دکوراسیون

5 چیدمان عالی برای فروشگاه های بزرگ و کوچک را بشناسید!

5 چیدمان عالی برای فروشگاه های بزرگ و کوچک را بشناسید!

5 چیدمان عالی برای فروشگاه های بزرگ و کوچک را بشناسید!
در این مقاله از ایرانادکور به معرفی برترین شیوه های چیدمان فروشگاه های بزرگ و کوچک می پردازیم ، محتوایی آموزنده و جذاب برای شما که به فکر چیدمانی عالی برای جذب مشتریان بیشتر هستید!

هدف نهایی هر فروشگاه رسیدن به سود و فروش عالی است ، در این مقوله علاوه بر کیفیت و قیمت کالاها که بسیار مهم است ، موضوع چیدمان کاربردی هم اهمیت بسیار ویژه ای دارد  ؛ در این مقاله از ایرانادکور به معرفی برترین شیوه های چیدمان فروشگاه های بزرگ و کوچک می پردازیم ، محتوایی آموزنده و جذاب برای شما که به فکر چیدمانی عالی برای جذب مشتریان بیشتر هستید!

تصمیم‌گیری در مورد نوع چیدمان فروشگاه به شما این امکان را می‌دهد که چارچوب اصلی پلان فروشگاه را ایجاد کنید. در اینجا به معرفی انواع چیدمان فروشگاه می پردازیم تا شما بدانید دقیقا باید چکار کنید: با ما در ایرانادکور همراه باشید!

enlightened همچنین توصیه می کنیم مقاله دکوراسیون فروشگاهی در شیراز از طراحی تا اجرا را بخوانید و نکات بسیار مهم و جذابی را بیاموزید.

چیدمان حلقه / پیست مسابقه

این چیدمان یک حلقه بسته ایجاد می کند که خریداران را از همه کالاهای موجود در فروشگاه عبور می دهد. جریان ترافیک بسیار روان است و همه مشتریان همه کالاها را می بینند یعنی مجبورند ببینند!

این چیدمان برای به حداکثر رساندن فرصت دیدن محصول و اطمینان از اینکه خریداران همه تابلوها را می بینند عالی است. با این حال، اگر مشتریان شما جزو مشتریان دائمی باشند و دقیقا بدانند به چه چیزی نیاز دارند و بخواهند در اسرع وقت آن را بردارند این چیدمان آن ها اذیت می کند چون مجبورند به هر حال تمام فروشگاه رو دور بزنند.

پس اگر فروشگاه شما در محله ای است که مشتریان شما دائمی هستند و روی مشتریان رهگذر زیاد حساب نمیکنید این چیدمان را کنار بگذارید.

چیدمان حلقه

چیدمان توری و شبکه ای

چیدمان شبکه ای که بیشتر در فروشگاه های بزرگ و هایپر کالاها ، داروخانه ها و خواربارفروشی ها استفاده می شود، کالاها را با الگوی قابل پیش بینی نمایش می دهد و در عین حال ظرفیت نمایش محصول را به حداکثر می رساند و فضای خالی را به حداقل می رساند. معمولاً دارای راهروهای طولانی با اقلام خرید فوری در نزدیکی قسمت پرداخت و اقلام اصلی در پشت است. این چیدمان برای فروشگاه هایی که کالاهای زیادی دارند بهترین انتخاب است. الان قطعا تصویر بزرگترین فروشگاه های شهرتان که همه چیز دارند را در ذهن تداعی کرده اید که کار درستی است. پس اگر فروشگاه و هایپر مارکت دارید چیدمان شبکه ای را انتخاب کنید.

چیدمان توری و شبکه ای

چیدمان سر راست

به این چیدمان ، ستون فقرات نیز گفته می شود، ساختار راهرو مستقیم به راحتی قابل تشخیص است این چیدمان مقرون به صرفه بوده و از تابلوها، نمایشگرهای محصولات و کالاهای دارای موقعیت استراتژیک در راهروی اصلی برای جذب خریداران استفاده می کند. این رویکرد ساده می‌تواند فضایی جذاب ایجاد کند که خریداران را تشویق می‌کند در در فروشگاه معطل شده و بیشتر خرید کنند.

با این حال، این خطر وجود دارد که مشتریان خیلی سریع در راهروی اصلی حرکت کنند و از اجناس در جلو و کناره‌های فروشگاه چشم پوشی کنند.

اگر فضای فروشگاه شما باریک و دراز است و جایی برای چیدمان شبکه ای ندارید حتما به سراغ همین شیوه بروید.

چیدمان سر راست

چیدمان جریان آزاد

این رویکرد طرح بندی قصد ندارد مشتریان را از طریق یک الگوی ترافیکی تجویز شده هدایت کند. خریداران را تشویق می‌کند تا در فروشگاه بگردند و محصولات را با سرعت خودشان کشف کنند. خب قطعا این شیوه از چیدمان برای فضاهای کوچک به خوبی کار می کند و برای فروشگاه هایی با کالاهای گران و لاکچری که کالاهای کمتری دارند هم مناسب است. با این حال، فضای کمتری برای نمایش محصولات وجود دارد و گاهی اوقات، فقدان ساختار می‌تواند خریدارانی را که بیشتر به طراحی فروشگاه سنتی عادت دارند گیج کند.

مثال این مورد کیف و کفش فروشی های لاکچری است که هر کیف و کفش آنقدر مهم و گران است که در یک طبقه از فروشگاه به صورت بسیار خاص قرار گرفته و خود نمایی می کند و مشتریان در بین آن ها حرکت کرده و نگاه می کنند و احتمالا هم نمی خرند!!!

چیدمان جریان آزاد

چیدمان مورب

این تنوع از چیدمان شبکه ای راهروها را در زوایایی قرار می دهد تا کالاهای بیشتری را در معرض دید مشتریان قرار دهد یعنی مشتری با ایستادن در یه نقطه دید بسیار خوبی نسبت به راهروهای به صورت مورب دارد، این یک گزینه خوب برای فروشگاه هایی با فضای محدود است زیرا حرکت را تشویق می کند تا مشتریان بتوانند همه محصولات را ببینند. با این حال، ایراد این چیدمان این است که راهروها را باریک‌ترمی کند و مانند طرح‌بندی شبکه‌ای، مشتریان نمی‌توانند از میانبر برای یافتن اقلام مورد نیاز خود استفاده کنند و مجبورند یک راهرو را تا انتها بروند و برگردند.

چیدمان مورب

حال که با انواع چیدمان در فروشگاه آشنا شدید می توانید با کارشناسان حرفه ای ایرانادکور در تماس باشید و مشاوره بگیرید ما با توجه به محدودیت های مالی و زمانی شما و همچنین نقاط ضعف و قوت فضا و البته با توجه به نوع مشتریان شما برترین چیدمان فروشگاهی را برای شما طراحی و اجرا می کنیم. در همین راستا توصیه می کنیم مقاله جذاب طراحی دکور مغازه در شیراز را نیز بخوانید.

نویسنده و مترجم : ص. توکلی / سرپرست تیم محتوا / ایرانادکور

دکوراسیون داخلی در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه