دکوراسیون

بیایید برخی اصول طراحی داخلی منزل را زیر پا بگذاریم

بیایید برخی اصول طراحی داخلی منزل را زیر پا بگذاریم

بیایید برخی اصول طراحی داخلی منزل را زیر پا بگذاریم
فکر می کنید کدام اصول طراحی داخلی را می توان زیر پا گذاشت و خلاف آن را انجام داد؟ در این نوشتار از ایرانادکور با ماهمراه شوید تا به این سوال جالب پاسخ دهیم.

فکر می کنید کدام اصول طراحی داخلی منزل را می توان زیر پا گذاشت و خلاف آن را انجام داد؟ در این نوشتار با  اصول طراحی داخلی منزل از ایرانادکور با ماهمراه شوید تا به این سوال جالب پاسخ دهیم.

enlightenedدعوت می کنیم مقاله اجرای دکوراسیون داخلی در شیراز را در کنار این محتوا بخوانید تا با اصول اساسی دکوراسیون داخلی آشنا شوید.

منحصر فرد بودن به چه قیمت ؟

برخی افراد فکر میکنند که طراحان داخلی و دکوراتور ها هر چه می گویند وحی منزل است و باید عینا آن ها را اجرا کنند ، برخی دیگر هم بر این تصورند که دکوراسیون داخلی اصلا اصول خاصی ندارد و هر طور سلیقه شان بود می توانند طراحی داخلی و سپس چیدمان را انجام دهند ، خب مشخص است که هر دوی این افراد در اشتباهند.

هیچ چیز در این دنیا مطلق نیست و هیچ موضوعی هم بی قانون و قاعده نیست ، پس این آزادی ، حد و مرزی دارد که باید بدانیم این مرزها کجا هستند ، تا کجا می توان اصول را فدای سلیقه کرد و تا کجا باید روی سلیقه بخاطر اصول پا گذاشت ، بحث جالبی است ، نه؟ پس با ما تا پایان این مطلب بمانید.

طراحی داخلی منزل

جسارت در طراحی داخلی منزل

طراحان دکوراسیون داخلی دو دسته اند ، یک دسته که ما اسم آن ها را دکوراتور های بازاری می گذاریم در واقع فروشندگانی هستند که یک سری محصولات از قبیل کاغذ دیواری ، انواع کفپوش ، انواع پرده و کلا انواع المان های دکوراسیون داخلی خانه را در فروشگاه خود دارند و وقتی به منزل شما پا می کذارند در تلاشند از بین محصولاتشان با توجه به کشف نظر و سلیقه شما ، کالاهایی را وارد منزل شما کنند.

این دکوراتورهای بازاری ، بیشتر اوقات سر رشته ای از طراحی داخلی به صورت علمی ندارند و تنها از روی اجرای چندین پروژه به یک سری نتایج رسیده اند که مثلا فلان کاغذ دیواری و فلان لمینت با هم ست هستند و در کار زیبا جلوه می کنند ، نظراتی کاملا تکراری دارند و اگر شما چند پروژه از آن ها را بازدید کنید به این نتیجه می رسید که همه تقریبا شبیه هم هستند.

دسته دوم ، دکوراتور های حرفه ای هستند که بهیچ وجه هدفشان فروش کالایی نیست و تنها به زیبایی خانه شما ، کاربردی شدن فضا و خاص شدن منزل شما فکر می کنند ، معمولا تحصیلات دانشگاهی مرتبط دارند و ایده پردازانی خلاق هستند ، پروژه های آن بی شباهت به یکدیگر است و با احترام به خواست و سلیقه شما ، ایده هایی بسیار جذاب ارائه می دهند ، این افراد می توانند حتی از قناسی های خانه شما بهره برده و از آن فرصت هایی شگفت انگیز خلق کنند.

این دکوراتور ها جسارت خاصی در ارائه طرح های نوین دارند و معمولا بدعت هایی بی نظیر در پروژه هایشان به چشم می خورد.

تا اینجا متوجه شدید که برای انتخاب طراح داخلی باید چقدر دقت کنید و نباید به هر کسی که ادعای این کار را دارد اعتماد کنید.

مثال هایی از زیر پا گذاشتن اصول طراحی

در ادامه می خواهیم چند مثال را برایتان طرح کنیم که در تیم ایرانادکور اجرا شده و خلق زیبایی کرده :

تعبیه کتابخانه در ناهار خوری

شاید همیشه فکر کنید کتابخانه باید در گوشه ای دنج از خانه باشد ، باید جای خلوتی باشد و سالن غذاخوری اصلا جای مناسبی نیست ، اما ما با جسارت این پروژه را اجرا کرده و موفق بوده ایم ، کتابهای زیبا و نفیس در کنار کتابهای معمولی و حتی قدیمی می تواند فضایی بسیار دلنشین ایجاد کند که چشم هر بیننده ای را به خود جلب نماید.

طراحی سالن پذیرایی

حذف مبل از اتاق نشیمن

این روزها همه بر این باورند که باید یک دست مبل راحتی در نشین ، جلوی تلویزیون بگذارند و بر روی آن نشسته ، برنامه های دلخواه را نگاه کنند ، ما در پروژه ای مبلمان را از اتاق نشیمن حذف کرده و بجای آن پشتی های بزرگ و رنگارنگی را جایگزین کردیم ، میز های کوتاه چینی و قالیچه های گرد زینت بخش این اتاق نشیمن شد.

طراحی داخلی منزل

استفاده از رنگ های شلوغ در فضاهای کوچک

همیشه گفته ایم و گفته اند که برای محیط های کوچک از رنگ های روشن استفاده کنید تا فضا بزرگ تر به نظر برسد ، اما اگر شما انسانی ذاتا شاد هستید و می خواهید رنگ ها را به خانه دعوت کنید ، می توانید این قانون را براحتی زیر پا گذاشته و تمام اتاق نشیمن خود را پر از رنگ های شاد کنید ، کوسن های گل گلی ، تابلو های رنگی ، گلدان های کوچکی را رنگ های شلوغ و شاد و بسیاری از ایده های دیگر ازین قبیل ، مطمئنم همه از دیدن خانه تان حیرت زده می شوند ، پس جسارت داشته باشید !

طراحی رنگارنگ خانه

حذف فرش

همیشه فکر می کنیم که کف خانه را باید فرش کنیم ، از فرش سنتی دست بافت گرفته تا موکت های موجود در بازار ، اما شما می توانید براحتی فرش را حذف کنید و ببینید که چقدر فضای خاصی خواهید داشت!

این روز ها سرامیک های نقش دار ، یا لمینت ها طرح دار زیبایی در بازار وجود دارد که بحدی زیبا هستند که می توانند جایگزین فرش شوند ، کافیست با دید جدیدی به بازار رفته و با نگاه دیگری به متریال های بازار دقت کنید.

حذف فرش از خانه

سبک ها را تلفیق کنید

این درست است که هر سبکی در معماری خاصیت  و شناسنامه خود را دارد ، مثلا سبک کلاسیک با زرق و برق و منبت و شلوغی همراه است و سبک مدرن با سادگی و خلوتی اما شما می توانید براحتی این سبک ها را با هم تلفیق کنید ، شاید شما از مبل های بزرگ سبک کلاسیک که منبت کاری های براق دارد خوشتان نیاید اما فرش اصیل ایرانی که مخصوص سبک کلاسیک است را دوست داشته باشید ، هیچ اتفاقی نمی افتد اگر یک دست مبل مدرن بخرید و یک فرش اصیل ایرانی یا حتی یک گلیم زیبای عشایری را در وسط آن پهن کنید ، باور کنید همه شما را تحسین می کنند.

تلفیق سبک سنتی و مدرن

خب این لیست ادامه دارد و به حدی ایده های جذاب را می توان در فضای خانه به کار برد که شاید تصورش را هم نکنید.

همکاران متخصص و تحصیل کرده ما در تیم تخصصی ایرانادکور در کنار شما هستند تا با کمک خود شما ، برترین طراحی داخلی منزل را ارائه دهند ، کافیست با ما تماس بگیرید ؛ مشاوره ما رایگان است و هزینه بازدید هم از فاکتور قرار داد شما کسر می شود پس حتما با ما در تماس باشید.

همچنین توصیه می کنیم مقاله سه روش جذاب برای طراحی داخلی آپارتمان مدرن را بخوانید تا بدانید یک آپارتمان مدرن چگونه طراحی می شود.

نویسنده : ص.توکلی / ایرانادکور / دی ماه 1400

دکوراسیون داخلی در شیراز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانه