دکوراسیون

طراحی و اجرای کتابخانه نوجوان

طراحی و اجرای کتابخانه نوجوان

طراحی و اجرای کتابخانه نوجوان
امروز موضوع درس خواندن برای نوجوانان ، بسیار جدی است ، اگر نوجوانی در خانه داشته باشید ، حتما دیده اید که از سنین دبیرستان تا کنکور چه تعداد کتاب بسیار بسیار بزرگ و سنگین باید دراختیار داشته باشند تا بتوانند بر درس ها مسلط باشند ، قطعا این تعداد کتاب های کمک آموزشی و تستی ، فضایی برای نگهداری لازم دارند ؛ در این مقاله از ایرانادکور ، در خصوص طراحی کتابخانه کاربردی برای نوجوانان صحبت خواهیم کرد.

امروز موضوع درس خواندن برای نوجوانان ، بسیار جدی است ، اگر نوجوانی در خانه داشته باشید ، حتما دیده اید که از سنین دبیرستان تا کنکور چه تعداد کتاب بسیار بزرگ و سنگین باید دراختیار داشته باشند تا بتوانند بر درس ها مسلط باشند ، قطعا این تعداد کتاب های کمک آموزشی و تستی ، فضایی برای نگهداری لازم دارند ؛ در این مقاله از ایرانادکور ، در خصوص طراحی کتابخانه نوجوان صحبت خواهیم کرد ، پیش تر در همین سایت مدل کمد دیواری ریلی اتاق خواب را نیز بررسی کرده ایم که می توانید مقاله لینک شده را بخوانید.

کتابخانه نوجوان

انواع کتابخانه اتاق نوجوان

انواع و اقسام کتابخانه نوجوان را می توان با توجه به فضای موجود ، نیاز وی و بودجه در نظر گرفته شده طراحی و اجرا کرد.

از کتابخانه ایستاده گرفته تا کتابخانه های شلفی ، دیواری ، کنج ، فانتزی و نیمه و هر نوع کتابخانه ای که حتی خود شما طراحی کنید برای ما در ایرانادکور قابل اجراست ، بسیاری از مشتریان ما عکسی از اینترنت دارند و هنگامی که به سراغ ما می ایند دقیقا همان کتابخانه را از ما می خواهند ، تیم طراحی و اجرای ما ، دقیقا مطابق با خواست شما ، کتابخانه نوجوان را طراحی و اجرا کرده و شما را به خواست خود می رساند.

کتابخانه نوجوان

کتابخانه دیواری شیک ایستاده

یکی از انواع طراحی و اجرای کتابخانه نوجوان ، مدل ایستاده است که از نوع توکار یا روکار ساخته و اجرا می‌شود. این مدل کتابخانه‌ها ابعاد بزرگی دارند که معمولا یک دیوار را پر می‌کنند و می‌توانند با توجه به نیاز شما ابعاد قفسه‌ها تغییر سایز داشته باشند.

جذابیت ظاهری چنین کتابخانه‌هایی زیاد است و حتی عده ای آن را در سالن خود جانمایی کرده و از دیدن کتاب های مورد علاقه شان لذت می برند.

در واقع شما با این کار نشان می دهند که فرهنگ زیباست و نیاز نیست آن را به گوشه ای از اتاق ببریم. اگر اهل خواندن کتاب باشید، حتما کتاب‌های زیادی دارید و احتیاج به فضایی مناسب برای نظم دهی به آن وجود دارد ؛ بنابراین دیواری خالی در مکانی کم رفت و آمد را در نظر بگیرید و کتابخانه را در آن محل تعبیه کنید.

طراحی و اجرای کتابخانه نوجوان

کتابخانه های شلفی

امروزه با وجود خانه‌های کوچک و نقلی، شاید نتوانید برای فرزند خود کتابخانه ای بزرگ و جادار در نظر بگیرید ، بنابراین گزینه ای که دارید کتابخانه شلفی است ، کتابخانه شلفی می تواند ایستاده و یا توکار باشد اما همیشه بهینه و کاربردی هستند.

طراحی و اجرای کتابخانه نوجوان

مدل کتابخانه فانتزی یا ساده ؟

سادگی همیشه شیک و ماندگار است ، کتابخانه های ساده مانند خود کتابها حرفی برای گفتن دارند و می توانند هر سلیقه ای  را پوشش دهند اما همیشه نباید به دنبال سادگی بود گاهی هم می‌توان با استفاده از خلاقیت مدل‌های جدید و متفاوتی طراحی نمود. کتابخانه‌های فانتزی علاوه بر کاربری که دارند می‌توانند زیبایی منحصر به فردی به دیوار منزل شما بدهند.

برای اتاق نوجوانان هم می توان با توجه به جنسیت آن ها کتابخانه های فانتزی شیکی که کاربردی هم باشند طراحی کرد ، خصوصاً این موضوع مورد استقبال دختر خانم های خوش سلیقه و فانتزی پسند است ؛ پسر های جوان بیشتر سادگی را میپسندند و در تلاشند با استفاده از رنگ ، به وسایل اتاق خود هیجان بدهند.

کتابخانه فانتزی نوجوان

کتابخانه دیواری کنجی

کتابخانه نوجوان را بررسی می کنیم ، معمولا کنج اتاق‌ها و دیوارهای مختلف و یا حتی قناسی های ساختمان ، فضاهای بی استفاده ای هستند که می‌توانند جایی مناسب برای طراحی کتابخانه دیواری کنجی باشند ، کتابخانه های گوشه ای یا کنجی ، بسیار شکیل و خاص هستند و می توان آن ها را از یک طرف و یا از هر دو طرف تا جایی که امکان دارد ادامه داد ، خصوصا در اتاق نوجوانان که احتمالا تخت و کمد لباسی و میز تحریر و سایر المان ها وجود دارند ، کتابخانه های کنج می توانند راه حلی مناسب برای فضای باقیمانده و کم شما باشند.

طراحی و اجرای کتابخانه کنج

ما در این مقاله تلاش کردیم شما را با انواع طراحی و اجرای کتابخانه نوجوان  آشنا کنیم ، برای طراحی و اجرای بهترین کتابخانه ها با ما در دفتر شیراز ایرانادکور در تماس باشید.

نویسنده : ص.توکلی / ایرانادکور / بهمن ماه 1400

دکوراسیون داخلی در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه