طراحی باغ و فضای سبز

نورپردازی استخر مدرن

نورپردازی استخر مدرن

نورپردازی استخر مدرن
نورپردازی درست و اصولی در هر محیطی ، فضا را چشم نواز تر میکند. استخر چه از نظر ایمنی و چه از نظر زیبایی نیازمند نورپردازی صحیح است ، آب به همان اندازه که آرامش دارد می تواند هول انگیز و خطر ساز هم باشد ؛ بنابراین باید هنگام نور پردازی استخر به اصول ایمنی برق و آب و زیبای در کنار هم اهمیت داد. در این مقاله از ایرانادکور با ما باشید تا در خصوص نورپردازی استخر مدرن با شما صحبت کنیم.

تاریخ مقاله : 1399/10/29

نورپردازی درست و اصولی در هر محیطی ، فضا را چشم نواز تر میکند. استخر چه از نظر ایمنی و چه از نظر زیبایی نیازمند نورپردازی صحیح است ، آب به همان اندازه که آرامش دارد می تواند هول انگیز و خطر ساز هم باشد ؛ بنابراین باید هنگام نور پردازی استخر به اصول ایمنی برق و آب و زیبای در کنار هم اهمیت داد.

در این مقاله از ایرانادکور با ما باشید تا در خصوص نورپردازی استخر مدرن با شما صحبت کنیم.

ایرانادکور، مرجع تخصصی معماری و دکوراسیون داخلی، طراحی باغ و فضای سبز، فضاهای اداری، تجاری و… شما را به مطالعه اجرای دکوراسیون مدرن برای ویلا در این نوشتار دعوت می کند.

نورپردازی استخر

اصول نورپردازی استخر

نورپردازی استخر روباز خصوصا در شب می تواند جلوه بسیار زیبایی به آن ببخشد ، نورپردازی استخرها به منظور روشن کردن کف و دیوارهای استخر، روشن کردن رختکن‌ها و روشن کردن آب استخر به کار می‌رود.

اگر استخر روباز را نورپردازی نکنیم ، فقط در روز می توان از آن استفاده کرد ، اما با نصب چراغ های ال ای دی در دیواره ها و کف استخر می توان در شب هم در فصول گرم از استخر استفاده کرد و آرامش و لذت استخر رفتن در شب را هم تجربه نمود.

نورپردازی استخر

در استخر های سرپوشیده دست شما باز تر است ، شما حتی سقف را در اختیار دارید که می تواند به شما در نور پردازی کمک کند ، اصولا محیط استخرهای سرپوشیده به خودی خود روشن هستند و کمتر نیاز است برای روشن کردن فضا از لامپ ها استفاده کنیم و هدف ، تنها زیبایی است.

نورپردازی استخر

رنگ نور مناسب استخر

اینکه نور پردازی استخر شما چه رنگی است ، کاملا ً سلیقه شما را به چالش می کشد ، برخی ترجیح می دهند استخر را با نور آبی روشن کنند و برخی در تلاشند استخر را در شب رنگارنگ کنند ، اما میتوان خلاق بود و برای مثال با ترکیب دو نور صورتی و نارجی رنگی از غروب را بر آب تاباند ، این نور ها می توانند متمرکز و یا پراکنده باشند. به یاد داشته باشید برای انتخاب رنگ نورها به رنگ کاشی کاری استخر هم دقت کنید و تلاش کنید از آن الهام بگیرید و هارمونی را حفظ کنید.

نورپردازی استخر

رنگ‌های ملایم و خنثی برای روشن کردن سطح آب مناسبتر است. ترجیحاً از نورهای رنگی به خصوص رنگ‌های گرم استفاده نکنید چون این رنگ‌ها در انعکاس با سطح آب درخشندگی بیشتری پیدا می‌کنند و باعث ایجاد آلودگی بصری خصوصاً در نورپردازی استخر ویلا و باغ‌ها می‌شوند.

نورپردازی استخر

نکاتی برای نورپردازی استخر

اگر سیم کشی تاسیسات برقی در کف و دیواره های ندارید و نمیخواهید استخر را تعمیر کنید ، می تواند از نورهای بیرون از استخر بهره ببرید ، مثلا چیدن فانوس دور استخر و یا تاباندن نور های مختلف بر سطح آب. بازتاب نور از سطح آب هم می تواند بسیار دیدنی و جذاب باشد.

نورپردازی استخر

در هنگام جانمایی لامپ ها و چراغ ها، منابع نور را در دو طرف مقابل هم قرار دهید. با این کار می‌توانید تولید سایه را به حداقل برسانید. وجود سایه‌های متعدد در استخر ها تا حد بسیاری از زیبایی آن میکاهد.

در محیط کناری استخر تا جای ممکن از نورهای روشن استفاده کنید. استفاده از نورهای کم رمق و سرد، فضای محیط را خراب می‌کند. نورهای روشن فضا را شادتر می‌کنند.

مقالات زیر را بخوانید : 

enlightenedطراحی استخر مدرن در شیراز

enlightenedطراحی استخر و محوطه سازی

enlightenedطراحی استخر باغ و ویلا

نورپردازی استخر

ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در شیراز و جنوب کشور با بهره‌مندی از دانش و تخصص معماران و طراحان حرفه‌ای و همچنین داشتن سابقه‌ای طولانی و درخشان در طراحی و اجرای فضای سبز و محوطه سازی در شیراز و جنوب کشور همواره تلاش می‌کند تا خدماتی خاص و شایسته را به شما همراهان گرامی ارائه دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با مشاورین ایرانادکور تماس حاصل فرمایید.

نویسنده: ص.توکلی / عضو تیم تحریریه ایرانادکور

دکوراسیون داخلی در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه