09177114128 مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
معماری داخلی چیست؟ سوالی است که برای بسیاری از ما حتماً پیش آمده است. معماری داخلی یک هنر است که شامل رشته‌های دیگر نیز می‌شود و معمار داخلی باید با اصول بسیاری آشنا باشد تا نتیجه خوبی را به دست آورد.

تاریخ: 1399/7/19

 

معماری داخلی قطعاً نامی آشنا هم برای دانشجویانی است که قصد انتخاب رشته دارند و هم برای افرادی است که به طراحی، دیزاین و معماری علاقه‌مند هستند. ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در جنوب کشور در این نوشتار قصد دارد تا به بررسی پاسخ این سوال بپردازد. "معماری داخلی چیست؟"

 

معماری داخلی چیست4

 

معماری داخلی چیست؟

معماری داخلی در واقع یک هنر و تخصص به حساب می‌آید که به طراحی و دیزاین یک فضای داخلی با مشخص شدن کاربری، متراژ و خصوصیات آن می‌پردازد. یک معمار داخلی با داشتن تخصص و دانش در حوزه طراحی و معماری به راحتی می‌تواند با توجه به آیتم‌های ذکر شده به طراحی و دیزاین یک فضا بپردازد. هنگامی که یک معمار به طراحی داخلی یک فضا مشغول می‌شود، در اصل قصد دارد تا با استفاده از عناصر موجود در فضا و شاید اضافه کردن المان‌هایی به همان فضا، فضای داخلی یک ساختمان را تعریف کند. معماری دیکانستراکشن نیز یکی از سبک‌های معماری به حساب می‌آید. 

 

معماری داخلی چیست 3

 

فرقی نمی‌کند بر این باور باشیم که معماری داخلی در اصل رشته‌ای از زیر شاخه مهندسی است یا هنر! مهم این است که بدانیم فرد معمار باید دانش کاربردی و اطلاعات عمومی بسیاری در این زمینه داشته باشد تا بتواند خدمات خاص و منحصر به فردی را ارائه دهد. علاوه بر این، ممکن است به سادگی نتوانیم مرز مشخصی را برای معماری داخلی و دکوراسیون داخلی مشخص کرده و آن‌ها را از یکدیگر جدا کنیم. ولی قابل به ذکر است که نکته مهم این است که از این هنر فقط نهایت استفاده را ببریم. طراحی داخلی مدرن در معماری نیازمند دانش و آگاهی است.  

 

معماری داخلی چیست 2

 

ویژگی‌های معماری داخلی

معماری داخلی در واقع به خلق فضا مرتبط است و معمار باید تلاش کند تا یک فضا و محیطی را خلق کند که همزمان با داشتن جذابیت و زیبایی، کاربردی نیز باشد و کاربران آن فضا برای انجام کارهای روزانه ضروری خود در آن فضا احساس راحتی داشته باشند. فرقی نمی‌کند این خلق فضا برای یک کاربری مسکونی است یا ساختمانی پزشکی! در هنگام خلق یک فضا در  معماری داخلی، معمار و طراح فقط درگیر مسایل زیباشناختی نیست. طراح و معمار باید فضای را پدید آورد که معرف هویت، کاربری، خواسته‌های کاربران و برطرف کننده نیاز آنان باشد. دیدن عکس معماری داخلی به ما در تصمیم‌گیری بسیار کمک می‌کند. 

 

معماری داخلی چیست 1

 

هنگامی که یک معمار شروع به خلق یک فضا و معماری داخلی آن ساختمان می‌کند، باید به نکات مهم و درهم تنیده‌ای توجه کند که ممکن است بی‌توجهی به یکی از آن‌ها باعث ایجاد ناموزونی و ناهماهنگی در طرح کلی ساختمان شود و در نهایت رضایت و اطمینان خاطر لازم را به کاربران آن فضا انتقال ندهد. نکته‌های مهم و مرتبط با یکدیگر در هنگام معماری داخلی یک فضا شامل موارد زیر می‌باشد.

- توجه به طراحی کل ساختار منزل و در نظر گرفتن تمام آیتم‌ها در کنار یکدیگر با توجه به تاثیرات آن‌ها در محیط

- نکات اجرایی و تخصصی در حوزه فنی اجرا و ساخت منزل مانند لوله‌کشی، برق‌کشی و تاسیسات

- المان‌ها و عناصر سازنده داخلی و خارجی مانند نمای ساختمان و کفپوش و دیوارپوش داخلی

 

معماری داخلی چیست

 

معماری داخلی یک حوزه تخصصی به حساب می‌آید که نیازمند داشتن هنر و دانش کافی در این زمینه است تا بتوان نتیجه نهایی قابل قبول و منحصر به فردی را داشت. در ادامه جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه شما را به مطالعه مقالات زیر دعوت می‌کنیم.

enlightenedسبک کلاسیک در معماری داخلی

enlightenedتیم طراحی دکوراسیون داخلی

enlightenedشرکت معماری داخلی

 

ایرانادکور-معماری داخلی چیست

 

ایرانادکور، مرجع تخصصی معماری و دکوراسیون داخلی در جنوب کشور با بهره‌مندی از دانش و تخصص معماران و طراحان حرفه‌ای و همچنین داشتن سابقه‌ای طولانی و درخشان در طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی منزل در شیراز و جنوب کشور تلاش می‌کند تا خدماتی شایسته و منحصر به فرد را به شما عزیزان ارائه دهد.

نویسنده: ه. درعلی/ عضو تیم تحریریه ایرانادکور

 

برچسب ها :

نظرات کاربران

    برای این مطلب تاکنون نظری ثبت نشده است.

نظر خود را بیان کنید

نام شما :*  

ایمیل :

نظر شما : *  

همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت 8 الی 17 پاسخگوی شما هستیم