09177114128 مشاوره رایگان
مشاوره رایگان
اگر دوست دارید طراحی دکوراسیون داخلی منزلتان را به بهترین نحو ممکن انجام دهید ، یباید فاکتورهای مهم و اساسی چیدمان را بدانید، نقش چیدمان در دکوراسیون داخلی بسیار با اهمیت است. امروز به موضوع ترفندهای چیدمان صحیح در خانه خواهیم پرداخت.

تاریخ مقاله : 1399/06/26

گروه مهندسی ایرانادکور با در اختیار داشتن کارشناسان ماهر و اجرای پروژه های بسیار موفق با رعایت اصول و قوانین دکوراسیون داخلی در زمینه طراحی داخلی و دکوراسیون هال و پذیرایی مستطیل شکل، با تهیه این مقاله قصد راهنمایی و تکمیل اطلاعات شما عزیزان را دارد

 

چیدمان

 

چیدمان صحیح در خانه

تا به حال به این توجه کرده اید که برخی از افراد با حداقل امکانات و فضا طرح جذابی برای چیدمان منزل خود اجرا می کنند؟ نکات ساده و کاربردی در این زمینه وجود دارد که دکوراتورها در این زمینه به آن می پردازند. این روزها مبل در دکوراسیون داخلی خانه نقش بسیار مهمی را ایفا می کند و عضو لاینفک دکوراسیون‌داخلی محسوب می شود. پس باید در انتخاب آنها دقت زیادی داشته باشید تا با هماهنگی سبک و همخوانی روکش و طرح مبل با رنگ دیوارها و سایر وسایل هماهنگی بیشتری در خانه ایجاد کنید.

 

چیدمان

 

نکاتی در خصوص چیدمان 

خانه را زیاد با وسایل شلوغ نکنید و فضا برای مانور قرار دهید. این خبر خوبی است برای افرادی که می خواهند از بودجه کم استفاده کنند و لازم نیست همه ی فضاهای خانه را با وسایل پر کنید. بودجه را صرف وسایل زیاد نکنید بلکه صرف وسایل با کیفیت کنید. قاب عکس ها و قاب های هنری از دیگر فاکتورهای مهم در دکوراسیون داخلی است. بهتر است هر تابلویی که برای زیبایی دکوراسیون خانه انتخاب می کنید در هماهنگی با سایر قسمت ها باشد. البته مهمتر از آن سلیقه و روحیه شماست باید حسی خوب و مثبتی از دیدن همه چیز به شما القا شود.

 

چیدمان

 

نورپردازی در خانه

نورپردازی و تاثیر نور و روشنایی در دکوراسیون از پارامترهای مهم دیگر در طراحی دکوراسیون داخلی مکان‌های مسکونی و سایر محیط ها است، نورپردازی می تواند به کمک نورهای طبیعی لوسترها انجام شود و اگر می خواهیم از نورهای مختلف در ساختمان استفاده شود، باید بتوانیم بهترین مکان ممکن برای آن ها را پیدا کنیم. و سپس میزان نور در آن مکان را تعیین کرد. همچنین رنگ نور متناسب با سلیقه و حس و حال فضا انتخاب شود.

 

چیدمان

 

جلب توجه کنید

جلب توجه شما می تواند یک هود زیبا در آشپزخانه باشد یا یک تکه هنری در اتاق نشیمن یا یک تابلو در اتاق خواب باشد. چیزهایی را انتخاب کنید که جلب توجه می کنند مثل :شومینه و چراغ چون با هم جلب توجه می کنند. بهترین گزینه برای جلب توجه درست کردن ورودی خانه است چون هر شخصی در ابتدا ورودی منزل را تماشا میکنند.

 

پارتیشن بندی خانه

 

توجه به رنگ در چیدمان

رنگ و بافتی که در دیوارهای یک خانه به کار میرود و طرحی که برای آنها در نظر گرفته می شود از مهمترین فاکتورهای طراحی دکوراسیون داخلی است. شما میتوانید با انتخاب یک رنگ و طرح مناسب فضای خانه را بزرگتر جلوه دهید و یا باعث پوشش نواقص یک خانه شوید. رنگ ها می توانند جذابیت یه فضا را دو چندان کنند و یا الهام بخش باشند مثلا وقتی از رنگ هایی مثل کرم روشن و آبی و سفید در کنار هم استفاده می کنید نا خودآگاه حس دریا را در خانه خواهید داشت.

 

چیدمان

 

قانون ها را نقض کنید

اگر می خواهید مانند یک طراح حرفه ای خانه تان را زیبا کنید لازم است گاهی بی خیال قانون ها شوید و کمی جسارت به خرج دهید. نگران هم نباشید؛ هر قانونی یک روزی نقض می شود! ما کار طراحان داخلی را می پسندیم برای اینکه آنها به راحتی هر قانونی را زیر پا می گذارند ولی فقط صدایش را درنمی آورند. دنبال  ذوق و سلیقه خودتان بروید و بی توجه به کتاب قانون هایی که درباره چیدمان خانه و زندگی وجود دارد خانه تان را بجینید.

 

کفپوش

 

مطالب پیشنهادی برای مطالعه:

enlightenedطرز چیدمان قاب عکس روی دیوار

enlightenedطرز چیدمان گل های آپارتمانی

enlightenedنحوه چیدمان مبل در پذیرایی مستطیل

 

چیدمان مبل

 

سخن پایانی ایرانادکور

استفاده صحیح از عناصر و المان ها در یک خانه می‌تواند تأثیر خارج از تصور داشته باشد. حتما نیاز نیست برای زیبایی بیشتر پول زیادی هزینه کنید. با مشاوران ما در تماس باشید تا کم هزینه ترین راه های تغییر دکوراسیون را به شما پیشنهاد دهند. بهترین دکوراسیون داخلی در شیراز را از ما بخواهید. 

نویسنده : ص.توکلی / عضو تیم تحریریه ایرانادکور

برچسب ها :

نظرات کاربران

    برای این مطلب تاکنون نظری ثبت نشده است.

نظر خود را بیان کنید

نام شما :*  

ایمیل :

نظر شما : *  

7 روز هفته ، 8 صبح الی 5 بعد از ظهر پاسخگوی شما هستیم