گذرانید و زیبایی حق شماست ، گاهی برخی افراد فکر میکنند که چون مراجعه کننده حضوری ندارند طراحی داخلی دفتر کار برای آن ها مهم نخواهد بود، در حالیکه یک طراحی اصولی و استاندارد به سلامتی ، تمرکز ، آرامش و افزایش بهره وری شما و همکارانتان منجر می شود.

ما خانه هایمان را دکور می کنیم تا اولا خودمان از ان لذت ببریم و در مرحله بعد به فکر مهمان هستیم ( البته برخی متفاوت فکر می کنند و برای دکور کردن خانه فقط سالن پذیرایی را به شدت زیبا می کنند در حالیکه به سایر بخش های خانه مانند اتاق ها بی توجه هستند.).

پس حتی اگر شما هیچ مراجعه کننده حضوری ندارید میتوانید به احترام خود و همکارانتان و برای حال بهتر طراحی داخلی دفتر کار را به بهترین وجه ممکن انجام دهید.

 

طراحی داخلی دفتر کار شیراز

 

بخش های مختلف طراحی دفتر کار

دفتر کار معمولا به دو بخش اصلی تقسیم می شود ، بخشی برای کارمندان و بخشی برای مدیر ، ممکن است بسته به شغل شما اتاقی برای مهمان و یا جلسات هم در نظر بگیرید.

ما در این مقاله هر یک از این بخش ها را به تفکیک بررسی می کنیم تا بعد از مطالعه این محتوا دقیقا بدانید باید چه کاری انجام دهید!

 

طراحی داخلی دفتر کار شیراز

 

طراحی داخلی دفتر کار ، اتاق مدیر

اتاق مدیر در هر سازمان و ارگانی اتاقی بسیار مهم است نه از این بابت که شخص مهمی قرار است در ان بنشیند بلکه از این بابت که قرار است قراردادهای مهم در این اتاق امضا شوند ، جلسات بسیار ضروری و با اهمیت و حتی محرمانه ای در این اتاق برگزار شود و علاوه بر آن در اتاق مدیریت کارکنان باید علاوه بر احساس منزلت مدیر احساس صمیمیت هم داشته باشند تا اگر خواستند برای طرح مشکلات خود با مدیر صحبت کنند فضا به آن ها استرس ندهد.

برای طراحی داخلی اتاق مدیریت معمولا دو سبک کاملا مشخص وجود دارد که بسته به سلیقه سازمانی و یا نیاز شرکت انتخاب می شود. این دو سبک عبارتند از سبک مدرن و سبک کلاسیک.

 

طراحی داخلی دفتر کار شیراز

 

سبک مدرن در طراحی داخلی اتاق مدیر

اگر شما مدیری کاری هستید و مانند کارمندان خود از صبح در حال کار و فعالیت هستید ، کاغذ های زیادی دارید و اسناد و مدارک مدام وارد اتاق شما می شود و با امضای شما خارج می شود و همچنین اگر ذاتا انسان ساده ای هستید می توانید از سبک مدرن استفاده کنید.

در این سبک همه چیز مینیمال و در حداقل است، تزئینات اضافه و پر زرق و برق را نخواهید داشت و کنار میز شما قفسه ها و شلف های زیادی تعبیه می شود تا بتوانید اسناد و مدارک خود را در آن براحتی قرار دهید. رنگ ها از طیف های روشن و ساده استفاده می شوند و وسایل دارای اشکال هندسی مانند مستطیل و مربعی هستند.

رای اینکه اتاق مدیریت به سبک مدرن آراسته شود، از انواع متریال های رایج همچون چوب خالص، فلز و شیشه در ترکیب با هارمونی رنگ های روشن استفاده می شود. گلدان های گل طبیعی می تواند زینت بخش اتاق مدیر شود.

 

طراحی داخلی دفتر کار شیراز

 

سبک کلاسیک در طراحی داخلی اتاق مدیر

در این سبک شما از آن دسته از مدیرانی هستید که بیشتر مدیریت می کنند تا کار و نظارت خوبی بر کار کارمندان دارند و اکثر اوقات اتاق آن ها محل جلسات مهم است تا کار!

البته سلیقه شما و سازمان هم بر این انتخاب تاثیر دارد ، مثلا شرکت ها بازرگانی و صادراتی می توانند از این سبک استفاده کنند، برای مثال اگر شما مهمانانی از حوزه خلیج فارس دارید این سبک دقیقا مناسب شرکت شماست.

در سبک کلاسیک از تزئینات فاخر و با شکوه استفاده بسیاری می شود ، همه چیز دارای جزئیات  زرق و برق و پیچیدگی است، مبلمان اتاق مدیر در این سبک دارای تاج های منبت کاری شده و از جنس چوب است ، پرده های سنگین مخملی با رنگ های تیره مانند زرشکی ، یشمی و سورمه ای به چشم میخورد ، رنگ های طلایی و نقره ای جلوه ای خاص به این سبک می دهد.

متریال رایج در سبک کلاسیک، چوب طبیعی درختان راش، بلوط و یا افراست که در ترکیب با چرم طبیعی به کار می رود. ترکیب متعادل طرح، متریال و رنگ می تواند سبک کلاسیک را به بهترین گزینه برای دکوراسیون دفتر کار مدیریت تبدیل کند.

تا اینجا تکلیف اتاق مدیر مشخص شد. برویم سراغ اتاق های کارکنان

 

طراحی داخلی دفتر کار شیراز

 

طراحی داخلی اتاق کارمندان سازمان

بسته به بزرگی فضای اداره یا شرکت شما و تعداد کارمندان طراحی داخلی فضا متفاوت خواهد بود ، اگر شما حدود 10 نفر پرسنل دارید و همگی قرار است در یک سالن بزرگ بنشینند و کار کنند قطعا شما به سمت پارتیشن بندی سوق داده می شوید و اگر برای هر نفر یا هر چند نفر بسته به دپارتمان کاری اتاق هایی در نظر دارید طراحی داخلی متفاوت خواهد بود.

در خصوص پارتشین بندی ما در مقاله دیگری مفصل صحبت کرده ایم که می توانید از بخش جستجو مقاله را یافته و مطالعه کنید .

 

طراحی داخلی دفتر کار شیراز

 

در بخش طراحی اتاق کار برای کارکنان باید به نکات زیر توجه کنید :

  1. اولین موضوعی که باید به آن دقت کنید خرید وسایلی دقیقا مورد نیاز پرسنل است. ابعاد و اندازه این وسایل بسیار مهم هستند ، میز های بزرگ تر لزوما بهتر نیستند، بسته به بزرگی فضا و تعداد افرادی که قرار است در یک فضا کار کنند شما باید چیدمان را انجام دهید. اگر مکان دفتر متعلق به شماست می توانید بسته به مساحت هر اتاق طراحی خاص همان فضا را انجام دهید اما اگر قرار است بعد از مدتی مکان شرکت را تغییر دهید حتما حتی المقدور از وسایلی با ابعاد کوچک استفاده کنید.
  2. موضوع مهم بعدی ارگونومی است ، در طراحی داخلی دفتر کار شما باید به مسئله سلامتی و ارگونومی توجه کنید ، کارمندی که صندلی و میز راحتی ندارد و بدن او مدام در فشار است نمیتواند ساعات زیادی را به کار اختصاص دهد و خیلی زود خسته خواهد شد.
  3. نکته مهم بعدی قفسه بندی ها و شلف هاست اینکه شما به بازار رفته و تعدادی فایل و کمد خریداری کنید و در اختیار کارمندان قرار دهید نه اقتصادی است و نه کاربردی اما شما می توانید با مشورت گرفتن از یک طراح داخلی که بتواند با کارمندان شما صحبت مختصری هم داشته باشد با هزینه های بسیار کمتر کار را پیش ببرید و از فضا بهترین استفاده را داشته باشید.
  4. طراحی داخلی اتاق ها باید به گونه ای باشد که کارمندان دقیقا ماهیت کار را درک کنند ، اگر کار شما در حیطه صنعت است بهتر است از رنگ های صنعتی و تابلو ها ، گلدان ها و ابزار آلات صنعتی برای تزئین استفاده کنید ، همچنین رنگ های سازمانی و برند خود را در تمام سازمان به کار ببرید تا هم کارمندان و هم مراجعه کنندگان مدام با آن در برخورد مستقیم باشند.
  5. استفاده از جملات انگیزش با تابلوهایی که هفتگی با شعارهای زیبا و روحیه بخش تزئین می شوند می تواند راندمان کار شما را افزایش دهد.

 

طراحی داخلی دفتر کار شیراز

 

در مقاله بعدی در خصوص نورپردازی ، انتخاب رنگ و نحوه انتخاب مبلمان دفتر کار با شما صحبت می کنیم به ما سر بزنید.

 

نویسنده : ص. توکلی / سرپرست تیم محتوا ایرانادکور

برچسب ها :

نظرات کاربران

    برای این مطلب تاکنون نظری ثبت نشده است.

نظر خود را بیان کنید

نام شما :*  

ایمیل :

نظر شما : *  

همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت 8 الی 17 پاسخگوی شما هستیم