09177114128 سفارش دکوراسیون
کمد دیواری در اصل بخشی جدانشدنی از فضای هر اتاق به حساب می‌آید. نحوه تقسیم فضا و چیدمان قفسه بندی کمد دیواری می‌تواند در استفاده بهینه از فضای کمد دیواری بسیار موثر باشد.

تاریخ: 1399/10/9

 

امروزه در خانه‌های کوچک و نقلی و آپارتمان‌ها دیگر نمی‌توان اهمیت یک کمد دیواری شیک و جادار را در اتاق خواب‌ها نادیده گرفت. تمامی افراد خانواده برای قراردادن و گنجاندن لوازم شخصی خود، علاوه بر فضاهایی که در اختیار دارند، قطعاً به یک کمد دیواری جادار و بزرگ نیز فکر می‌کنند. بنابراین، طراحی و اجرای قفسه بندی کمدهای دیواری در منازل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در این مقاله به بررسی چیدمان قفسه بندی کمد دیواری می‌پردازد.

 

چیدمان قفسه بندی کمد دیواری 2

 

کمدهای دیواری و قفسه بندی آن‌ها

کمدهای دیواری در اصل بخشی ضروری و جدانشدنی از هر خانه به حساب می‌آیند. هر شخص تمایل دارد تا بیشترین استفاده را از فضای داخلی کمد دیواری در اتاق خواب یا منزل خود داشته باشد. امری بدیهی است که اگر فضای داخلی کمد دیواری به روش صحیحی تقسیم بندی نشده باشد، قطعاً نمی‌توان استفاده بهینه از تمامی فضای کمد دیواری داشت. داشتن یک طراحی شیک و منظم و طبقه بندی شده برای کمدهای دیواری باعث می‌شود تا کمبود جا و مکان در خانه‌ها کمتر احساس شود. بنابراین، نباید اهمیت قفسه بندی کمد دیواری را نادیده گرفت.

 

چیدمان قفسه بندی کمد دیواری 3

 

طبقه بندی کمد دیواری باعث می‌شود تا نظم و آرایش خاصی در فضای داخلی کمد به وجود بیاید و افراد دیگر برای قرار دادن لوازم خود در کمد دچار سردرگمی نشوند. اگر در تمامی بخش‌های منزل خود از جمله کمد دیواری یک نظم و قفسه بندی مشخص نداشته باشید، حتی بزرگترین فضاها نیز برای شما شلخته و کوچک به نظر می‌رسد. در هنگام چیدمان قفسه بندی کمد باید به بخش بندی فضای داخلی کمد برای انواع لباس‌ها، کفش‌ها و لوازم ضروری و غیر ضروری توجه داشت. انتخاب بهترین سایز کمد برای اتاق می‌تواند اولین گام برای یک فضای عالی باشد.

 

چیدمان قفسه بندی کمد دیواری4

 

اصول چیدمان قفسه بندی کمد دیواری

در هنگام انتخاب نحوه چیدمان قفسه بندی کمد دیواری به این توجه داشته باشید که فضای مناسب برای قرار دادن کفش با طبقه بندی مناسب برای شال و روسری قطعاً متفاوت است. پس طبقه بندی فضای داخلی کمد دیواری باید بر اساس انواع مختلف لباس‌ها و نحوه چیدمان آن‌ها باشد. در نظر گرفتن فاصله بندی مناسب برای طبقات کمد دیواری و استفاده از بازشوهایی نرم و بی‌صدا باعث می‌شود تا فضای داخلی کمد دیواری شیک و منحصر به فرد به نظر آید. قفسه بندی کمد دیواری با توجه به جنس کمد و اندازه فضای داخلی کمد متغیر می‌باشد.

 

چیدمان قفسه بندی کمد دیواری 5

 

یکی دیگر از اصولی که در هنگام طراحی و اجرای قفسه بندی کمد دیواری باید به آن توجه داشت، در اصل عمق فضای کمد دیواری می‌باشد و عمق کمد دیواری نیز در نحوه تقسیم بندی فضای داخلی کمد دیواری بسیار تاثیرگذار است. دسترسی آسان به لوازم و لباس‌ها در کمد دیواری یکی دیگر از نکات مهم و تاثیرگذاری است که باید حتماً به آن توجه داشت. همچنین متریال استفاده شده برای قفسه بندی کمد دیواری نیز در نحوه تقسیم بندی فضا تاثیرگذار است. طراحی داخل کمد دیواری اتاق خواب باید با توجه و دقت خاصی صورت پذیرد.

 

چیدمان قفسه بندی کمد دیواری 6

 

بهتر است تا در هنگام طراحی و اجرای چیدمان قفسه بندی کمد دیواری حتماً فضای مشخصی را برای رگال لباس و کشوهایی نیز مختص اکسسوری و لوازم کوچک تعبیه شود. فضای داخلی کمد باید به نحوی طراحی و قفسه بندی شود که شخص بتواند به تمام لوازم داخل کمد دسترسی داشته باشد. اینکه درب‌ها در کمد دیواری به صورت ریلی باشد یا به حالت کشویی باز و بسته شود، همگی بستگی به نحوه چیدمان قفسه بندی کمد دیواری دارد. در ادامه مطالعه مقالات زیر را از دست ندهید.

enlightenedکمد لباسی ام دی اف

enlightenedعکس کمد دیواری شیک

enlightenedمدل کمد دیواری ریلی اتاق خواب

 

چیدمان قفسه بندی کمد دیواری 7

 

ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در شیراز و جنوب کشور با بهره‌مندی از دانش و تخصص معماران و طراحان حرفه‌ای و همچنین داشتن سابقه‌ای طولانی و درخشان در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل در شیراز و جنوب کشور همواره تلاش می‌کند تا خدماتی خاص و منحصر به فرد را به شما عزیزان ارائه دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاورین ایرانادکور تماس حاصل فرمایید.

نویسنده: ه. درعلی/ عضو تیم تحریریه ایرانادکور

 

برچسب ها :

نظرات کاربران

    برای این مطلب تاکنون نظری ثبت نشده است.

نظر خود را بیان کنید

نام شما :*  

ایمیل :

نظر شما : *  

7 روز هفته ، 8 صبح الی 5 بعد از ظهر پاسخگوی شما هستیم