دکوراسیون

طراحی و اجرای دکوراسیون اتاق خواب

طراحی و اجرای دکوراسیون اتاق خواب

طراحی و اجرای دکوراسیون اتاق خواب
اتاق خواب در اصل محلی برای بازیابی آرامش و استراحت شب هنگام پس از گذران یک روز کاری است. به همین دلیل باید حتماً حس آرامش و راحتی را به انسان القا کند و دارای دکور جذاب و منحصر به فردی نیز باشد.

اتاق خواب بخش مهمی از دکوراسیون داخلی یک منزل است و در اصل باید به این بخش از منزل بسیار اهمیت داد و طراحی دکوراسیون اتاق خواب را با دقت و توجه اجرا کرد. اتاق خواب در اصل محلی برای بازیابی آرامش و استراحت شب هنگام پس از گذران یک روز کاری است. به همین دلیل باید حتماً حس آرامش و راحتی را به انسان القا کند و دارای دکور جذاب و منحصر به فردی نیز باشد.

ایرانادکور، مرجع معماری و دکوراسیون داخلی در شیراز و جنوب کشور با بهره‌مندی از دانش و تخصص معماران و طراحان حرفه‌ای همواره تلاش می‌کند تا بهترین و خاص‌ترین طرح‌ها را برای طراحی و اجرای دکوراسیون اتاق خواب در شیراز به کارفرمایان و مشتریان عزیز ارائه دهد.

enlightenedدعوت می کنیم مقاله اجرای دکوراسیون داخلی در شیراز را در کنار این محتوا بخوانید تا با اصول اساسی دکوراسیون داخلی آشنا شوید.

طراحی و اجرای دکوراسیون اتاق خواب 5

طراحی دکور اتاق خواب

سبک و نوع طراحی اتاق خواب شما، در ایجاد فضای دلخواه شما نقش موثری را ایفا می‌کند. هر کدام از طرح‌های دکوراسیون که برای فضای داخلی اتاق خواب خود انتخاب می‌کنید، مجموعه‌ای منحصر به فرد از رنگ، بافت، مبلمان و اکسسوری اتاق خواب را با یکدیگر ترکیب می‌کند تا شما را برای داشتن بهترین دیزاین‌های اتاق خواب هدایت کند. در ادامه به بررسی عوامل تاثیرگذار و مهم در دکوراسیون داخلی اتاق خواب خواهیم پرداخت.

رنگ، به عنوان یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین عوامل تاثیرگذار در هنگام طراحی و اجرای دکوراسیون اتاق خواب به حساب می‌آید. در هنگام انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب باید علاوه بر سلیقه شخصی و رنگ‌های مورد علاقه، به یک سری از نکات تاثیرگذار در دکوراسیون داخلی اتاق خواب و انتخاب رنگ نیز دقت کنید.

طراحی و اجرای دکوراسیون اتاق خواب 2

یکی از مهم‌ترین عوامل در هنگام انتخاب رنگ مناسب برای اتاق خواب در اصل توجه به متراژ فضای اتاق خواب است. اگر متراژ اتاق خواب شما کم است، از رنگ‌های روشن و تونالیته رنگی براق و شاد استفاده کنید. در اتاق خواب با متراژ کم باید از استفاده از رنگ‌های تیره دوری کنید. دیزاین اتاق خواب کوچک دارای اصول خاص خود می‌باشد. همچنین عامل تاثیرگذار بعدی در انتخاب رنگ در اصل توجه به هماهنگی رنگ دیوار اتاق خواب با دیگر مبلمان و لوازم اتاق خواب است.

انتخاب پرده برای اتاق خواب

پرده‌ها دارای انواع و مدل‌های مختلفی هستند و به همین دلیل هر شخص می‌تواند با توجه به نیازهای اتاق خواب خود و بودجه در نظر گرفته شده برای خرید پرده به راحتی پرده مورد نظر خود را انتخاب کند. ممکن است افرادی بیشتر تمایل داشته باشند تا بر روی جنبه کاربردی پرده تمرکز داشته باشند و برخی دیگر بر روی جنبه زیبایی و جذابیت پرده اصرار دارند.

اگر قصد دارید تا از پرده به عنوان یک محافظ در برابر تابش مستقیم نور خورشید و ایجاد فضایی نیمه تاریک استفاده کنید، بهتر است تا پرده‌های کمی ضخیم را انتخاب کنید. انتخاب تم تیره برای اتاق خواب به شما در این روند کمک خواهد کرد. پرده‌های حریر در تنوع رنگ‌های مختلف و همچنین پرده‌های توری می‌توانند از بهترین گزینه‌های پرده‌های ساده و شیک برای اتاق خواب در نظر گرفته شوند. علاوه بر این، می‌توان رنگ پرده را با تم رنگی اتاق خواب هماهنگ انتخاب کرد.

طراحی و اجرای دکوراسیون اتاق خواب 4

پارتیشن در اتاق خواب

اگر تصمیم دارید تا در اتاق خواب خود از پارتیشن استفاده کنید، به نکات زیر توجه کنید. پارتیشن‌ها را می‌توان در سایز و رنگ مورد دلخواه سفارش داد و حتی یک طرح سفارشی برای آن انتخاب کرد که با دکوراسیون داخلی اتاق خواب کاملاً هماهنگ باشد.

بهتر است تا پارتیشنی برای اتاق خواب خود در نظر بگیرید که علاوه بر زیبایی، یک کاربری خاص را نیز به اتاق شما بیفزاید. می‌توانید یک پارتیشن چوبی با طبقه‌بندی و دارای قفسه‌های روباز یا سربسته انتخاب کنید تا بتوانید علاوه بر کمد دیواری، فضای دیگری نیز برای ذخیره لوازم خود داشته باشید. در نظر داشته باشید که استفاده از پارتیشن‌هایی که فقط کاربرد تزیینی دارند برای منازل بزرگ مناسب‌تر است.

طراحی و اجرای دکوراسیون اتاق خواب 1

ایرانادکور، مرجع تخصصی معماری و دکوراسیون داخلی در جنوب کشور با بهره‌مندی از تیمی متخصص و ایده پرور همراه با داشتن سابقه‌ای درخشان در شناسنامه کاری خود در طراحی و اجرای دکوراسیون اتاق خواب در شیراز همواره آماده ارائه برترین خدمات به شما عزیزان می‌باشد.

همچنین توصیه می کنیم مقاله سه روش جذاب برای طراحی داخلی آپارتمان مدرن را بخوانید تا بدانید یک آپارتمان مدرن چگونه طراحی می شود.

نویسنده: ه. درعلی/ عضو تیم تحریریه ایرانادکور

دکوراسیون داخلی در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه