09177114128 مشاوره رایگان
مشاوره طراحی باغ و ویلا 09177114128
بیشتر باغ های شیراز و بیشتر باغشهر های موجود در شهر صدرا قطعات 1000 متری هستند ، ممکن است خریداران دو یا چند قطعه ازین باغ شهر ها را خریداری کرده و مساحت را گسترش داده باشند اما هنچنین تعداد باغ ها و باغشهر های 1000 متری در شیراز بسیار زیاد است ؛ بدلیل سوالات و درخواست های مکرر شما عزیزان ، قصد داریم در این مقاله ، به بررسی اصول صحیح طراحی باغ 1000 متری بپردازیم ؛ شما می توانید در کنار این محتوا ، مقاله طراحی و محوطه سازی باغ و ویلا در شیراز را هم بخوانید و اطلاعات مفیدی را کسب نمایید.

بیشتر باغ های شیراز و بیشتر باغشهر های موجود در شهر صدرا قطعات 1000 متری هستند ، ممکن است خریداران دو یا چند قطعه ازاین باغ شهر ها را خریداری کرده و مساحت را گسترش داده باشند اما همچنان تعداد باغ ها و باغشهر های 1000 متری در شیراز بسیار زیاد است ؛ به دلیل سوالات و درخواست های مکرر شما عزیزان ، قصد داریم در این مقاله ، به بررسی اصول صحیح طراحی باغ 1000 متری بپردازیم ؛ شما می توانید در کنار این محتوا ، مقاله طراحی و محوطه سازی باغ و ویلا در شیراز را هم بخوانید و اطلاعات مفیدی را کسب نمایید.

 

طراحی باغ 1000 متری

 

اندازه گیری و طراحی باغ های 1000 متری

اولین اقدامی که برای طراحی یک باغ 1000 متری نیاز است نقشه برداری و اندازه گیری صحیح است ، بله درست است که باغ 1000 متر مربع مساحت دارد اما اینکه فرم هندسی آن به چه شکل است در طراحی ، تاثیر به سزایی دارد ؛ طراحی باغ مستطیل شکل ، مربعی شکل ، قناس و مختلف الاضلاع با هم متفاوت است.

بنابراین در اولین اقدام ، باغ خود را روی کاغذ به دقت ترسیم کنید.

انتخاب المان ها در طراحی باغ 1000 متری

در طراحی باغ المان های بسیاری را می توانید داشته باشید ، استخر ، ابنما ، آلاچیق ، برکه ، راهرو های سنگ فرش ، حوض ها تزئینی ، باربکیو ، جوی های روان ، نیم کت ، دیوار سبز و بسیاری المان های دیگرکه می تواند فضای باغ را دلنشین و کاربردی کند ، اما 1000 متر مربع واقعا فضایی نیست که بتوان تمام این موارد را در آن جا داد.

بنا براین در طراحی باغ 1000 متری خوب است با اولیت بندی هایی که دارید، المان های مورد علاقه یا مورد نیاز را بدرستی انتخاب کنید.

نورگیر ترین فضا را به درختان باغ اختصاص دهید که همان انتخاب درختان هم خود داستانی مفصل دارد.

باید تصمیم بگیرید با توجه به شرایط اقلیمی و نوع خاک ، چه نوع درختانی را داشته باشید ، درختان میوه ، درختان جنگلی ، درختان همیشه سبز ، درختان مناطق سردسیری ، گرمسیری و ... .

در باغ های 1000 متر مربعی بهتر است پارکینگ کوچکی در ورودی اختصاص دهید و سپس بلافاصله درخت کاری را آغاز کنید ، این ایده که پارکینگ را تا جلو درب ساختمان ادامه دهید برای باغ هایی با این ابعاد اصلا مناسب نیست چراکه فضای بسیار زیادی از باغ را اشغال خواهد کرد.

 

طراحی باغ 1000 متری

 

تلاش کنید فضاهایی به درختان اختصاص دهید که از ساختمان اصلی باغ دورتر باشد تا بتوانید مهمانی های خود را در ساختمان باغ و محوطه های طراحی شده اطراف ساختمان برگزار کنید و وارد فضای درختان نشوید.

 

طراحی باغ 1000 متری

 

جا نمایی تجهیزات و امکانات باغ

برای جانمایی بعد از انتخاب المان ها باید فکر و دقت زیادی به خرج داد ، برای مثال اگر استخر می خواهید باید بتوانید سرویس بهداشتی ای در نزدیکی های استخر در نظر بگیرید که دارای دوش باشد ، اینکه دستشویی رو یک طرف باغ قرار دهید و استخر را در طرف دیگر ، راحتی استفاده از هر دو را بصورت همزمان از دست خواهید داد.

یا مثلا باربکیو را در جایی خیلی دور از ساختمان در نظر نگیرید ، چون احتمالا موقع کباب کردن مدام به ظروف و تجهیزات آشپزخانه ای نیاز خواهید داست و هر بار رفت آمد ، شما را خسته می کند.

برای مسیر ها و راهرو های باغ ، پهنای مسیر باید به حدی باشد که دو نفر کاملا چاق و تنومند بتوانند همزمان از آن رد شوند ، این را به این دلیل می گوییم که شما همیشه موقع رفتن به باغ وسایل بسیاری را با خود می برید و باید بتوانید دو نفره همزمان از یک راهرو عبور کنید.

 

طراحی باغ 1000 متری

 

ویلا در باغ های 1000 متری

شاید شما بخواهید در باغتان ویلا بسازید ، دقت داشته باشید که ما در خصوص باغی با مساحت 1000 متر مربع صحبت می کنیم ، بنابراین اینکه فضای بزرگی را به ویلا اختصاص دهید ، معمولا پسندیده نیست ، شما می خواهید باغی داشته باشید که از زندگی روزمره فرار کرده و در آن به آرامش برسید این آرامش نیاز به درخت دارد و صدای آب و استخر و جایی که بتوانید خوراکی هایی دور هم درست کرده و بخورید ، اینکه یک خانه بزرگ چندین طبقه را در یک باغشهر نسبتا کوچک 1000 متری بسازید ، عاقلانه به نظر نمیرسد.

توصیه می کنیم نهایتا ویلایی در حدود 120 متر داشته باشید که آشپرخانه ، سالن و حداقل یک اتاق داشته باشد.

انتخاب متریال برای  باغ

انتخاب متریال ارتباط مستقیمی با شرایط اقلیمی دارد ، در این باره بسیار دقت کنید و متریالی برای باغ انتخاب کنید که کمترین آسیب را در طول زمان داشته باشد ، اینکه از چوب ترمو در اطراف استخر بهره ببرید در حالیکه زمستان های خیلی سرد و یخبندان داشته باشید و یا از آلاچیق هایی بزرگ در مناطق بادخیز استفاده کنید می تواند بزودی شما را به فاز تعمیرات ببرد.

 

طراحی باغ 1000 متری

 

در این زمینه یک متخصص می تواند شما را یاری کند ، ما در ایرانادکور در کنار شما هستیم تا بهترین طراحی باغ و ویلا را به شما ارائه دهیم.

 

نویسنده : ص.توکلی / ایرانادکور / دی ماه 1400

 

 

برچسب ها :

نظرات کاربران

    برای این مطلب تاکنون نظری ثبت نشده است.

نظر خود را بیان کنید

نام شما :*  

ایمیل :

نظر شما : *  

7 روز هفته ، 8 صبح الی 5 بعد از ظهر پاسخگوی شما هستیم