09177114128 مشاوره رایگان
مشاوره طراحی داخلی 09177114128
بازسازی منزل و آپارتمان در شیراز را نمیتوان دست کم گرفت ؛ شیراز شهر هنر است و انسان های فرهیخته که از قدیم برای ساخت و مرمت بناها اهمیت قایل بوده اند و در معماری شهره! در این محتوا از ایرانادکور قصد داریم درخصوص بازسازی منزل و آپارتمان در شیراز با شما صحبت کنیم ، با ما همراه باشید و اطلاعات خود را به روز و تکمیل کنید.

به روز رسانی : 1401/09/20

بازسازی منزل و آپارتمان در شیراز را نمیتوان دست کم گرفت ؛ شیراز شهر هنر است و انسان های فرهیخته که از قدیم برای ساخت و مرمت بناها اهمیت قایل بوده اند و در معماری شهره! در این محتوا از ایرانادکور قصد داریم درخصوص بازسازی منزل و آپارتمان در شیراز با شما صحبت کنیم ، با ما همراه باشید و اطلاعات خود را به روز و تکمیل کنید.

می دانیم که هر بنا و ساختمان هر چقدر خوش ساخت ، پس از چندین سال استفاده نیاز به بازسازی و نوسازی دارد ، سیستم های لوله کشی ، گچ کاری ، نما ، کفپوش ها ، دیوار پوش ها و غیره پس از گذشت مدتی کهنه و فرسوده شده و نیازمند تعمیر و تغییرند.

دعوت می کنیم در کنار این محتوا  ، مقاله اجرای دکوراسیون داخلی در شیراز را نیز بخوانید و از اطلاعات جالب و به روزی که در آن ارائه شده است نیز مطلع شوید.

هدف اصلی بازسازی منزل و آپارتمان در شیراز

بازسازی منزل و آپارتمان در شیراز را بررسی می کنیم ُ‌شیراز آب و هوای بسیار مناسب و متعادلی دارد ، بنابراین برخلاف شهر های جنوبی و همچنین استان های شمالی که گرما ، شرجی و بارش برف های سنگین عمر ساختمان را کم می کند ، آب و هوای کم رطوبت با باران متعادل در شیراز باعث شده عمر ساختمان ها بصورت نرمال و طبق استانداردهای تعریف شده ساختمانی باشد ، پس خانه ها و آپارتمان های شیراز ارزش بازسازی با هدف افزایش عمر را دارند.

هدف اصلی از بازسازی هر بنا افزایش عمر بنا و در کنار آن افزایش قیمت بنا است! بنابراین اولین سوال شما برای بررسی بازسازی منزل یا آپارتمان در شیراز باید این باشد که آیا این بنا ارزش بازسازی را دارد یا باید برای نوسازی و فروش آن اقدام کرد؟! و این سوالی بسیار مهم با پاسخی سخت و پیچیده است!

 

هدف اصلی بازسازی منزل و آپارتمان در شیراز

 

اگر از روش های صحیح استفاده کنید ، مقرون به صرفه ترین راه تغییر ، بازسازی است ، نوسازی هزینه ها ، مجوز ها و مسایل خاص خود را دراد که شما را وارد فرایند دیگری خواهد کرد ؛ در نوسازی ساختار هایی نو را بجای قدیمی ها بازنشانی می کنیم اما در بازسازی ، تمام تلاشمان این است که از کیفیت باقیمانده سازه های قبلی به بهترین شکل بهره ببریم.

بنابراین در بسیاری از مواقع ، به جای تخریب ساختمان هایی که تنها در ظاهر فرسوده اند، یک بازسازی خوب و اصولی می تواند ساختمان را دگرگون کرده و تحولی عظیم و چشمگیر در آن ایجاد نماید و این کاری است که در تخصص ما در ایرانادکور است.

از مهمترین کارهایی که برای افزایش طول عمر بنا میتوان انجام داد مقاوم سازی است ؛ مقاوم‌ سازی ساختمان در علم مهندسی عمران به مفهوم بالا بردن مقاومت یک سازه در برابر نیروهای وارده شده به آن تعریف میشود . مقاومت در برابر زلزله مهمترین موضوع در هنگام عملیات مقاوم سازی است ، یکی از مهم ترین علل نیاز به مراحل انجام مقاوم سازی ،  اشتباهاتی است که در زمان طراحی یا اجرا صور گرفته و باعث شده در شرایط سخت ساختمان نتواند ایستادگی خوبی داشته باشد ؛ در مراحل بازسازی می توان ساختمان را مقاوم کرد و با روش هایی ساده مقاومت ساختمان را افزایش داد.

 

دلایل اصلی بازسازی منزل و آپارتمان

 

دلایل اصلی بازسازی منزل و آپارتمان در شیراز

 • فرسودگی جزئی و یا کلی بافت ساختمان
 • خسته شدن افراد ، از زندگی طولانی مدت در یک فضای تکراری  و نیاز به تنوع
 • بالا بردن استحکام و پایداری ساختمان در برابر حوادث طبیعی و غیر طبیعی مانند سیل، زلزله و
 • نیاز به استفاده از متریال های جدید و تغییر سبک دکوراسیون داخلی
 • تغییر نیاز خانواده ، مثلا بزرگ تر شدن بچه ها و نیازشان به داشتن اتاق مستقل
 • تغییر خانه به سمت خانه هوشمند و مدرن کردن سبک ساختمان همراه با تغییرات تکنولوژی

 

بازسازی منزل و آپارتمان در چه بخش هایی ضروری است؟

بازسازی منزل و آپارتمان در چه بخش هایی ضروری است؟ خب شما احتمالا در حال زندگی در منزلی با طول عمر بیش از ده سال هستید و حتی فکر بازسازی هم برایتان هیجان انگیز و شادی آفرین است ، بله دقیقا همینطور است ، انسان تنوع طلب و زیبایی دوست است پس از محیط تکراری و یا کهنه شده ازرده خاطر خواهد بود ، هر روز متریال های جدید به بازار می آید و ظواهر خانه هم با وسایلش از مد می افتد و دلمان میخواهد ما هم دستی به سر و روی خانه مان بکشیم.

اما بازسازی دو گونه است ؛ بازسازی ساختاری و بازسازی تزئینی ؛ نوع اول بیشتر در فکر آقایان و نوعدوم بیشتر در تصور خانم های خانه است!wink

بازسازی تزئینی معمولا شامل ظواهر خانه است مواردی مثل تعویض کفپوش ، تغییر نوع دیوارپوش ها تعویض کاشی های آشپزخانه ، کابینت ها و همچنین رسیدگی به سرویس های بهداشت ، روشویی ها و در کنار آن نورپردازی است.

اما بازسازی سازه‌ای و ساختاری معمولا تغییراتی در نقشه با هدف افزایش فضا و یا تغییر کاربری فضا است برای مثال تبدیل یک هال به اتاق خواب و یا ساخت و بازسازی زیرزمین ، تغییراتی در اتصالات لوله‌کشی آب و گاز و برق و یا بازسازی سقف و سازه های ساختمانی است.

بنابراین شما باید ابتدا اولویت ها و نیاز های منزل و یا آپارتمان خود را در نظر گرفته و سپس اقدامات لازم را آغاز کنید ؛ آیا منزل شما نیاز به تعویض برخی سازه ها و ساختارهای اصلی دارد؟ آیا لوله کشی ها فرسوده شده و یا در حال فرسودگی هستند و مهمترین سوال اینکه آیا از نظر ایمنی منزل یا آپارتمان شما نیازمند بازسازی است یا خیر؟

بنابراین در این مرحله شما یا باید خودتان از چند و چون تمام بخش های ساختمان سر در بیاورید یا باید کار را به کاردان بسپارید تا هزینه و زمان شما هدر نرود! البته از جمله پیداست که راه دوم صحیح تر و منطقی است چراکه تجربه و دانش در بحث ساختمان و دکوراسیون حرف اول را میزند و شما هرچقدر هم آگاهی در این زمینه داشته باشید یا کسب کنید نمیتوانید تمام زوایا را مانند متخصصی که سالهای زیادی را به بازسازی بناها مشغول بوده ببینید و بررسی کنید.

 

بازسازی منزل و آپارتمان در چه بخش هایی ضروری است؟

 

ما در ایرانادکور برای بازسازی منزل و آپارتمان در شیراز چه می کنیم؟

شاید ندانید که مشاوران و متخصصان ما در ایرانادکور بازدید اولیه را برای شما انجام میدهند و تمام نظرات و پیشنهادات خود را صادقانه به شما خواهند گفت ؛ حال می توانید تخمین دقیقی از هزینه و زمان داشته باشید و تصمیم درست بگیرید.

بارها شاهد بوده ایم که افراد بدون دریافت مشورت صحیح اقدام به بازسازی کرده اند و در میان راه با مشکلاتی مواجه شده اند که مجبور به هزینه کردهای سرسام آور و یا صرف زمان بسیار بیشتری شده اند و کنترل شرایط را از دست داده اند. 

دریافت مشاوره باعث میشود ریسک عملیات بازسازی کاهش یافته و شما با خیالی آسوده اقدامات را آغاز کنید.

تاثیر بازسازی منزل بر روحیه افراد

تغییر فضا و محیط زندگی ما انسان ها ، اثرات بسیار مثبتی بر روی روحیه و عملکرد ما دارد ، ممکن است حوصله ما در محیط جدید بیشتر شود ، تمرکز بچه ها در اتاق جدید بالاتر برود و یا آرامش سالمندان خانواده بیشتر تامین شود.

ثابت شده که تعمیر و نوسازی محیط کار به شدت بازدهی کاری کارمندان را افزایش می دهد حتی اگر تغییر دکور در حد جابه جا کردن همان وسایل باشد ، چراکه همین تغییرات آن ها را از روزمرگی جدا کرده و روح افراد را تازه می کند.

چرا بازسازی کنیم ؟

اصلا چرا بازسازی کنیم ؟ همین جا به خب شاید این را باید اول مقاله بازسازی منزل و آپارتمان در شیراز می گفتم اما مهم نیست شما اینجایید و ما در حال گفتگو درباره بازسازی منزل و آپارتمان در شیراز هستیم ؛ ما با سه هدف اصلی خانه ها را بازسازی میکنیم : 

اول : قدیمی بودن ساختمان و بالا بردن عمر آن ، شاید سازنده اولیه خانه سهل انگار بوده و برای هرچه ارزان تر ساخته شدن بنایی که بدست شما رسیده برخی متریال ها را از جنس های بی کیفیت استفاده کرده و حال بعد از چند سال شما با مشکل روبه رو هستید ؛ واین دلیل بیشتر بازسازی ها در آپارتمان هایی است که بصورت بساز و بفروش ساخته و به فروش رسیده اند ؛ لوله های بی کیفیت سازه های ضعیف ، استفاده از ارزان ترین متریال ها و سازه ها در ساخت لایه های زیرین و استفاده از متریال هایی با رنگ و لعاب بیشتر در لایه های رویی!

دوم : طراحی نامناسب و پلان های غلط و بد! در طول زمان مدام سلیقه ها عوض میشود ، تکنولوژِی پیشرفت می کند و خانه شما دیگر طبق سلیقه جوان تر شما نیست ، مدام به خود می گویید حیف این خانه که نقشه خوبی ندارد ، ایکاش اتاق بزرگتری برای بچه ها اینجا بود ، کاش میشد این دیوار یا ستون را از وسط سالن پذیرایی حذف کنم و صحبت هایی دلی ازین دست. خب ما اینجاییم که به ندای درون شما گوش داده و جامه عمل بپوشانیم. پس این هم دومین دلیل اصلی بازسازی منزل و آپارتمان در شیراز.

 

چرا بازسازی کنیم ؟

 

سوم : افزایش قیمت بنا ، شاید به خود بگویید اگر 100 میلیون تومان خرج بازسازی کنم آیا واقعا 150 میلیون تومان به قیمت ملکم اضافه میشود؟ ما به شما می گوییم بله و این جواب قطعی است کافی است سری به بنگاه های مسکن در شیراز بزنید و ببینید قیمت آپارتمان ها و منازل بازسازی شده چقدر با همتایان بازسازی نشده خود تفاوت دارند!!!

تجربه ما به شما می گوید ملک شما بعد از بازسازی حداقل 10 درصد افزایش قیمت خواهد داشت به شرطی که بازسازی را اصولی پیش ببرید و از بریز و بپاش های زیادی که خرج های سنگین روی دستتان می گذارد صرف نظر کنید ، یک نکته دیگر هم در این زمینه به شما میگویم که حاصل تجربه شخصی است ؛ اول به محله ای که منزل یا آپارتمان شما در آن قرار گرفته دقت کنید و بعد بازسازی تزئینی را آغاز کنید ، اینکه شما در محله ای در پایین یا مرکز شهر آپارتمانی را به صورت لاکچری بازسازی کنید نمیتواند قیمت ملک شما را بصورت ماورایی تغییر دهد چون هنوز هم خانه شما در جای خوب شهر نیست و رشد قیمت آن حداکثر به اندازه بناهای نوساز آن محله است و نه بیشتر!!!

هزینه بازسازی منزل و آپارتمان در شیراز

هزینه بازسازی منزل و آپارتمان در شیراز چقدر است؟ همین جا به شما توصیه ای مهم داریم ، تمام کارهایی که لازم است در هنگام بازسازی انجام دهید را تعیین کنید ، مراحل کار را با کمک یک فرد حرفه ای به درستی مشخص نمایید و حالا در مهم ترین مرحله ، تخمین هزینه را به دقت پیش ببرید ، با اینکه همیشه در هنگام بازسازی به هزینه های پیش بینی نشده بر می خورید ، مثلا می خواهیددیواری را پوشش دهیدمتوجه می شوید که لوله کشی زیر آن پوسیدگی دارد ، حال مجبورید دیوار را کنده و ابتدا لوله ها را تعویض کنید ، اما با همه این اوصاف هر چقدر تخمین دقیق تری از هزینه ها داشته باشید کمتر دچار مشکل مالی خواهید شد ، اینجاست که باز هم می گوییم کار را به کاردان بسپارید!

 

هزینه بازسازی منزل و آپارتمان در شیراز

 

قدم بعدی تخمین زمان است ، باید دقیقا مشخص کنید که چقدر زمان برای انجام پروژه نیاز است ، احتمالا افرادی که در خانه و یا آپارتمان تحت بازسازی قرار دارند ، مجبورند برای مدتی آن مکان را ترک کنند ، بنابراین بسیار مهم است که بدانیم زمان بازسازی چقدر طول خواهد کشید تا تکلیف افراد ساکن در آن مکان مشخص باشد ، شاید نیاز باشد برای مدتی مکانی را اجاره کنند و یا به محلی که در نظر دارند اسباب کشی کنند ، دیده شده که خانواده ها بعضا با تصور اینکه تنها یکی یا دو هفته کار بازسازی انجام میشود در خانه فامیل و یا در اتاقی از همان ملک اقامت کرده اند و بقیه ماجرا را خودتان حدس میزنید . . . 

 

نکته کلیدی بازسازی منزل و آپارتمان در شیراز

پیشتر ، در هنگام ساخت خانه ها و آپارتمان ها قوانین و نظارت ارگان های مختلف کمتر بود ، اکنون قوانین سخت گیرانه تری برای لوله کشی ها ، دیوار کشی ها ، برق کاری ، اندازه ها و مقیاس ها وجود دارد ، شما حتما باید کارشناس متخصص هر مورد را برای تخمین صحیح به یاری بگیرید ، شاید ندانید جای صحیح کنتور برق کجاست و یا لوله کشی گاز با قوانین جدید ، چگونه خواهد بود ، بنابراین به همه این موارد دقت کنید تا بهترین نتایج را بگیرید.

 

بازسازی خانه را از کجا شروع کنم؟

بازسازی خانه را از کجا شروع کنم؟ سوال خوبی است! واقعا بازسازی را باید از کجا آغاز کرد؟ تجربه ما در این زمینه پاسخ شما را خواهد داد : از آشپرخانه!

آشپزخانه قلب تپنده هر خانه ای است بیشترین رفت و آمد افراد به این فضا است و امروزه با طراحی کابینت های زیبا و اکسسوری های بسیار شیک ، آشپزخانه چیزی کمتر از پذیرایی برای جلب توجه مهمان ندارد! علاوه بر این آشپزخانه محل تجمع تاسیسات آب و برق و گاز و وسایل برقی مهمی در کنار یکدیگر است ، محلی پر از گرما و رطوبت که بیشترین آسیب را به سازه ها وارد می کند. اگر دلایل ما کافی بود پس بازسازی را از آشپزخانه شروع کنید.

 

بازسازی خانه را از کجا شروع کنم؟

 

بسته به بودجه ای که کنار گذاشته اید می توانید کابیت ها را تعویض یا تعمیر کنید ، نورپردازی را به آشپرخانه هدیه دهید اگر دیوار یا طاقچه یا قناسی خاصی در آشپزخانه است را بر طرف کرده و ده ها کار مفید و زیبای دیگر!

خب مرحله بعد به پذیرایی بروید ، کمی به دیوارپوشها ، کف پوش ها ، لوستر های سقفی و دیواری و سایر المان ها فکر کنید. اگر نمیخواهید وسایل خود را عوض کنید آیا بهتر نیست کف پذیرایی را مثلا لمینت کنید تابا چوب مبل شما همخوانی بهتری داشته باشد ؟ یا اگر به جای رنگ دیوارها یا حداقل برخی دیوار ها را کاغذ دیواری کنید زیباتر نخواهد بود؟ پرده ها چطور. آیا خانه شما هم چون تمام وسایل و المان ها را در یک مرحله نخریده اید رنگ به رنگ و نا زیبا شده؟ شاید وقت آن است که ارتباطی معنا دار بین کفپوش ، دیوارپوش و سقف ایجاد کنید . . . یادتان باشد مشاوران ایرانادکور تمام این پیشنهادات را در روز بازدید به شما خواهند داد!

خب مرحله بعد سرویس های بهداشتی است که مانند قبل دیگر کم اهمیت نیست ، در یک مهمانی شام حتما مهمانان به سرویس های بهداشتی رفته و دست های خود را خواهند شست و اتفاقا وقت کافی برای دیدن تمام اجزای سرویس بهداشتی شما را خواهند داشت ، پس حتما سرویس های بهداشتی را به روز و زیبا نگه دارید و آن ها را بازسازی کنید. کاشی های ترک خورد قدیمی ، روشویی هایی لعاب رفته و توالت های قدیمی زرد شده که دیگه با هیچ وسیله ای پاک نمیشود چهره خانه شما در در دید افراد تغییر خواهد داد. اگر توجیه شدید پس دست به کار شوید!

اگر منزل شما ویلایی است حالا نوبت فضاهای باز و حیاط است که خود کتابی دیگر است ، ما در ایرانادکور تخصص ویژه ای در طراحی ، محوطه سازی و بازسازی حیاط و فضاهای باز داریم که میتوانید پروژه های اجرا شده ما را در هنگام مراجعه به دفتر ببینید.

مراحل بازسازی خانه 

شاید لازم باشد کمی هم در خصوص مراحل دقیق بازسازی منزل و آپارتمان در شیراز با شما صحبت کنیم.

تصمیم گرفته اید بازسازی را انجام دهید ، مراحل بازسازی خانه را بخوانید :‌

 

 1.  چک لیست تغییرات   
 2.  تخمین بودجه   
 3.  تعیین مجری یا پیمانکار 
 4. طراحی و پرداختن به ایده ها 
 5. اخذ مجوزهای لازم
 6. تخریب
 7. اجرای عملیات بازسازی
 8. نظارت و کنترل
 9. رفع ایرادات 
 10. تایید بازسازی

در این ده مرحله یک عملیات بازسازی شگفت انگیز در خانه شما رخ خواهد داد که با کمترین ریسک مالی و زمانی همراه خواهد بود

 

مراحل بازسازی خانه

 

1- تهیه چک لیست تغییرات

همانطور که در همین محتوا گفتیم بازسازی فقط ظاهری نیست و شما باید ابتدا به کمک مشاور و متخصص ساختمان و افراد مجرب در این حوزه آسیب ها و ایرادات ساختمان خود را شناخته و برای افزایش طول عمر و از بین بردن ایرادات اساسی تلاش کنید ؛ تغییراتی مانند تعمیر لوله کشی ها ، برق کشی های مجدد در نقاط آسیب دیده ، تخریب دیوارهای نم داده و بسیاری تغییرات از این دست. پس از لیست کردن تمام آسیب های اساسی نوبت به تغییرات ظاهری می رسد که با کمک مشاورین دکوراسیون داخلی می توان بهترین ایده ها را لیست کرد.

2- تخمین بودجه 

در این بخش دو روش معمول است : اول روشی که شما با توجه به امکان مالی خود تعیین میکنید که چه مبلغی را حاضرید برای بازسازی هزینه کنید و سپس از پیمانکار می خواهید که نهایتا با همین مبلغ برای شما مهمترین اولویت ها را انجام دهد.

شیوه دوم این است که شما با کمک و راهنمایی پیمانکار یا مشاور خود به بررسی چک لیست میپردازید و هزینه هر یک را تخمین می زنید ، حال با در نظر گرفتن متریال های محتلف بازار و خواست شما می توان هزینه نهایی چک لیست را تعیین کرد. معمولا شیوه اول کم ریسک تر اما شیوه دوم با خلاقیت بیشتری همراه خواهد بود.

3- تعیین مجری یا پیمانکار

بازسازی گاهی از ساخت اولیه بنا حساس تر و سخت تر است چراکه حتی ویرایش یک متن ممکن است سخت تر و پیچیده تر از نوشتن آن از ابتدا باشد ؛ ضمناً شما نمیتوانید بازسازی را مدام تکرار کنید ، هزینه ، زمان و محدودیت های بنا این اجازه را به شما نمیدهد که زیاد اشتباه کنید. بنابراین در انتخاب پیمانکار بسیار دقت کنید ؛ گاهی تنها به پیشنهادات دوستان و آشنایان اکتفا میکنیم که نمیتواند روش کاملی باشد ، شما باید بتوانید نمونه کارهای پیمانکار را دیده و بررسی کنید ، رزومه کاری ، اخلاق حرفه ای و قیمت های ارائه شده توسط وی را قیاس کنید و بعد انتخاب نهایی خود را انجام دهید ؛ ما در ایرانادکور رزومه درخشانی در زمینه بازسازی فضاهای مسکونی و تجاری داریم که با مراجعه و یا تماس تلفنی می توانید از آنها مطلع شوید.

4- طراحی و پرداختن به ایده ها 

در این مرحله پیمانکار موظف است تمام خواسته ها و سلیقه های صاحب خانه را بشنود و در نظر بگیرد ، گاهی اجرای خواسته ها امکان پذیر نیست که باید در همان ابتدا به صاحب خانه گفته شود ، مثلا ممکن است حذف ستونی از پذیرایی از نظر استحکام بنا غیر ممکن باشد ، بنابراین باید با تبادل نظر طرح اولیه را ابتدا بر روی کاغذ و بعد از تغییرات با نرم افزار های سه بعدی اجرا کرد تا نتیجه نهایی قبل از هر گونه اقدام عملی نمایان شود و نطبق بر خواست اهالی خانه باشد.

5- اخذ مجوز های لازم

برخی تغییرات نیازمند اخذ مجوز دارند و برخی هم بدون مجوز قابل انجام هستند ؛ برای اینکه خیال شما در این زمینه راحت باشد ما لیستی را در این بخش در اختیار شما می گذاریم : 

تغییرات بدون مجوز شامل : 

 1. تعمیر پشت بام با ایزوگام، قیرگونی و نصب شیروانی
 2. سفیدکاری و رنگ آمیزی دیوارهای تمامی طبقات
 3. نصب کاشی
 4. تعمیر و تغییر در نمای خانه
 5. تعمیر و نصب کفپوش همه طبقات
 6. تعمیر و تغییر دیوارهای حیاط به گونه ای که تغییری در بخش های اصلی خانه مثل پارکینگ ایجاد نشود.
 7. تعمیر و نصب انواع تجهیزات سرویس بهداشتی ملزم به رعایت اصول نظام فنی، معماری و کاربری ساختمان می باشد.
 8. تعمیر و تعویض درب و پنجره ها نیز ملزم به رعایت اصول نظام فنی، معماری و کاربری ساختمان است.
 9. لوله کشی آب، گاز، شوفاژ و فاضلاب به شرط اینکه نیاز به احداث موتورخانه نباشد.
 10. حفر و تخلیه چاه فاضلاب

و تغییراتی که به مجوز نیار دارند شامل : 

 1. تخریب دیوارها و تیغه های داخلی باربر
 2. جابجایی راه پله
 3. تغییر کاربری قسمت های مختلف خانه
 4. جابجایی بخش هایی از ساختمان که با توجه به قوانین شهرسازی ممنوع می باشد.
 5. جابجایی دیوارهای پارکینگ به صورتی که منجر به از بین رفتن بخشی از پارکینگ شود.

6- تخریب 

تخریب شامل برداشت و حذف بخش های مختلف قدیمی است ؛ ممکن است این بخش فقط یک کاغذ دیواری باشد و یا کل دیوار ؛ گاهی هم برای دیوار های اصلی ممکن است تمام لایه ها تارسیدن به آجر حذف شوند تا طراحی بهتری را بتوان روی آن پیاده کرد ، تخریب مرحله ای بسیار حساس و گاهی حادثه ساز است که باید با دقت و وسواس زیاد انجام شود ، لطفا و حتما دقت کنید که شما نمیتوانید هر بخش را بدون دیدن نقشه بنا و نقشه های تاسیسات ساختمان تخریب کنید ممکن است لوله کشی هایی در داخل دیوار قرار گرفته باشد و یا تاسیسات برق و گاز کار شده باشند پس هیچ عجله ای برای تخریب نداشته باشید و حتما کار را به دست مهندسین خبره بسپارید.

 

تخریب

 

7- اجرای عملیات بازسازی

حال که تمام مراحل پیش را بدرستی پیش برده ایم به مرحله شیرین اجرای بازسازی میرسیم ؛ از بین لیست زیر ممکن است برخی برای خانه شما نیاز نباشد و برخی مراحل هم ممکن است دراین لیست موجود نباشد که اختصاصا برای شما انجام میشود : 

 • جداسازی تاسیسات مکانیکی مثل شیرآلات، کابینت ها، درب و پنجره
 • تخریب و کندن کاشی و سرامیک کف ساختمان
 • تخریب دیوارهای غیرباربر 
 • سیمان کاری کف و دیوارهای بخش های مختلف خانه
 • عایق کاری سرویس بهداشتی
 • لوله کشی و برق کشی بر اساس طرح جدید تصویب شده
 • گچ کاری و تکمیل دیوارها
 • نصب درب و پنجره جدید
 •  بازسازی سقف خانه های قدیمی
 •  کف سازی قسمت های مختلف ساختمان
 • اجرای نمای جدید
 •  نصب کابینت ها
 • نصب کلید، پریز و نورپردازی
 • اجرای پارکت یا کاغذ دیواری
 • نصب درب های داخلی ساختمان
 • نصب شیرآلات، روشویی و سینک
 • تمیز کاری محیط

8- نظارت و کنترل 

حال که تمام مراحل بازسازی را اجرا می کنیم مدام بر کار های در حال انجام نظارت داریم ، بر هزینه ها بر کیفیت انجام کار ، کیفیت و قیمت متریال های درحال استفاده و تمام نظارت های مهندسی که بازسازی در حال انجام هم مطابق با پلن اولیه باشد و هم منطبق با استاندارهای مهندسی و معماری.

 

نظارت و کنترل در بازسازی

 

9- رفع ایرادات

خواه ناخواه در حین اجرا مواردی پیش می اید که مطابق طرح اولیه نیست و یا شاید در حین اجرا ایده هایی به ذهن برسد که کار را بهتر کند ، در این مرحله می توان ایرادات را رفع کرد و یا کارهایی جزئی را به طرح قبلی اضافه کرد ؛ توجه داشته باشید که تمام فکر ها و ایده پردازی ها و مرور عکس های اینترنتی و ژورنال ها را قبل از شروع اجرا و در مرحله طراحی و پردازش ایده انجام دهید تا بعد از اجرا نیاز نباشد تغییرات بزرگی را صورت دهید چراکه این کار در وقت و هزینه ها تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت و دوباره کاری ها بسیار پیچیده تر و پر هزینه تر هستند.

10 - تایید بازسازی تمیزکاری محیط

در این بخش پیمانکار به همراه صاحب خانه طرح اولیه و موارد اجرا شده را بررسی می کنند و صاحب خانه میبایست تمام طرح های اجرای شده را امضا کند و تایید نماید که بازسازی مطابق با خواسته های وی انجام شده است ، کارگران زیر نظر پیمانکار محیط را تمیز کرده و به صاحب خانه تحویل میدهند تا اهالی خانه نهایت لذت را از این عملیات دقیق بازسازی ببرند!

سخن پایانی ایرانادکور

تمام نکاتی که دراین مقاله ارائه شد توسط تیم ما در ایرانادکور با دقت و حساسیت خاصی انجام میشود تا شما در خانه ایکه با سلیقه تان هماهنگ است و بخش هایی کاربردی تر دارد زندگی شادتری داشته باشید ، کارشناسان حرفه ای ما در ایرانادکور ، آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان هستند ، بازسازی منزل و آپارتمان در شیراز را با خیال راحت به ما بسپارید و از نتیجه حاصل شده لذت ببرید ؛ همچنین توصیه می کنیم مقاله سه روش جذاب برای طراحی داخلی آپارتمان مدرن را که در همین سایت به شما عزیزان تقدیم شده است را نیز مطالعه نمایید.

 

نویسنده : ص.توکلی / سرپرست تیم تحریریه ایرانادکور

برچسب ها :

نظرات کاربران

  برای این مطلب تاکنون نظری ثبت نشده است.

نظر خود را بیان کنید

نام شما :*  

ایمیل :

نظر شما : *  

همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت 8 الی 17 پاسخگوی شما هستیم